6.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 23 vasario, 2024

Aukščiausiasis Teismas Anykščių merui K. Tubiui paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį

AutoriusbnsFotobns
K. Tubis.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį dėl prekybos poveikiu anksčiau nuteistam Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui.

Šią bylą pirmasis nagrinėjęs Molėtų teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį, jį ir paliko galioti LAT išplėstinė septynių teisėjų kolegija. Politikas lieka visiškai išteisintas.

„K. Tubio veiksmai, susiję su žemės sklypo klausimų sprendimu, atitiko įprastų savivaldybės funkcijų įgyvendinimą, o žemės sklypo perėmimo savivaldybės žinion inicijavimas ir galimybė vėliau rengti aukcioną dėl naudojimosi sklypu, nesudarant, nepažadant jokių išskirtinių sąlygų R. A. ar jo įmonės naudai, ir nesikišant į aukciono rengimo procedūras, yra pernelyg nutolę nuo nusikalstamo pažado Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 2 dalies prasme“ , – sakė LAT išplėstinės teisėjų kolegijos nutartį paskelbęs teisėjas Artūras Pažarskis. Šis straipsnis numato atsakomybę už prekybą poveikiu.

LAT nurodo, kad savivaldybės mero įprastą politinę veiklą būtina atskirti nuo korupcinio pobūdžio veiklos.

Šio teismo verdiktu, valstybė išteisintam politikui turės sumokėti 1,8 tūkst. eurų už advokato darbą apeliacinės instancijos procese.

Prokuratūros skundą teismas atmetė, o sprendimas byloje yra galutinis ir neskundžiamas.

Vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas K. Tubį buvo pripažinęs kaltu reikalavus finansinės paramos savo visuomeniniam rinkimų komitetui, ruošiantis 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

„Aš tikėjausi, kad teisingumas turi būti, kad negali būti visi teisėjai, kai kurie teisėjai, paveikti – apie Panevėžį kalbu. Man uždavus klausimą, kodėl toks priimtas sprendimas, teisėjas atsakė, kad byla turi visuomeninę žymą, visuomenė domisi, tai kažkas domėjosi ir jį paveikė, tai šitą leido suprasti“, – BNS teisme sakė K. Tubis.

„Negali būti, kad žmogaus teisės būtų pažeidžiamos teisėsaugos institucijų, prokuroro. Prokuroras girdi, kad įraše skamba kitaip, o stenogramoje įrašyti STT pareigūno kitokie žodžiai, jis vėl, rašydamas skundus, tuos pačius žodžius naudoja iš stenogramos. Tai manau, kad yra nusikaltimo požymių kai kurių pareigūnų veiksmuose“, – tvirtino politikas.

Bylos duomenimis, K. Tubis, eidamas mero pareigas, 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas. Už tai bendrovės atstovas rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų.

Panevėžio apygardos teismas politikui skyrė 9,9 tūkst. eurų baudą bei baudžiamojo poveikio priemonę – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimą, jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Tuo metu prokuratūra siekė K. Tubį už daugiau epizodų.

Teisėjo A. Pažarskio teigimu, nagrinėjamoje byloje teismai skirtingai vertino dvi situacijas, kurios savo turiniu yra „įprastos, normalios ir teisėtos“, t.y. Vietos savivaldos įstatyme įtvirtintos vienos iš savarankiškų savivaldybės funkcijų – jai nuosavybės teise priklausančios žemės ir kito turto valdymas, naudojimas ir disponavimas.

„Išplėstinė kolegija atkreipė dėmesį, kad kaltinime nurodyto žemės sklypo perėmimas savivaldybės žinion pradėtas vykdyti ir vykdytas išimtinai Anykščių rajono savivaldybės interesais ir naudai, kad vėliau galėtų būtų išnuomotas, jame būtų vykdoma komercinio ar kitokio pobūdžio veikla. Nesant įrodymų, kad K. Tubis kokiu nors būdu stengėsi palengvinti sąlygas R. K. valdomai ar kokiai kitai įmonei sklypą išsinuomoti, būtų ėmęsis veiksmų daryti įtaką būsimo nuomos aukciono procedūroms, lieka neaišku, kaip apskritai galėto būti veikiama R. K. ar jo valdomos įmonės interesais“, – sakė LAT teisėjas.

Jis taip pat pažymėjo, kad byloje nėra nustatyta, kad dėl kaltinime nurodyto sklypo perėmimo skubos tvarka savivaldybės žinion, nesilaikyta žemės sklypo perėmimo tvarkos, būtų sutrikdyta normali valstybės tarnautojų darbo tvarka.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prieš teismą stos narkotikų iš Graikijos atsisiuntęs kaunietis

confident-noyce

Prokuroras prašo suimti „BaltCap“ lėšų pasisavinimu įtariamą Š. Stepukonį dar mėnesiui

confident-noyce

R. Kurlianskis ir G. Steponavičius apskundė nuosprendžius „MG Baltic“ byloje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau