13 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 rugsėjo, 2020

Atnaujintos viešosios erdvės sujudino Velžio gyvenimą

Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis sako dėl atnaujintų Velžio erdvių sulaukiantis daug gerų atsiliepimų ir iš vietinių gyventojų, ir iš svečių, kurių šiemet kaime itin gausu. „Veiklos naujose erdvėse randa visų amžiaus grupių žmonės, dabar Velžyje yra ką veikti ir judraus, ir ramaus poilsio mėgėjams“, – sako seniūnas.

Per pastaruosius metus priemiestinis Velžio kaimas pasikeitė neatpažįstamai. Iš apstingusios gyvenvietės Velžys tapo judria, iš kitų vietovių pailsėti atvykstančių žmonių sulaukiančia vieta. Tokius džiuginančius pokyčius įtakojo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimas Velžyje, Panevėžio rajone“, finansuotas ES Regioninės plėtros fondo.

Projekte – Velžio gyventojų pageidavimai

Įgyvendinant projektą sutvarkytos penkios erdvės: didysis ir mažasis paplūdimiai prie Nevėžio upės, dviejų daugiabučių kiemai, Šviesos aikštė. Baigiama rekonstruoti ir šeštoji erdvė – Velžio gimnazijos stadionas, kurį direktorius Rimtas Baltušis jau dabar vadina neabejotinai moderniausiu Panevėžio apskrityje.

Kad pokyčių Velžio kaime reikia, buvo matyti 2017-ųjų pavasarį, kai rengdamasi įgyvendinti projektą gyvenimo kokybei gerinti bei gyventojų užimtumui didinti, Panevėžio rajono savivaldybės administracija inicijavo susitikimus su Velžio gyventojais. Idėjų ir pageidavimų, kaip turėtų keistis jų kaimas, velžiečiai turėjo daug, pasisakė visų amžiaus grupių atstovai. Velžio gimnazija net surengė mokinių apklausą raštu.

Pageidavimų tuomet išsakyta įvairių – ir dabar jau įgyvendintų, ir sunkiai derančių su realybe, tokių kaip apžvalgos bokštas, mokyklą su seniūnija jungiantis kabantis tiltas, kartodromas ir pan. Pasiūlymai išsigrynino jau pirmuose susitikimuose su Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus architektais: velžiečiai pageidavo, kad būtų sutvarkytas Nevėžio upės slėnis, įrengta maudykla, šiuolaikiška poilsio vieta, takai, įrengtos žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose, atnaujinta Šviesos aikštė, gimnazijos bendruomenė pageidavo modernaus stadiono. Apjungę velžiečių pageidavimus architektai paruošė Velžio kaimo viešųjų erdvių sukūrimo projektinių pasiūlymų viziją. Remiantis šia vizija 2017 m. gruodžio mėn. UAB „Atamis“ parengė techninį projektą.

Daugiabučių kiemuose esančiose žaidimų aikštelėse šeimininkauja mažiausieji velžiečiai.

2018 m. kovo 9 d. Panevėžio rajono savivaldybės administracija pasirašė projekto „Gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimas Velžyje, Panevėžio rajone“, įgyvendinamo pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.2.1-CPVA-R-908 priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“, finansavimo sutartį su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra. Projektui vykdyti skiriama 812 tūkst. eurų Europos regioninės plėtros fondo ir Valstybės biudžeto lėšų, o Projekto vykdytojas prie projekto veiklų įgyvendinimo prisideda 66 tūkst. eurų. Darbus atliko UAB „JK Ranga“.

Erdvės – visoms amžiaus grupėms

„Žinoma, kad tokios permainos džiugina ir seniūnijos darbuotojus, ir Velžio bendruomenių žmones, daug gerų atsiliepimų sulaukiame ir iš svečių, kurių šią vasarą Nevėžio pakrantėje buvo ypač gausu, – sako Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis. – Atsirado erdvė kultūriniams renginiams ir gyventojų poilsiui. Tikrai galima tikėtis, kad atsinaujinęs Velžys taps ekonomiškai patrauklesne vieta kurtis verslui, plėstis paslaugų sferai.“

Mažąjį paplūdimį prie Nevėžio upės renkasi pavėsį ir ramybę mėgstantys poilsiautojai.

Prie Nevėžio upės didžiajame ir mažajame paplūdimiuose įrengtos persirengimo kabinos, pėsčiųjų takai, tinklinio aikštelė, laužavietės, automobilių aikštelė. Kadangi slėnyje takai apšviesti, pasivaikščioti norinčiųjų netrūksta ir tamsiu paros metu. Seniūnas pastebi, kad skirtingos atnaujintos erdvės suteikia galimybę jomis naudotis visų amžiaus grupių žmonėms. Štai didysis paplūdimys labiausiai mėgstamas vaikų ir jaunimo, tinklinio mėgėjų ir norinčiųjų mėgautis saulės voniomis, ieškantieji pavėsio mieliau renkasi mažąjį paplūdimį, o atnaujinta Šviesos aikšte labiausiai džiaugiasi judėti mėgstantys senjorai. Daugiabučių kiemuose įrengtose vaikų žaidimų aikštelėse šeimininkauja mažiausieji velžiečiai, vyresnieji renkasi krepšinio aikštelę.

„Smagu matyti, kad ne tik patys turime kur smagiai pasivaikščioti, ant treniruoklių pasportuoti, bet ir svečių sulaukiame, – sako Velžio seniūnijos senjorų asociacijos pirmininkė Snieguolė Revotienė. – Ypač populiari tinklinio aikštelė, vasaros pabaigoje čia net tarpklubinės tinklinio varžybos vyko.“ Šviesos aikštėje buvo iškirsti beverčiai medžiai ir krūmai, įrengta aikštelė renginiams, suoleliai, treniruokliai.

Šviesos aikštė atsinaujino neatpažįstamai. Velžyje nebuvusieji kelerius metus vargiai atpažins, kad čia ta pati, buvusi krūmais apaugusi vieta.

Bene aktyviausiai baigiamu rekonstruoti stadionu džiaugiasi Velžio gimnazijos bendruomenė. „Gimnazijai, turinčiai daugiau nei 600 mokinių, erdvus ir modernus stadionas yra tikras išsigelbėjimas, nes salėje vienoje pamokoje sportuoja po keturias klases, – sako Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis. – Galiu užtikrintai pasakyti, kad mūsų stadionas yra moderniausias Panevėžio apskrityje: paklota nauja stadiono danga, pastatyta dengta žiūrovų pakyla, pasėta žolė, įrengtos riedučių, riedlenčių ir dviračių aikštelė, mini futbolo, teniso aikštelė. Be to, įrengta ugdomoji lauko klasė, pakloti lietaus nuotekų ir apšvietimo tinklai.“

Penkios erdvės yra visiškai baigtos ir perduotos eksploatuoti Panevėžio rajono savivaldybei, baigiamas tik gimnazijos stadionas. Iki gruodžio mėnesio projektas bus visiškai baigtas. Velžio gyventojai neabejoja, kad atsinaujinęs Velžys taps traukos centru su patrauklia investicine aplinka, teigiamos permainos sutelks bendruomenę ir paskatins socialiai atviresnėms iniciatyvoms.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Velžys švenčia garbingą jubiliejų

confident-noyce

Velžio atsinaujinimo metai sutapo su Lietuvos šimtmečiu

erikas

Velžio miestelyje bus atnaujintos net 6 viešosios erdvės

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau