Jau šiais metais panevėžiečiai ir miesto svečiai galės apsilankyti naujame Stasio Eidrigevičiaus menų centre (SEMC). Jis siekia tapti nacionalinės svarbos modernaus meno ekspozicine erdve ir vykdyti tarptautinius meno mainų projektus. Ruošiantis atidarymui, ieškoma SEMC parodų kuratoriaus (-ės), turinčio (-s) ambicingų kuratorinių idėjų, formuoti, plėtoti ir vykdyti muziejaus meninę viziją. Dirbant kartu su muziejaus komanda, kuratorius (-ė) turėtų imtis muziejaus meno vizijos lyderystės.
Bendra vizija
Pasak menininko Stasio Eidrigevičiaus, svarbiausia yra, jog kūrėjo ir kuratoriaus vizijos sutaptų. Tai lems parodų sėkmingumą.
„Kai vizija sutampa – idealu. To pavyzdys galėtų būti mano neseniai Varšuvoje, Nacionalinėje meno galerijoje „Zachenta“, atidaryta paroda „Reakcijos“. Jos kuratoriumi netikėtai tapo mano sūnus Ignacy Eidrigevičius. Jis gerai žino ir suvokia mano kūrybą. Jo vizija buvo aiški ir priimtina šimtu procentų, jis žinojo, kuriuos darbus atrinkti, kaip juos tinkamai eksponuoti. Laisvai bendravo su žiniasklaida, trumpai, aiškiai ir įtikinamai pristatė svarbiausius parodos aspektus. Visas tas kruopštus darbas ir bendros vizijos siekis yra itin svarbi dedamoji dalis, lemianti parodos sėkmę. Džiaugiuosi, kad tai pavyko įgyvendinti ir parodą žiūrovai vertina itin palankiai“, – pasakoja S. Eidrigevičius.
Parodos „Reakcijos“ kuratoriaus I. Eidrigevičiaus teigimu, kuratoriaus darbas yra itin reikšmingas – jis yra pagrindinis visos parodos vadovas. „Būtent kuratorius turi sugalvoti parodos koncepciją, pavadinimą, parinkti darbus (tam turi itin gerai išmanyti menininko kūrybą), suplanuoti jų eksponavimą erdvėje ir pagalvoti apie daug kitų detalių“, – dalinasi I. Eidrigevičius.
Kalbėdamas apie savybes, kuriomis turėtų pasižymėti kuratorius, I. Eidrigevičius išskiria aistrą menui ir nuolatinį norą pamatyti bei atrasti kažką naujo. „Manau, kad menas turėtų būti jo aistra. Stasys yra geras tokio žmogaus pavyzdys – jis nuolat keliauja po pasaulį ir aplanko daugybę parodų, lankosi muziejuose ir galerijose. Tai suteikia jam platų pasaulėvaizdį“.
Kūrėjo ir kuratoriaus santykis
Pasak I. Eidrigevičiaus, labai svarbu, kad menininkas ir kuratorius vienas kitą pažintų bei gerbtų. „Jei čia nebus gerų emocijų, bus itin sunku gerai bendradarbiauti. Parodos sėkmę lemia įsipareigojimas ir noras dirbti, gera parodos idėja bei sklandus bendradarbiavimas. Todėl naujajam SEMC kuratoriui palinkėsiu atsidavimo, aistros ir energijos. Idėjų, kurios padėtų menų centrą išgarsinti Europoje ir pasaulyje“, – kalba I. Eidrigevičius.
Vienos pagrindinių būsimo SEMC kuratoriaus atsakomybių: menininko Stasio Eidrigevičiaus kolekcijos koncepcijos formavimas, nuolatinės ir kintamosios ekspozicijos vizijos kūrimas ir įgyvendinimas, Stasio Eidrigevičiaus kūrybos tyrinėjimas bei jos pristatymas visuomenei. Stasio Eidrigevičiaus kolekcijos mobilumo ir jos sklaidos kuravimas. Ekspozicinių ir parodinių projektų konceptualizavimas, formavimas, kuravimas ir koordinavimas. Katalogų, publikacijų ir kitų leidinių sudarymas, projektų inicijavimas ir vadyba.
Paraiškai reikalingus dokumentus iki vasario 28 d. galima siųsti el. paštu info@semc.lt, laiško pavadinimas – ,,Kuratorius/ė“. Telefono numeris pasiteiravimui: +370 62073061