16.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 15 rugsėjo, 2024

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše – dar trys valstybės raudonoje zonoje

AutoriusjpFotobns

Nuo pirmadienio, lapkričio 1 d., koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną papildo trys šalys: Islandijos Respublika (perkelta iš geltonos zonos), Lichtenšteino Kunigaikštystė (iš geltonos zonos) ir Ispanijos Karalystė, išskyrus jos salas: Fuerteventūrą, Tenerifę, Gran Kanariją (kurios išlieka žalioje zonoje) bei Maljorką (kuri išlieka geltonoje zonoje).

Prancūzijos Respublikos užjūrio regionas Reunjonas iš žaliosios perkeliamas į geltonąją zoną, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.

Atvykstantieji iš geltonos zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3-5 dieną po atvykimo jį pakaroti, tačiau jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija. Keliautojams, atvykstantiems iš žalios zonos, privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai.

Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tyrimas atskleidė: vis daugiau lietuvių draudžia savo brangiausią turtą – gyvybės draudimą turi 2 iš 5

confident-noyce

NVSC fiksuoja išaugusį sergamumą COVID-19: šiemet jis didesnis nei tuo pačiu metu pernai

confident-noyce

Gyvybės draudimas be žodžio „pagalvosiu“: nutikus nelaimei, laiko atgal nebeatsuksime

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau