6.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Artėjant pavasarinėms alergijoms, specialistai įspėja dėl patalpų vėdinimo

AutoriusJPFotoFREEPIK.COM

Šylant orams ir sezoninėms alergijoms beldžiantis į duris, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praneša, jog 20 proc. pasaulio gyventojų kenčia nuo alerginių reakcijų. Praėjusių metų „Philips“ tyrimo duomenimis, net 65 proc. Baltijos šalių gyventojų kasdien kenčia nuo įvairių alerginių simptomų, o tai neabejotinai kelia klausimą – kokių prevencinių priemonių galime imtis mūsų kasdieniame gyvenime?

Dažniausi sezoninės alergijos simptomai yra sloga, dažnas čiaudėjimas, kosulys, akių ir nosies niežėjimas bei stiprus ašarojimas. Norint kuo geriau apsisaugoti, pagrindinė rekomendacija – alergijų sezono metu langus ir duris laikyti uždarytus, tačiau visiškai nevėdinama patalpa mus supančią aplinką pavers ne tik nejaukia, bet ir nesveika.

Kokių priemonių imtis, stabdant alergijas bei virusus?

Patalpų vėdinimą rekomenduojama atlikti ne rečiau kaip šešis kartus per valandą, atidarant langą arba valant tinkamai filtruotu recirkuliuojamu oru (rekuperacinės sistemos). Kaip minėta aukščiau, vėdinimas lauko oru nėra pats geriausias sprendimas alergijos sezono metu.

PSO kartu su kitomis atsakingomis institucijomis patvirtino, jog tiek COVID-19, tiek kitų įvairių virusų bei alergijų kontrolei, be patalpų vėdinimo, rekomenduojama naudoti oro valytuvus. Ne tik alergijos sezono metu, bet ir ištisus metus veikiančių oro valytuvų reikia įstaigose, kuriose nėra stacionarių vėdinimo sistemų, o juo labiau, jei nėra galimybės atidaryti langų nei vienoje patalpoje.

Į ką atsižvelgti renkantis oro valytuvą?

Jei pasirenkate naudoti oro valytuvą šalia kasdienio vėdinimo, labai svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  • Oro valytuvo gebėjimas susidoroti su virusais ir alergijomis, nes ne visi turi vienodas veikimo funkcijas;
  • Našumas – atkreipkite dėmesį į tai, kokį plotą yra pajėgus išvalyti konkretus oro valytuvas. Išsirinkite tokį, kuris galės išvalyti orą visuose namuose;
  • Prietaiso triukšmo lygis yra vienas iš svarbiausių faktorių, nes tikrai norėsite, jog oras jūsų namuose visą laiką būtų švarus, net ir naktį;
  • Elektros suvartojimas – atsižvelkite į tai, jog oro valytuvas galėtų veikti 24/7 režimu.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Staiga atšilę orai džiugina ne visus: šie patarimai sezoninės alergijos laikotarpį padės ištverti lengviau

confident-noyce

Kaip atskirti alergiją nuo peršalimo ligų ir gripo bei kodėl svarbu neignoruoti jų simptomų?

confident-noyce

Namuose tykantys mikroorganizmai gali sukelti nemalonumų: gydytoja atskleidė, kaip užkirsti tam kelią

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau