Autsaiderių dvikovoje – traumų išretintos „Šiaulių“ ekipos pergalė Kėdainiuose

„Šiaulių“ (4/19) ekipa į Kėdainius atvažiavo vos su aštuoniais žaisti galinčiais krepšininkais, tačiau jų pakako, kad būtų pasiekta pergalė prieš vietos „Nevėžį“ (4/19).

Vos septynių žaidėjų rotaciją naudojusio Antano Sireikos auklėtiniai po itin atkaklios kovos 85:76 (26:24, 18:18, 18:18, 23:16) palaužė turnyrinės lentelės kaimynus ir išsilygino pergalių skaičiumi su „Nevėžiu“. Svečiams tai buvo pirmoji pergalė po penkių iš eilės nesėkmių. Tuo metu aikštės šeimininkams tai buvo penktasis pralaimėjimas paeiliui.

„Nevėžio“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Adonte Parkeris ir Zaidas Hearstas, kurie atitinkamai pelnė 22 ir 19 taškų. Vis dėlto, kėdainiečių lyderiai kartu išmetė net 43 metimus, kai visa „Nevėžio“ komanda – 75. Legionieriams iš 43 metimų pavyko realizuoti 17 (39 proc. taiklumas).

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė 21 tašką pelnęs Evaldas Šaulys ir 20 pridėjęs Benas Griciūnas, kuris jau po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų savo sąskaitoje.

Kova Kėdainiuose pirmuosius du kėlinius vyko taškas į tašką ir sužaidus 20 minučių „Šiauliai“ turėjo trapų pranašumą – 44:42.

Po ilgosios pertraukos nė viena ekipa nesugebėjo atitolti, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tie patys du taškai (62:60).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Kristupas Žemaitis pataikė pirmąjį savo tritaškį iš septynių bandymų, o po jo „Šiauliai“ įgavo penkių taškų pranašumą – 71:66.

Likus žaisti 90 sekundžių iki susitikimo pabaigos „Nevėžio“ legionieriai prametė du desperatiškus tritaškius, o kitoje aikštelės pusėje „Šiauliai“ susigrąžino keturių taškų persvarą (77:73).

Po dar vieno A. Parkerio netikslaus metimo „Šiauliai“ dar labiau nutolo, kai E. Šaulys dvitaškiu padidino persvarą iki šešių taškų – 79:73. „Nevėžis“ per likusias 30 sekundžių išsigelbėti nespėjo ir prarado galimybę atitolti nuo „Šiaulių“ ekipos.

„Nevėžis“: Adonte Parkeris 22 (5 rez.p erd., 8/16 dvit., 2/9 trit.), Zaidas Hearstas 19 (5/13 dvit., 2/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 11 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 20 n.b.), Gintautas Matulis (5 rez. perd.) ir Regimantas Miniotas (9 at. kam.) po 8.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 21 (6 atk. kam., 25 n.b.), Benas Griciūnas 20 (7 atk. kam.), Cedrickas Bowenas 10 (6 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas (5 atk. kam.) ir Kristupas Žemaitis (6 atk. kam., 9 rez. perd.) po 9.