Artėja seniūnaičių rinkimai

Artėja seniūnaičių rinkimai

0

Lapkričio 6–17 dienomis Panevėžio rajone vyks seniūnaičių rinkimai. Dvylikoje rajono seniūnijų yra patvirtintos 66 seniūnaitijos. Rinkimai vyks 51-oje seniūnaitijoje, kurioje baigiasi šiuo metu dirbančių seniūnaičių kadencija.

Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovus – seniūnaičius seniūnaitijos gyventojai renka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Iki 2014 m. seniūnaičiai buvo renkami 2 metams, dabar jiems nustatyta 3 metų kadencija.

Seniūnaitijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami gyventojų susirinkime, kurį organizuoja seniūnas. Rajone yra 24 seniūnaitijos, kuriose seniūnaičiai bus renkami susirinkimuose atviru balsavimu.

BIC

Seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami apklausiant gyventojus. Apklausos būdu seniūnaičiai bus renkami 27 seniūnijose.

Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje siūloma jo kandidatūra.

Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. Jis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, yra tiesioginis tarpininkas tarp gyventojų ir šių institucijų bei įstaigų.

Seniūnatis gali dalyvauti Savivaldybės tarybos komitetų ir tarybos posėdžiuose, kai svarstomi seniūnaitijos gyventojams svarbūs klausimai, gali pareikšti jų nuomonę apie poreikius ir interesus šiais klausimais, siūlyti problemų sprendimo variantus.

Seniūnaitis taip pat sprendžia aktualiausias bendruomenės problemas prižiūrint gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtojant ir organizuojant kultūrinę bei sportinę veiklą.

Savivaldybės tarybos sprendimu, seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, gali būti skiriama ne didesnė kaip 14,48 Eur per mėnesį dydžio išmoka.

Gyventojai seniūnams dar gali teikti pasiūlymus dėl kandidatų į seniūnaičius.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.