Ateitininkai pagyvino Panevėžį – dovanojo miestui medelius

Į Panevėžį rinkosi ateitininkai iš visos Lietuvos. Apie 120 moksleivių, studentų ir sendraugių ateitininkų vertino praėjusių metų veiklą, minėjo poeto, ateitininko Kazio Bradūno 100-metį bei įteikė dovaną miestui – sodino medelius viename iš miesto skverų.

Ties J. Tilvyčio ir Nemuno gatvių sankryža esančią žaliąją zoną nuo šiol pagyvina 16 ateitininkų dovanotų ir pasodintų medelių. „Šia dovana norime stiprinti ryšį su Panevėžio kraštu, kuriame užaugo ir veikė daug organizacijai svarbių asmenybių, o Berčiūnai – ne vienai kartai ateitininkų kelia šiltus prisiminimus iš vasaros stovyklų. Džiugu, kad medelius sodinome kun. Jurgio Tilvyčio vardu pavadintoje gatvėje, nes jis yra Ateitininkų himno žodžių autorius“, – akciją pristatė Ateitininkų federacijos generalinis sekretorius Vidas Čaikauskas.

Į ateitininkų kvietimą atsiliepė ir medelius kartu sodino Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Ateitininkai Panevėžio krašte veikia aktyviai nuo pat organizacijos įsikūrimo XX a. pradžioje, jų veiklą globojo vysk. Kazimieras Paltarokas, kun. Alfonsas Lipniūnas, Panevėžyje užaugo ir ne vienas šiandienos organizacijos lyderis, miesto mokyklose veikia moksleivių ateitininkų kuopos. Panevėžio krašte įsikūrusi Berčiūnų ateitininkų stovykla kasmet vasaros sostine tampa 500-600 vaikų iš Lietuvos ir užsienio, ateitininkų stovyklos be pertraukos joje rengiamos jau 25 metus.

Ateitininkų federacijos Atstovų konferencija – pagrindinis 2017 m. organizacijos renginys, kuriame patvirtinta 2016 m. veiklos ataskaita, išrinkti nauji valdybų nariai, ruoštasi kitąmet švęsti Valstybės atkūrimo šimtmetį, prisimintas poetas ateitininkas Kazys Bradūnas, kurio šimtąsias gimimo metines minime šiemet. Renginyje buvo skaitomi pranešimai, vyko diskusijos, darbas grupėse, ekskursija po Panevėžį, medelių sodinimas, jaunimo grupės „Jauti“ koncertas.

Ateitininkai – viena gausiausių ir ilgiausiai Lietuvoje veikianti jaunimo organizacija, ugdanti stiprią tautinę ir katalikišką savimonę turinčius jaunuolius, gebančius aktyviai ir kūrybiškai reikštis įvairiose gyvenimo srityse. Panevėžio krašte veikia 9 moksleivių ateitininkų kuopos. Berčiūnų ateitininkų stovykloje vasaros stovyklos vaikams ir jaunimui be pertraukos organizuojamos nuo 1992 m.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

2020-ieji paskelbti Ateitininkų metais

erikas

2020-uosius siūloma paskelbti Ateitininkų metais

erikas

Panevėžio krašto ateitininkų savaitgalis „Kelias į širdį“ – naujų galimybių ir atradimų erdvė

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau