Atsinaujins pati seniausia Panevėžyje bažnyčia: vien grindų keitimui bus išleista daugiau nei 100...

Atsinaujins pati seniausia Panevėžyje bažnyčia: vien grindų keitimui bus išleista daugiau nei 100 tūkst. eurų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Grindims Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje keisti išleista apie 110 tūkst. eurų.

Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje pernai prasidėję grindų remonto darbai dar nebaigti. Medinių grindų pakeitimas į marmurines planuojama užbaigti per mėnesį.

Bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys teigė, kad grindų keitimas užsitęsė dėl įvairių smulkių detalių trūkumo. Jas gavus grindų remonto darbai bus baigti. Grindims keisti išleista apie 110 tūkst. eurų.

BIC

Naujienų portalui JP Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas R. Zdanys pasakojo, kad marmuras grindims gautas iš Italijos ir Ispanijos.

Pasak bažnyčios klebono, pabaigus grindų remonto darbus, prasidės ir kiti remonto darbai.

„Remonto darbus bažnyčioje organizuojame etapais. Pirmas etapas – grindys, o šiais metais prasidės kiti darbai. Tvarkysime pagrindinį altorių, atnaujinsime sienas bei pasirūpinsime apšvietimu. Sienų atnaujinimą deriname su paveldosaugininkais. Yra parengtas projektas, kai jis bus baigtas derinti ir pilnai bus užbaigtas grindų remontas, imsimės sienų. Pastarieji darbai gali šiek tiek užtrukti“, – aiškino kunigas R. Zdanys.

Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas R. Zdanys pasakojo, kad atsinaujins ne tik grindys, sienos.

Bažnyčios klebonas R. Zdanys teigė, kad grindų keitimas užsitęsė dėl įvairių smulkių detalių trūkumo.

„Atsinaujins pagrindinis altorius, krikštykla ir sakykla. Pagrindinį bažnyčios altorių projektavo architektas Alvydas Šeibokas, o jį gamins specialus altorių skulptorius iš Lenkijos. Altoriaus akmens darbai bus atlikti Lietuvoje“, – aiškino dvasininkas ir sakė, kad darbus norėtų baigti iki liepos 8 dienos:

„Tuomet bažnyčioje bus šventės, o viena jų susijusi su manimi – mažas jubiliejus, prieš 25 metus buvau įšventintas į kunigus.“

Dabartinė šv. Petro ir Povilo bažnyčia pastatyta 1885 metais. Bažnyčia neoromaninė, bazilikinė, stačiakampio plano (52×26 m), su pusapskrite apside, dvibokštė. Vidus 3 navų, yra 3 altoriai.

Šventoriaus tvora plytų mūro ir metalinio tinklo.

Remontas Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje 

Šiauliu arena

Šiauliu arena

Lukdas

Dizainas

Sirse

PIC

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.