Aviakatastrofos pratybose Panevėžyje medikams koją kišo jaudulys

Panevėžyje siaubinga lėktuvo katastrofa. Leisdamasis avariniu būdu Pajuostyje nukrito ir užsidegė orlaivis su keleiviais. Kol lainerį skubėjo gesinti gausios pajėgos, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai padėjo išlaisvinti panikos apimtus keleivius ir nugabenti juos į ligoninę.

Tiesa, šiuo kartu avarija netikra – tokiomis įspūdingomis pavakario pratybomis prasidėjo Panevėžio karių „Karaliaus kirtis 2019“ pratybų savaitė.

„Gavom skambutį iš priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, kad skrisdamas lėktuvas turėjo avariniu būdu leistis čia aerodrome ir situaciją matot, lėktuvas nesėkmingai nusileido, jis liepsnoja“ – imitacinėse pratybose kalbėjo pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas.

Šiose imitacinėse pratybose keleiviniu lėktuvu skrido 40 keleivių su įgula. Nutikus nelaimei, pilotai liko įkalinti kabinoje be sąmonės, o išlipti iš degančio lėktuvo sugebėję žmonės – sunkiai sužeisti.

Kol specialiosios tarnybos aiškinasi, kas nutiko, kad orlaivis taip ir nepasiekė oro uosto, o buvo priverstas skubiai tūpti šalia karinio dalinio, į aviakatastrofos vietą atskubėję medikai, ugniagesiai pluša išsijuosę. Bet vienu metu apžiūrėti sužeistuosius, gesinti liepsnas ir traukti iš degančio orlaivio pilotus nėra taip paprasta. Čia lyg mūšio lauke visiems reikia pagalbos.

„Sustabdytas kraujavimas, viskas, einam toliau“, – kalbasi pratybose dalyvaujantys medikai. Padėti Panevėžio greitosios medikams nugabenti sužeistuosius į ligoninę padeda ir karinė paramedikų brigada. Skubiai tvarstomi sužeistieji, o prireikus – vienu metu sava technika gabenami net keli sunkios būklės ligoniai. „Kiek vežti galit vienu metu?“, – klausia karys paramedikas kolegos.

Pastarasis jam šūkteli, kad vienu reisu gali nugabenti 3 gulinčius ir 2 sėdinčius. Ugniagesiams liepsnas gana greitai pavyko suvaldyti. Tuo tarpu greitosios medikams sklandumo pritrūko. Sunkiausia, kai koja kiša jaudulys ir nenumaldomai bėgantis laikas.

„Gal tas rūšiavimas atpažinti tą ūmią būklę, o kai atpažįsti dirbi savo darbą“, – įspūdžiais dalijosi greitosios pagalbos medikė Ieva Labakojienė.

„Incidentai su orlaiviais pakankamai reti Lietuvoje, bet jų pasitaiko, ir, kaip rodo praktika pasaulyje, yra proga pasitreniruoti degantį orlaivį gesinant, suteikiant pirmą pagalbą“, – kalbėjo ugniagesių operacijų vadovas Vaidas Vitkūnas.

Pratybų operacija pavyko, nes tarnybos į nelaimės vietą atskubėjo greičiau nei per 8 minutes. Jei iš tiesų nutiktų panašaus masto aviakatastrofa, svarbiausia kritinės būklės sužeistuosius kuo greičiau sutvarstyti ir nugabenti iki ligoninės – gelbėtojai viskam turi vos vieną valandą.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Karinės pratybos Panevėžyje: saugumo sumetimais tapo slaptomis

erikas

Panevėžyje pratybose dalyvaus 1 200 karių

erikas

Iš Karaliaus Mindaugo bataliono po trijų mėnesių į namus paleidžiami kariai pasiilgo mamos cepelinų, artimųjų ir miego

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau