B. Matelis. Galiu įvardinti sąžiningus politikus į laisvus ministrų postus

B. Matelis. Galiu įvardinti sąžiningus politikus į laisvus ministrų postus

Bronislovas MATELIS, Seimo narys / BNS nuotr.

B. Matelis.

Žemės ūkio ministras pasitraukė. O kas toliau? Teisingumo ministro jau seniai nėra, todėl abiejų gali tekti ieškoti Darbo biržoje, bet ir ten visi linkę derėtis dėl atlyginimo, darbo krūvio, todėl gali nieko nesigauti.

Juokauju, kad teks ieškoti ministro Darbo biržoje, bet nematau kitos išeities reaguoti, nes teisingumo ministro valdantieji tikrai niekaip neranda.

Taigi, kiek pagalvojau, ir radau pačią geriausią išeitį. Radau ir kandidatus į ministro postus, jeigu tikrai da norime permainų. Siekiant išspręsti trąšų importo iš Rusijos, dirbamos žemės koncentracijos klausimus gal net be jokių komisijų, žemės ūkio ministru reiktų skirti netradiciškai mąstantį žmogų. Jis turėtų būti ryžtingas, mėgstantis laužyti taisykles, nebūtinai politkorektiškas, anksčiau nebuvęs ir dabar nesantis ūkininkas, kitaip tariant, ne iš žemdirbių klano, būtinai turi būti politikas, o ne mistinis iš dangaus nukritęs profesionalas.

BIC

Dabar situacija yra tokia, kad žemdirbius vienijančių organizacijų gausybė, visi traukia ministrą į savo pusę, kuris stipresnis ar turtingesnis, tas ir laimi. Štai prieš mėnesį ministras Bronius Markauskas sukvietė pieno ūkius turinčius ūkininkus pasitarti. Pakvietė tik stambius ūkininkus, o vidutinių ir smulkių net nepastebėjo ir todėl nepakvietė. Tada tie turtingieji ir pasidalina visas išmokas, lengvatas ir kitas gėrybes.

Toks žmogus, galintis pakreipti įvykius teisingesne kryptimi, Seime yra. Ir net priklauso valdančiajai daugumai. Tai ekspertinio lygio politikas, mėgstantis kartais ir pamaištauti. Seimas suformuotų jam užduotį iki kadencijos pabaigos užkaišioti trąšų importo skyles ir tuo pačiu apginti savo gamintoją. Turėtume tikrai gerą ministrą.

Dar Seimas pavestų jam sukurti mechanizmą, padėsiantį užkirsti kelią vos keliems milijonieriams supirkti visą dirbamą žemę Lietuvoje, koncentraciją išsklaidytų ir per finansinio rėmimo mechanizmą paskatintų plėstis tikrus šeimos ūkius. Ir šiuos darbus žemės ūkio ministro poste galėtų atlikti Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.

Teisingumo ministro poste reiktų sąžiningo, taip pat ryžtingo žmogaus, galėsiančio be gailesčio reformuoti Kalėjimų departamentą. Jei kas priešinasi, ministras turėtų išdrįsti tokį atleisti. Ir šioms pareigoms nepriekaištingos reputacijos drąsus žmogus yra. Tai – Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Abu jie iš valdančiosios daugumos, bet tikrai ne tai svarbiausia. Svarbu, kad abu jie turi didelių kompetencijų pakeisti situaciją iš esmės.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.