10 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 16 liepos, 2020

Atnaujintą Panevėžio dailės galeriją palieka statybininkai

Birželio mėnesio pabaigoje užbaigiami Dailės galerijos senojo pastato atnaujinimo rangos darbai ir neužilgo bendrovės „Kriautė“ darbuotojai įteiks kultūros įstaigos kolektyvui raktus, kad galėtų ruoštis parodoms. Prireikė beveik poros metų Dailės galerijos pastatui atnaujinti.

Moderni galerija lauks lankytojų

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pasidžiaugė, kad atnaujinamos ne tik viešosios miesto erdvės, bet ir panevėžiečių bei miesto svečių pamėgtos lankomos vietos.

Tikimės, kad moderni, šviesi, šiuolaikiška Dailės galerija sulauks dar daugiau lankytojų, o įstaiga galės pasiūlyti dar didesnį parodų bei edukacijų spektrą“, – sakė T. Jukna.

T. Jukna.

Gavo finansavimą

Gavus Europos Sąjungos (ES) finansavimą Dailės galerijai modernizuoti, Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu UAB „Kriautė“ apšiltino visas pastato sienas, stogą, pamatus, atidengė ir restauravo autentišką rytinę raudonų plytų sieną, atnaujino inžinerinius, elektros tinklus, suremontavo abiejų aukštų patalpas – ekspozicijų erdves, rūbinę ir holą, įrengė įgarsinimo, apšvietimo, nuotolinių ryšių sistemą, apsaugos ir gaisrinę signalizaciją.

E. Žukauskas.

Vyksta mokymai

Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas pasakojo, kad jau įsigyta multimedijos, edukacinės įrangos (multimedija, keramikos dirbinių degimo krosnis), baldų, įrengtas informacinis centras.

„Pirmojo aukšto hole atsiras suvenyrų skyrius. Dailės galerijai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 1 mln. eurų ES investicijų. Miestas prisidėjo per 343 tūkst. eurų. Jau greitai rangovas turi priduoti galeriją, kad galėtume naudoti visuomenėms reikmėms. Beje, dabar vyksta mokymai, kaip teisingai naudotis ventiliacine, signalizacijos sistemomis“, – kalbėjo E. Žukauskas ir teigė, kad pats svarbiausias dalykas Dailės galeriją įkvėpti naujam gyvenimui.

Galvoja apie pirmąją parodą

Pasak kultūros įstaigos vadovo, darbų laukia nemažai.

„Reikia pirmajame aukšte turime įrengti meno kūrinių ir leidinių krautuvėlę. Įruošti infocentrą su mini biblioteka, darbo vietas darbuotojams. Turime sugrįžti atgal į Dailės galeriją. Kadangi statybininkai laikosi grafiko ir tikimės, kad birželio mėnesio pabaigoje galėsime priimti pastatą savo žinion ir jau galvojame, su kokia paroda rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje atversime galerijos duris lankytojams“, – aiškino E. Žukauskas apie sugrįžimą į restauruotą kultūros įstaigą ir teigė, kad nori būti garantuotas, jog rugpjūčio pabaigoje Dailės galerija bus pasiruošta atidarymui.

Įrengė postamentą

Užsiminus, kas stovės ant postamento, kuris įrengtas priešais centrinį Dailės galerijos įėjimą, E. Žukauskas paaiškino:

„Labai džiaugiamės, kad iki Dailės galerijos atidarymo beveik baigta tvarkyti Respublikos gatvės atkarpa. Projektuojant fasadinį galerijos įėjimą, kilo mintis įrengti postamentą būsimai skulptūrai. Norint pastatyti skulptūrą, būtina laikytis procedūrų ir surengti konkursą. Jeigu skulptūros idėjai bus pritarta, beliks skelbti konkursą ir ieškoti rėmėjų, lėšų.  Be to, reikia dar galvoti ir apie vidinio Dailės galerijos kiemelio sutvarkymą.“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Išsiilgusiems atostogų – jų dvelksmas Keramikos paviljone

erikas

Panevėžio dailės galerija mini 30-ąsias gyvavimo metines

erikas

Menininkė M. Dirsytė Panevėžio gimnazistams vedė kūrybines performanso dirbtuves

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau