-1.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Aukštaitijos rinkimų apygardos kandidatai į Seimą fenotipologo M. Lučino akimis

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, R. ANČEREVIČIAUS, FAEBOOK, Lrytas.lt
M. Lučinas.

Iki Seimo rinkimų likus mažau nei mėnesiui, naujienų portale JP startuoja nauja rubrika „Rinkimai 2020“. Nuo šiandien specialioje rubrikoje publikuosime karščiausias parlamento rinkimų naujienas, įvairią svarbią ir aktualią informaciją.

Beje, JP skaitytojai gali dalyvauti virtualiuose Seimo rinkimuose: atiduoti savo balsą už Panevėžio regione kandidatuojantį politiką. Kiekvieną savaitę bus galima balsuoti už Aukštaitijos, Panevėžio vakarinės ir Nevėžio rinkimų apygardų kandidatus.

Šią savaitę galima balsuoti už Aukštaitijos rinkimų apygardos kandidatus. Savo valią galite išreikšti čia.

Be to, naujienų portalas JP kiekvieną savaitę publikuos išskirtinį interviu su estų fenotipologu Marku Lučinu, kuris pagal visų trijų Panevėžio rinkiminių apygardų kandidatų į Seimą nuotraukas apibūdins jų asmenybių ypatumus ir pabandys įžvelgti jų galimybes rinkimuose.

Šiandienos publikacijoje – Aukštaitijos apygardos vienmandatininkai ir jų galimybės.

A. Morkvėnas.

Geras valdininkas – ne vedlys

Alfonsas Morkvėnas (Darbo partija).

Mane neramina, kad jis neturi iniciatyvios vesti šalį į ateitį ir yra konservatyvus. Jis užsispyręs ir atkaklus kaip avinas: jeigu užsispyrė, jo iš vietos nepajudinsite. Jam trūksta iniciatyvos. Norint vesti į priekį jaunimą, reikia būti drąsiam, kad pas visus akyse degtų ryžtas.

Pas Alfonsą vargu ar degs akyse ryžtas, jo akyse komercinės žiežirbos. Prieš mus intelektualus žmogus, stebintis aplinką, bet nėra patenkintas savimi. Turi bjauraus charakterio bruožų, bet stengiasi tai užmaskuoti.

Jis turėtų būti labai geras valdininkas, bet ne vedlys. Jeigu reikia dar vieno valdininko, rinkite jį. Tačiau valdininkų Lietuvoje ir taip pakanka. Šis žmogus turi komercinės naudos uoslę. Todėl jam geriausia užsiimti verslu. Kadangi jis yra teisinga asmenybė, galėtų būti neblogas kariškis. Jeigu kalbėtume apie pareigas, Alfonsas gali būti geras valdininkas. Tačiau Seime reikia priimti įstatymus ir vesti šalį į priekį. Jis nesieks naujovių, bet gins tai, kas jau pasiekta.

A. Stalilionis.

Galima kalbėti apie ateitį

Algimantas Stalilionis (Centro partija – tautininkai).

Tai labai įdomi, nestandartinė asmenybė. Šiek tiek net su kriminaliniu mąstymu, bet tai susiję ne su kriminaliniu pasauliu, bet su sprendimų priėmimu. Tokie žmonės priima neįtikėtinus sprendimus. Jis turi stiprių kūrybinių duomenų. Jeigu Algimantas užsiimtų kūryba, jis galėtų sukurti kūrinius, tinkančius dramai, rašyti scenarijus. Jo labai aukštas intelektas ir platus matymas. Ši savybė labai svarbi politikui.

Jis mato kelias pozicijas iškart, kurios veda į priekį. Be to, manau, jis yra geras matematikas. Šis žmogus vienu metu gali problemas spręsti algoritmiškai, kūrybiškai ir vesti paskui save žmones į priekį. Tačiau viduje jis labai minkštas, geras ir meilus. Tai labai retas vyrų charakterio bruožas. Algimantas – principingas ir su juo galima kalbėti apie Lietuvos ateitį. Galėtų būti drąsesnis. Moka gražiai kalbėti, ir tai gali patikti visuomenei, bei kai kuriais atvejais jis gali būti lyderis, bet lyderis dvasine prasme.

Komerciniai dalykai – vidutiniai. Jam tai ne patys svarbiausi dalykai. Gyvenime jis turi misiją, kurią turi įvykdyti. Toks žmogus valstybei – naudingas. Juolab kad jis galvoja ne tik apie save, bet ir kaip palikti savo pėdsakus istorijoje.

Tačiau valdininkas iš jo nekoks, bet – geras ideologas ir revoliucionierius. Tačiau tuomet jam reikia turėti koncepciją ir planą. Jeigu tokio plano neturi, įvykdyti sumanymus bus sunku. Reikia turėti instrumentą darbams įgyvendinti. Šiaip tai jis būtų puikus dvasininkas.

D. Juodelienė.

Rolės Seime nemato

Daiva Juodelienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)

Drąsos turi mažai, bet pedantiška ir sugeba provokuoti. Turėdama tokius duomenis, ji iššoka labai aukštai ir iš ten pradeda aiškinti. Mato visas smulkmenas ir bando visus atakuoti. Tačiau pakenkti niekam negali. Taipogi negali eiti į priekį, nes ten nežinomybė ir baisu.

Tai moteris, kuriai rūpi jos padėtis, asmeninė gerovė. Jos rolė – būti gera turtingo vyro žmona. Nematau, kad tokia moteris galėtų Lietuvą vesti į priekį. Ji gali būti gera mokytoja, propagandistė, žurnalistė, bet pastarajai specialybei ji yra per daug lepi ir plepi. Ji neturi jėgos pradėti ir užbaigti darbų.

Tai labai simpatiška moteris, bet Seime jos rolės nematau. Beje, ji gali būti puiki teisėja, prokurorė, nes mato smulkmenas, mažas detales. Kadangi ji nėra grubi, sprendimus priimtų korektiškai. Smegenis turi, todėl noras turėti valdžią – nemažas, bet naudos daugiau iš jos būtų, jei įgyvendintų socialinius projektus, kuriuose dalyvautų vaikai, jaunimas. Tačiau valdyti šalį, dirbti Seime – per silpna.

E. Ušinskas.

Atvirai charakterio nedemonstruoja

Eugenijus Ušinskas (Lietuvos žaliųjų partija)

Ekologinės problemos visada bus svarbios. Tai konservatyvus žmogus ir viduje turi vadinamąją spyruoklę. Kai kurie žmonės save parodo išorėje, bet Eugenijus viską laiko viduje. Jis kaip gerai užvestas prietaisas, bet susilaikantis. Jis nori būti solidus, bet trūksta drąsos ir agresyvumo pasiekti tikslą.

Jis bijo savo charakterį demonstruoti atvirai. Be to, jį galima greitai užgauti. Jam bus sunku eiti į priekį ir susirungti naujovėse. Jis geras ten, kur dabar yra. Beje, jis būtų neblogas vaikų daktaras. Tačiau, norint vesti šalį į priekį, reikia turėti daugiau potencialo, nei turi Eugenijus. Man jis patinka, bet netinka Seimui – nemokės šalies vesti į priekį.

G. Burokienė.

Lietuva – per maža

Guoda Burokienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)

Ši moteris – didelio megapolio gyventoja. Panevėžyje arba rajone jai nėra kas veikti. Pagal charakterį ją reikėtų eksportuoti į JAV arba į Kanadą bei į dideles Europos šalis. Lietuva – per maža jos ambicijoms.

Ji mėgsta gerą gyvenimą, yra aktyvi ir stipri. Jeigu reikia, gali būti net ir agresyvi. Guoda gali būti stipri partijos vedlio padėjėja – greičiausiai vyro, kuris yra dar agresyvesnis. Ji ir Viktoras Uspaskichas būtų visai neblogas duetas. Jai reikia stipraus lyderio ir jam padėtų. Svarbių sprendimų ji nepriimtų – neturi iniciatyvos, kad galėtų vesti šalį į priekį.

Galima ją pasiųsti į Europą, į Briuselį, kur puikiai atstovautų Lietuvai. Ji turi drąsos, savo nuomonę, garbę ir neleis, kad ją apgautų. Ji priims teisingus sprendimus, nes yra protinga. Bet, vesti šalį į priekį – ne jai.

J. Girdzijauskienė.

Neserga didybės manija

Jurga Girdzijauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai)

Jai labai tiktų vadovauti nepriklausomam bankui. Jurga gali priimti loginius sprendimus ir turi strateginį mąstymą. Prieš mus žmogus, kuris gali vadovauti įstaigai, įmonei, žemės ūkio bendrovei. Ji iš prigimties – geras verslo žmogus. Tačiau, kai toks žmogus ateina į valdžią, po pusmečio jis pamiršta, kodėl atėjo.

Pradeda eksperimentuoti verslo srityje ir tik besibaigiant kadencijai prisimena, kodėl atėjo į Seimą ir turi kažką padaryti šaliai. Jai reikia užsiimti savarankiškais darbais, bet gali darbuotis ir komandoje su kitais.

Beje, Jurga gali būti puiki kandidatė į miesto merus. Ji jaučia, iš kur ateina pinigai ir gali sąžiningai vadovauti ūkiui. Be to, ji neserga didybės manija. Ji darbininkė. Jai nereikia gyvenimo malonumų, kurie kartais baigiasi nelabai gerai.

L. Jagminas.

Turi komercijos pojūtį

Lauras Jagminas (Nepriklausomas kandidatas)

Jis neturės, ką veikti Seime. Geriau Lauras dirbtų versle, ten turėtų jaustis pakankamai gerai. Seime jis nieko nepasieks ir nieko nelaimės. Drąsos jis neturi, bet – labai geras kanceliarijos darbuotojas. Jis korektiškas, protingas ir turi poveikį žmonėms. Moka juos prikalbinti, įkalbėti, sutarti su jais.

Lauras labai tinka vidiniuose įstaigų darbuose. Jis turi komercijos potencialą. Todėl jam vertėtų būti šalia stipraus, įžūlaus žmogaus, kuris turi kapitalą. Lauras labai tiksliai ir teisingai paskirstys kapitalą bei žinos, kur geriausiai panaudoti pinigus ir kur juos geriausiai investuoti. Todėl jis ir turi darbuotis komercijos srityje. Ten jis bus vertinamas. Beje, jis susitvarkys su sudėtingiausiomis užduotimis.

Parlamente jis neturės, ką veikti. Pagal jo galimybes jis galėtų dirbti Lietuvos valstybės kontrolėje. Lauras puikiai susitvarkytų šioje srityje ir išsiaiškintų, kas vagia, kur nuplaukia pinigai, kas juos plauna.

M. Petrauskaitė.

Būtu puiki mama

Modesta Petrauskaitė (Lietuvos socialdemokratų partija)

Intelektas – geras, bet per mažai agresyvumo. Viduje ji labai gera. Iniciatyvos turi ir naujovės jai patinka. Tačiau naujų idėjų ji pati negeneruoja. Todėl yra gera padėjėja ir toje vietoje gali būti. Mano galva, kur ji yra dabar, turėtų ten ir likti. Lietuvos ateitį kurti ji per minkšta ir nestipri. Kaip sakoma, dantys per silpni.

Tačiau dirbti su vaikais, spręsti socialines problemas – jai sektųsi. Todėl, kad pagal charakterį Modesta jauki – šeimos žmogus. Seime reikia stipraus, strategiškai mąstančio žmogaus, kuris gali šalį vesti į priekį, neatsižvelgdamas, kad kažkam tai dreba keliai. Modesta labai moteriška, bet politikoje ne to reikia. Ji būtų puiki mama, bet kol kas jos šioje srityje dar niekas neįvertino. Šeimai toks žmogus – tinkamiausias. Ji vyro neužgoš. Todėl jai reikia šalia stipraus partnerio, kuriam ji bus gera padėjėja, ištikima draugė.

R. Radvilienė.

Negalima įkalbėti daryti tai, ko nenori

Regina Radvilienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija)

Partijoje jai nėra kas veikti, nes tai plėšrūnė. Stipri ir temperamentą turinti moteris. Ji truputį agresyvi ir iniciatyvi. Jeigu tokią moterį užpykdysi, ji ir iki Varšuvos, ir netgi iki Berlyno nueis. Jai svarbu, ko ji pati nori, ir įdomu, kas ją veda dalyvauti rinkimuose. Labai sunku atsakyti, nes daugelis dalykų priklauso nuo išsilavinimo.

Jai užtektų jėgos Seimo vyrams užpilti pipirų, kad jie judėtų greičiau. Manau, kad tai būtų puiku, nes kartais parlamentarus būtina išjudinti. Kai tokių veiksmų imasi moteris, vyrams laba skaudu, bet tuomet Seimo vyrai imasi darbų. Ji valdinga, todėl Regina norės vadovauti. Valios jai užtektų.

Jos negalima įkalbėti daryti tai, ko ji nenori. Stresinėse situacijose ji gali pereiti į puolimą. Ši moteris gali konkuruoti su daugeliu Lietuvos vyrų. Iniciatyvos ji turi, bet reikia daugiau drąsos. Dar svarbu jai pateikti geras idėjas, kaip pagerinti šalies ekonomiką arba padėti progresuoti jaunimui, tuomet ji gali būti nebloga vedlė bei kovoti už šią programą.

Kita vertus, jeigu bus pateiktos geros mintys, idėjos, ji gali daug nuveikti.

R. Liutkus.

Viską žino apie kitus

Romualdas Liutkus (Krikščionių sąjunga)

Jam reikia vadovauti savam ūkiui. Geriausia tai būtų žemės ūkis. Bet gali būti ir gamykla, ir fabrikas. Šis žmogus – praktikas ir turi gyvenimo mokyklos patirties. Jis elgiasi korektiškai, bet jaučia, kur guli pinigai. Jai jam būtų suteikta teisė vadovauti ūkiui, ten būtų tvarka, bet tvarka būtų ir jo kišenėje. Vesti šalį į tolimą ateitį – ne jam.

Tai būtų pašėlusiai neprotinga. Prie bet kokios valdžios jis bus pozityvus ir visada pinigingas. Jis negali Lietuvos vesti į priekį. Beje, jis ne tik korektiškas, bet ir labai uždaras. Tačiau jis stebi aplinką ir labai daug žino. Galima jį pavadinti vietiniu saugumo tarnybos agentu, kuris viską žino apie kitus.

Stipriausieji

 

Pasak M. Lučino, iš Aukštaitijos apygardos šių dešimties kandidatų jis pasirinktų stipriausius, kurie galėtų sukurti ateities Lietuvos partiją.

 

„Pirmas būtų Algimantas Stalilionis. Jis būtų partijos ideologas. Regina Radvilienė – partijos vadovė. Lauras Jagminas – dirbtų su organizacijos finansais. Eugenijus Ušinskas – ideologas ekologinėms programoms, o Guoda Burokienė dirbtų Europos Parlamente. Dar į šią kompaniją būtų galima priimti Jurgą Girdzijauskienę ir Modestą Petrauskaitę. Jos būtų puikios partijos sekretorės, apjungtų darbui visus ir viską koordinuotų. Tai būtų nebloga organizacija, kuri galėtų judėti į priekį ir generuotų neblogas idėjas“, – pristatė galimos partijos sudėtį fenotipologas.

Primename, kad šis fenotipologo (veidotyros specialisto) interviu apie kiekvieną iš Aukštaitijos rinkimų apygardos kandidatą į Seimą yra subjektyvaus pobūdžio informacija, skirta pramogai, ir tikėti ja ar ne, yra kiekvieno asmens pasirinkimo laisvė.

Kitą savaitę JP skaitytojams pateiksime M. Lučino pastebėjimus apie Panevėžio vakarinės rinkimų apygardos kandidatus.


8 komentarai

Andrius 2020-09-15 09:24 at 09:24

iki ko priejome,?Jau kazkoks apsisaukelis moko uz ka ir kaip reikia balsuoti.Tai gal pakviekime Sibiro samanus?Geda ir skaudu,ojuk sakoma ,kad reikia gyventi SAVO protu.

Atsakyti
ona 2020-09-15 10:55 at 10:55

Primename, kad šis fenotipologo (veidotyros specialisto) interviu apie kiekvieną iš Aukštaitijos rinkimų apygardos kandidatą į Seimą yra subjektyvaus pobūdžio informacija, skirta pramogai, ir tikėti ja ar ne, yra kiekvieno asmens pasirinkimo laisvė.

Atsakyti
Romas 2020-09-16 17:27 at 17:27

Kiekviena sritis turi savo specialistus. Ir be reikalo ponas Andrius piktinasi. Gerai, jei jis pats sugeba atskirti pelus nuo grūdų.ir išrinkti žmogų sugebėsiantį daugiausiai nešti gero Lietuvai. Šiaip ar taip p. Lučinas argumentuoja ir pasako kokių žmonių seime trūksta.

Atsakyti
Andrius 2020-09-17 13:10 at 13:10

Ponas Romai ,reiskia savo proto jau nereikia?Atsiranda zinovu kurie nustato ko mums reikia.Tai gal vistik spreskime patys savo likima.Paziurekit i sito ziniuono veida,ar jums neatrodo keista jo israiska.Kaspirovskis ir tiek.

Atsakyti
Santa 2020-09-17 23:16 at 23:16

Bet ir tiki liaudis burtininkais

Atsakyti
Juozas 2020-09-18 03:36 at 03:36

Kas toliau? 😀 prisižvengiau iki negaliu 😀 Gal dar pasikvieskit ir kitokių šarlatanų? Gal su virbulėm? Jeigu trūksta specialistų, jums gali padėt “ekstrasensų mūšis” (73 sezonas). Turbūt Šulija tiksliau nuspėtų 😀 po tokių straipsnių taip ir norisi bobutėm pasus atimt, nebekabinkit makaronų. Ačiū už praskaidrintą dieną 😉

Atsakyti
Nuomonė 2020-09-18 22:12 at 22:12

Fenotipologo žiniai Seimas užsiima įstatymų leidyba, o ne šalies vedimu. Šalies vedimą galima palikti Prezidentui arba kokiam nors revoliucionieriui.

Atsakyti
Nuomonė 2020-09-18 22:54 at 22:54

Daug kandidatų tik nėra iš ko rinktis, deja, visi daugmaž vienodo mąstymo.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Daugiausiai reklamai feisbuke per rinkimus išleido Darbo partija

confident-noyce

Seimas kreipėsi į KT, kad šis pasisakytų dėl Seimo rinkimų rezultatų

confident-noyce

Į Seimą išrinkta beveik 30 savivaldos politikų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau