Automatinės laistymos sistemos: tipai, konstrukcija ir pritaikymas

AutoriusjpFotofreepik.com

Gražus ir gerai prižiūrimas namų sodas yra svajonė, kurią nesunku įgyvendinti. Tam reikia sudaryti idealias sąlygas augalams augti ir reguliariai juos tvarkyti. Vejos ir sodo automatinės laistymo sistemos yra vienas iš pažangiausių sprendimų, kaip kokybiškai sodininkauti ir puoselėti augalus. Juk be tinkamo vandens tiekimo į jas jūsų veja ar priekinis sodas labai greitai sunyks ir visos jūsų pastangos nueis perniek.

Domina laistymo sistema kreipkis į LietausPaukstis.lt specialistus.

Automatinės laistymos sistemos

Automatinė vejos laistymo sistema – tai specialus prietaisas, kuriuo tam tikras žemės plotas drėkinamas be jokių jūsų pastangų. Laistymo metu jums net nereikia būti šalia ir nereikia jo kontroliuoti. Visa įranga nustatoma visiškai automatiškai.

Automatinė lietaus laistymo sistema primena tikrą lietų. Ji purškia vandenį iš viršaus. Šią automatinę sistemą geriausia naudoti gėlynams, vejoms ir laukams laistyti. Jis veikia iš vandens surinkimo vietos (gręžinio arba vandentiekio vamzdžio) nutiesus mažo skersmens vamzdžius su elektromagnetiniais jutikliais. Per juos vanduo teka į purkštuvus, laistytuvus ir automatinį drėkinimą. Vamzdžiais tekantis skystis valomas specialiais filtrais. Kontrolierius yra atsakingas už tai, kad visa įranga veiktų tinkamai.

Jei automatinė purkštuvų sistema jūsų netenkina, ją galima lengvai perprogramuoti. Ji laistys tam tikru laiku, esant tam tikram vandens srautui ir tam tikru spinduliu. Ši automatinė sistema tinka drėkinti net didelius plotus.

Lašelinė laistymo sistema naudojama augalams, kurie nemėgsta lietaus ir vandens tekėjimo iš viršaus. Šiuo tikslu speciali įranga statoma prie pat augalų šaknų. Laistant lašeliniu būdu, augalų stiebai ir lapai lieka sausi. Šis metodas naudojamas, kai reikia laistyti krūmus, šiltnamius ar daržą. Automatinė lašelinio laistymos sistema yra ekonomiška ir išmani. Jį naudojant beveik visas vanduo pasiekia paskirties vietą. Taip sumažinamas vandens ir energijos suvartojimas. Be to, lašelinės laistymos sistemos laikomos patvariausiomis ir patikimiausiomis.

Dirvožemyje įrengtos automatinio laistymos sistemos yra šiek tiek panašios į lietaus vandens sistemas. Jų sudedamosios dalys yra po žeme. Jie atrodo kaip tam tikrame gylyje į žemę nutiesta lašelinė. Šis automatinis laistymos procesas vyksta po žeme. Jis naudojamas šiltnamiuose su daugiamečiais augalais. Pavyzdžiui, krūminės rožės. Pagrindinis tokių automatinių laistymos sistemų privalumas – jų ekonomiškumas.

Pagrindinė automatinės laistymos sistemos įrangos užduotis

Automatinės laistymos sistemos naudojimas yra labai naudingas ir praktiškas. Naudodamiesi tokia įranga sutaupysite ne tik pastangų, bet ir laiko, skirto šiam darbui. O jūsų veja, daržai ar priekinis sodas atrodys gražiau ir žaliau. Pagrindinės automatinės purkštuvų sistemos funkcijos yra šios:

  • Vandens kaupimas, vandens šildymas ir laistymas;
  • Laistykite augalus pagal tam tikrą programą;
  • Vandens tiekimas, transportavimas ir paskirstymas į konkrečioje teritorijoje esančius purkštuvus;
  • Vienodas ir matuojamas vandens tiekimas visame sklype;

Naudojant automatines laistymos sistemas, visoje teritorijoje, kurioje jos įrengtos, palaikomas tam tikras drėgmės lygis. Vanduo yra labai ekonomiškas ir daugeliu atvejų pasiekia augalų šaknis.

Pagrindiniai automatinės laistymos sistemos privalumai, palyginti su rankine laistymos sistema (pvz., su žarna), yra šie nėra “žmogiškojo faktoriaus” (laistoma automatiškai tam tikru paros metu tam tikroje vietoje, naudojant specialiai suprogramuotą įrangą).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau