„Aukso paukštė“ antrąkart aplankys Panevėžio rajono orkestrą „Sklepučini“

„Aukso paukštė“ antrąkart aplankys Panevėžio rajono orkestrą „Sklepučini“

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono vėl neaplenkė Lietuvoje aukščiausi mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimai „Aukso paukštė“. Nominacija „Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras“ šiemet suteikta Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui „Sklepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva).

Apdovanojimus „Aukso paukštė“ 1999 m. įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas. Tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų įvairių žanrų meno kolektyvus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

„Aukso paukštė“ Šilagalio kultūros centro orkestrą „Sklepučini“ aplankys jau antrą kartą. 2004 m. orkestras pelnė nominaciją „Naujai suspindusi žvaigždė”.

BIC

1999 metais įkurtas orkestras koncertuoja ne tik Panevėžio rajone, bet ir Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatuose, įvairiuose renginiuose užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje.

Muzikantai Mindaugas Akelis ir Gerda Charlapavičiūtė Lietuvai atstovavo Europos jaunimo pučiamųjų orkestruose Austrijoje (2010 m.) ir Šveicarijoje (2011 m.).

2013 m. Lenkijoje vykusiame pučiamųjų orkestrų čempionate „Zlota Lyra XXII“ orkestras laimėjo Didįjį prizą, Amanda Vapsvaitė nominuota geriausia soliste.

Šilagalio kultūros centro direktorius V. Vapsva orkestrui „Sklepučini“ vadovauja nuo pat jo įkūrimo pradžios.

„Aukso paukštės“ nominaciją „Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras“ orkestrui ketinama įteikti kovo 10 d. 17 val. Šilagalio kultūros centre.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.