18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 birželio, 2024

Aukštaitijos metus Panevėžio rajonas paminėjo Bendruomenių sąskrydyje

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoDOVYDAS PRANKA
Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis.

Panevėžio rajono bendruomenės į 20-ąjį sąskrydį šiandien rinkosi į Miežiškius, Angelų slėnį. Sąskrydis ypatingas ne tik todėl, kad jis jubiliejinis, bet ir todėl, kad jis skirtas Aukštaitijos metams paminėti ir turėjo savo temą – „Aukštaitijos vidury“.

Miežiškių Angelų slėnis vos sutalpino į sąskrydį susirinkusias Panevėžio rajono bendruomenes. Tarp ąžuolinių angelų baltavo palapinės, o juose virė gyvenimas – kiekviena bendruomenė išmoningai puošė savo teritoriją, o nuo juoko aidėjo visas Angelų slėnis.

Išdrožė angelą su 12 paukštelių

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydžio pradžia įsimintina – vidurdienį atidengta ąžuolinė Angelo skulptūra sąskrydžių 20-mečiui paminėti. Skulptūrą išdrožė miežiškietis Eduardas Titas.

„Ant angelo sparnų sutupdžiau 12 paukščių, nes tiek seniūnijų yra Panevėžio rajone. Paukštukai skirtingi ir atstovai turi atspėti, kuris paukštelis priklauso kiekvienai seniūnijai. Miežiškių seniūnijos paukštelis – aiškus. Jis tupi per patį vidurį“, – pasakojo skulptūros autorius.

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydžio pradžia įsimintina – vidurdienį atidengta ąžuolinė Angelo skulptūra sąskrydžių 20-mečiui paminėti. Skulptūrą išdrožė miežiškietis Eduardas Titas.

Sveikino Seimo narė

20-ąjį Panevėžio rajono Bendruomenių sąskrydžio dalyvius sveikino Seimo narė Guoda Burokienė.

„Į Panevėžio bendruomenių sąskrydį susirinkome 20-ąjį kartą. Šis mūsų susitikimas žymi ne tik veiklos pradžią, bet ir nueitą kelią. Kiek daug per tuos metus nuveikta daug gražių ir prasmingų darbų, įgyvendinta sumanymų, kiek pasiekta ambicingų tikslų, kurie sustiprino, įrodė, kad ir tai padaryti galima, savotiškai praturtino ir suteikė gražių emocijų. Džiaugiuosi, jog būtent Panevėžio rajono bendruomenės susikūrė vienos iš pirmųjų. Jos šiandien yra ir vienos aktyviausių visoje Lietuvoje“, – sveikino rajono bendruomenes G. Burokienė.

Panevėžio rajono meras A. Pocius.

Dėmesys papročiams

Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė akcentavo, kad šiandien vyko jau 20-asis rajono bendruomenių sąskrydis.

„Jubiliejinio sąskrydžio tema – „Aukštaitijos vidury“. Tema atsirado, nes šie metai skirti Aukštaitijai. Sąskrydyje didžiausias dėmesys ir buvo skirtas tradicijoms, tautiniam kostiumui ir Aukštaitijos regionui“, – pasakojo O. Baltramiejūnienė.

O. Baltramiejūnienė.

Apdovanoti konkursų nugalėtojai

Jau nebe pirmus metus bendruomenių sąskrydyje vyksta konkurso „Žydintis kaimas“ apdovanojimai.

„Tai ir šiais metais vyko Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos organizuoto konkurso „Žydintis kaimas 2023“ apdovanojimai. Bendruomenės buvo suskirstytos į keturias kategorijas. Kiekvienoje kategorijoje turėjome po nugalėtoją, kurie ir buvo paskelbti sąskrydyje. Be to, vyko Panevėžio rajono vietos veiklos grupės veiklų pristatymas ir iniciatyvos „Kaimynai – kaimynams“ apdovanojimai. Šie apdovanojimai – tradiciniai ir vyksta ketvirti metai“, – pristatė apdovanojimus O. Baltramiejūnienė ir papasakojo apie dar vieną konkursą:

„Tai kulinarinio konkurso „Aukštaitiškas patiekalas“ apdovanojimai. Čia savo išradingumą parodė bendruomenių moterys ir vyrai, kurie pristatė įvairius patiekalus. Tai šventė gomuriui ir skrandžiui. Sąskrydyje vyko ir kitokių veiklų, kurias pristatė Panevėžio rajono bendruomenių pareigūnai, Rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Beje, džiugino ir savaitraščio „Tėvynė“ redakcija, kuri kasmet sąskrydyje surengia prenumeratos akciją. Užsiėmimų pakako visiems – ir vaikams, ir jauniems, ir pagyvenusiems.“

Sąskrydyje „Tėvynę“ užsiprenumeravusieji skaitytojai laimėjo įvairių prizų.

Dirbo draugiškai

Miežiškių gyventojų bendruomenės pirmininkė Jūratė Kuzmienė sakė, kad nors tik antrus metus vadovauja bendruomenei, bet spėjo pajusti, jog bendruomenė draugiška.

„Sąskrydžiui, be Miežiškių gyventojų bendruomenės, ruošė dar dvi bendruomenės – Nevėžio ir Trakiškio. Šiųmečio sąskrydžio akcentas – tautiškumas, todėl šie akcentai ir buvo išryškinti. Beje, Miežiškių bendruomenė stipri ir vykdo veiklą, į kurią įsitraukia vis daugiau Miežiškių gyventojų. Tuo labai džiaugiamės. Kadangi esame bendruomenė, tai sąskrydžiui ruošėmės drauge su kultūros centru. Tuo labai rūpinasi centro vadovė Birutė Titienė“, – džiaugėsi miežiškiečių bendruomeniškumu J. Kuzmienė, o jai pritarė ir B. Titienė.

„Sąskrydis skirtas Aukštaitijos metams paminėti, todėl labai daug akcentų buvo skirta papročiams, tautiškumui. Jau vien koncertai parodė, kad esame Aukštaitijos viduryje. Be folkloro ansamblio „Raskila“, sąskrydyje koncertavo grupės „Nešpėti bernai“, „Pilnatis“. Be to, veikė amatininkų ir tautodailininkų turgus. Veiklos ir užsiėmimų pakako visiems“, – sakė Miežiškių kultūros centro vadovė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybės delegacija lankėsi Rumunijoje

confident-noyce

Paskelbti Panevėžio rajono bendruomenių iniciatyvų nugalėtojai

confident-noyce

Panevėžio rajono meras su verslo asociacijos atstovu aptarė bendradarbiavimo galimybes

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau