Atviras jaunimo centras siūlo veiklų įvairovę

Atviras jaunimo centras siūlo veiklų įvairovę

Sandra BUDREIKIENĖ, Gabrielė RAČINSKIENĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Atviro jaunimo centro (AJC) veikla aktyvėja. Birželio mėnesį Ramygalos kultūros centre duris atvėrusi jaunimui skirta įstaiga kasdien sulaukia 30–40 lankytojų. Smagu, kad į veiklas įsitraukia ir romų tautybės jaunuoliai, kurie anksčiau nebuvo tokie aktyvūs. Jaunimas čia renkasi žaisti pulą, stalo žaidimus, treniruotis, dirbti ir žaisti kompiuteriais. Leidžiant laiką kartu kyla įvairių iniciatyvų – buriasi didžėjų klubas, mokomasi groti muzikos instrumentais.

Aplankius kitus jaunimo centrus ir pasisėmus patirties, sumanyta sukurti uždarą lauko erdvę, tam ieškoma rėmėjų ir partnerių.

Patys jaunuoliai susikūrė ir centro taisykles. Viena iš pagrindinių – čia visi lygūs. Veiklas įvairina ir įgyvendinami projektai. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas medijų projektas „Būk inFormuotas“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – „Mūsų laikas AJC“ suteikia galimybę rengti įvairius mokymus, organizuoti išvykas.

BIC

Jaunimo iniciatyvinė grupė „Mes galime“ pateikė Panevėžio rajono savivaldybei jaunimo projektą „Tviskančių Kalėdų belaukiant“ ir gavo finansavimą. Šis projektas ne tik leis papuošti miestą, bet ir bus puiki patirtis administruojant pinigus. Šių įgūdžių mokys kultūros centro darbuotojai.

Pakalbinome keletą AJC lankytojų, ką jie mano apie vykdomas veiklas.

Urtė Šlevaitė: „Labai džiaugiuosi, kad Ramygaloje atsirado vieta susirinkti jaunimui. Daugiausia patirties ir emocijų gaunu iš vykdomų programų. Žurnalistika ir dailės terapija ne tik leidžia naudingai praleisti vasarą, bet ir plečia mano akiratį. Smagu matyti tiek jaunų, optimizmu trykštančių jaunuolių, siekiančių ir svajojančių“.

Vakarė Petrauskaitė: „Šis jaunimo centras suteikia galimybę paaugliams ne tik naudingai praleisti laiką, bet ir užsiimti tuo, ką jie mėgsta. Nors jaunimo centras įsikūręs neseniai, bet čia jau vyksta įvairūs mokymai ir kursai. Tikiuosi, ir toliau vyks tokios veiklos, kurios pritrauks jaunimą ir skatins tobulėti“.

Jokūbas Fedorkinas: „Jaunimo centras yra tikrai geras projektas. Man dar tik 17 metų, bet aš suvokiu, kad Lietuvos jaunimas jau krypsta ne į tą pusę. Todėl tikrai galiu sakyti, kad AJC kaime gydo Lietuvos žaizdas. Kaip gydo? Ogi vyksta įvairiausi užsiėmimai, kurie supažindina su pačiais savimi. Manau, svarbiausias projektas tai dailės terapija (veda Marija Mendelė Leliugienė). Šioje dailės ir meno veikloje pažįstame patys save ir gydomės. Naudingi ir žurnalistikos užsiėmimai, kurie mums atskleidžia žurnalistikos pasaulio paslaptis. Čia dirba labai užsidegusios jaunimo darbuotojos Gabrielė ir Sandra, jos viską atlieka ir padeda. Žinoma, kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė didelį vaidmenį vaidina šioje veikloje. Ji su malonumu padeda AJC komandai. Nors aš gyvenu 12 km nuo Ramygalos, kiekvieną dieną su malonumu važiuoju į užsiėmimus“.

Rytis Pilkauskas: „Jaunimo centro startinis spurtas buvo labai ryškus. Nuo pat atidarymo buvau mielai priimtas šaunių centro darbuotojų ir įtrauktas į veiksmų sūkurį. Daugybė projektų ir veiklų: „Graffiti“ stovykla, dailės terapija, žurnalistikos kursai… Labai produktyvi vasara, norint visur dalyvauti net pritrūksta savaitės dienų“.

Matas Čiūras: „Man labai patinka AJC dėl to, kad čia vyksta labai daug veiklų, tokių kaip dailės terapijos stovyklos, mokausi dirbti su garso aparatūra, buriu didžėjaus būrelį ir planuoju rengti diskoteką“.

Tikimės, kad sėkmingas mūsų startas bus gera pradžia ir kartu su kultūros darbuotojais, bendruomene bei socialiniais partneriais padėsime auginti gražų, šiuolaikišką ir jautrų ateities žmogų.

Daugiau apie AJC veiklas galite sužinoti facebooko paskyroje Ramygalos AJC, reportažus apie mūsų veiklą rodo „Gerų naujienų televizija“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.