21 C
Panevėžys
Pirmadienis, 3 rugpjūčio, 2020

B. Matelis. Nuoširdumo stoka sukelia pagrįstų įtarimų dėl milijonų eurų

B. Matelis.

Politinis triukšmas Panevėžyje netyla. Turiu galvoje merą R. Račkauską ir aplink jį bei jo sūnų kilusius įtarimus. Keliamas klausimas – ar galėjo meras iš anksto suplanuoti veiksmus, duosiančius naudos ir jo sūnui architektui? Ir kokia toji nauda būtų buvusi?

Mero šalininkai moja ranka, ai, nieko čia nėra, smulkmė, o toji nauda galėjusi siekti vos kelis šimtus eurų. Ir tai tiesa. Sakyčiau, kad meras užkliuvo ne už rąsto, o už skiedros.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad meras supainiojo viešuosius ir privačius interesus nenusišalinęs balsuojant miesto taryboje dėl projektų, kurių nedidelę dalį rengė ir mero sūnus. Kitokių interesų supainiojimo komisija kaip ir neįžvelgė. Tokių supainiojimų pasitaiko dažnai ir jie paprastai nebūna esminiai, kažką lemiantys.

Tačiau į šią situaciją siūlyčiau pažvelgti kitu kampu. Ir tuomet viskas gali atrodyti kitaip.

Pagal URBAN programą Panevėžys tikrai gaus apie 20 milijonų eurų investicijų. Bus tvarkomi parkai, Laisvės aikštė, kitos poilsio zonos. Tokios didžiulės pinigų sumos Panevėžys nėra gavęs per visus 27 metus. Ar esame tinkamai pasirengę tuos pinigus įsisavinti? Ar tinkamai tariamasi su gyventojais?

Visuomenės ir žiniasklaidos dėmesys darbams, kurie bus atliekami už šiuos Europos Sąjungos pinigus, bus didžiulis. Todėl net ir deguto šaukštas gali sugadinti visą statinę medaus. Tad ką reiškia, kai Panevėžio meras visų tų darbų pradžioje ėmė ir suklupo? O ko tuomet turėtume tikėtis, kai bus skelbiami viešieji konkursai darbams atlikti už milijonus?

Suprantu merą R. Račkauską. Opozicija niekam nepatinka. Ji kritikuoja, visur landžioja, nori dažnai neįgyvendinamų dalykų, o ir toje opozicijoje visokių žmonių esama. Gal todėl jis ir nerado laiko susitikti su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus pirmininke R. Juknevičiene. Bent jau ji tai teigia.

Tačiau tokios demokratinio veikimo taisyklės. Bent jau su opozicinių partijų lyderiais bendrauti būtina, juos juk irgi gyventojai išrinko ar per partijas pavedė rūpintis jų reikalais.

Neseniai Panevėžio konservatoriai viešai pateikė keletą klausimų merui R. Račkauskui. Žinoma, gali jis į tuos klausimus ir neatsakyti, motyvuodamas, kad jau anksčiau visas abejones yra išsklaidęs. Bet tai įtampos bei įtarimų nepanaikins. Atvirkščiai, dar daugiau duos peno kalbėti apie neva neskaidrius darbus įsisavinant tuos 20 milijonų eurų.

Opozicijos pateikti klausimai tikrai taiklūs. Ją domina, ar meras architektūrinių siūlymų vertinimo komisijos nariu tapo jau žinodamas, kad konkurse dalyvaus ir jo sūnus ir kodėl iš karto nenusišalino?

Pagaliau įdomus ir politinės atsakomybės klausimas. Merui priminė, kad prieš savivaldos rinkimus visi judėjimo KARTU kandidatai pasirašė savo pačių sukurtą priesaikos tekstą, pasižadant atsistatydinti, jeigu politines galias panaudos savo interesams tenkinti.

Kodėl judėjimas KARTU vengia paaiškinti, ar ši priesaika galioja tik Panevėžio miesto tarybos nariams, ar ir merui? Paprastai politikai prieš rinkimus prirašo įvairiausių priesaikų, pažadų perduoti valdžią bendruomenėms, o vėliau viską daro atvirkščiai. Ar ir dabar taip atsitiks?

Šiuo konkrečiu atveju svarbu ne tai, kiek naudos laimėjęs konkursą galėjo gauti mero R. Račkausko sūnus, o kaip su visuomene, žiniasklaida ir opozicija yra linkusi bendrauti rinkimus laimėjusi valdančioji dauguma, ar ji stengsis nuoširdžiai atsakyti į visus keliamus klausimus? Tai svarbu, nes už tų klausimų ir atsakymų – milijonai eurų ir pasitikėjimas politikais.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

B. Matelis. Valdančiuosius į naują koaliciją po Seimo rinkimų suburs kitokia realybė

erikas

G. Burokienė. Pensininkų diskriminacija ar žmogiškas rūpestis?

erikas

G. Burokienė. Kaip per karantiną darbą organizuoja parlamentai ES valstybėse?

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau