17.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 20 gegužės, 2022

Atsirado galimybė daliai panevėžiečių bedarbių įsidarbinti

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2018 m. užimtumo didinimo programą – atsirado galimybė daliai bedarbių įsidarbinti, atnaujinti darbinius įgūdžius, mažinti socialinę atskirtį.

Programoje dalyvauti galės bedarbiai, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta rūpyba, kol jiems sukaks 25 metai; nėščios moterys, tėvai/globėjai, auginantys vaikus iki 8 m. arba neįgalius vaikus iki 18 m., šeimoje slaugantiems neįgaliuosius; pašalpos gavėjai; asmenys, patiriantys socialinę riziką; vyresni kaip 40 metų.

Jeigu kreipsis į Teritorinę darbo biržą ne vėliau kaip per 6 mėn. programoje dalyvauti galės: grįžę iš laisvės atėmimo vietų, kai laisvės atėmimo laikotarpis buvo ilgesnis kaip 6 mėn.; priklausomi nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, baigę psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas; prekybos žmonėmis aukos, baigusios psichologinės socialinės ir (ar) profesinės reabilitacijos programas; grįžę į Lietuvą nuolat gyventi politiniai kaliniai, tremtiniai ir jų šeimų nariai.

Gyventojams bus siūloma padirbėti laikinuosius darbus, tai – aplinkos, patalpų tvarkymas, želdynų priežiūra, teritorijų tvarkymas, darbas socialinės, švietimo, sveikatos nevyriausybinėse organizacijose, pagalbiniai smulkaus remonto, maisto paruošimo darbai, pagalba teikiant socialines, švietimo paslaugas.

Užimtumo programai įgyvendinti iš valstybės biudžeto skirta 207,7 tūkst. Eur. Planuojama per 2018-uosius įdarbinti iki 100 asmenų. Bus sudaromos terminuotos darbo sutartys, žmogus įdarbinamas ne ilgesniam kaip 5 mėnesių laikotarpiui. Alga bus mokama už faktiškai dirbtą laiką, ne daugiau kaip 650 Eur per mėnesį.

Programoje gali dalyvauti ir darbus siūlyti įmonės, įstaigos, NVO, atliekančios visuomenei naudingus, skirtus palaikyti ir plėtoti vietos bendruomenės socialinę infrastruktūrą darbus.

Atsižvelgiant į nedirbančių asmenų užimtumo didinimo poreikį, šią programą 2019-2020 m. planuojama tęsti.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos duomenimis, 2017 m. rugsėjo 1 d. Teritorinėje darbo biržoje buvo užregistruoti 1 336 pašalpų gavėjai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ilgalaikiai bedarbiai sveikatą turės draustis patys

confident-noyce

Ilgalaikių bedarbių gretas augina ekonomikos sukrėtimai

confident-noyce

Siūloma iki 12 mėnesių ilginti laiką panaikinti bedarbio statusą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau