Žadą atimančiame dronu nufilmuotame vaizdo įraše matomas Šiaurės poliaratyje susiformavęs elnių „sūkurys“.
Toks reiškinys įvyksta tada, kai pajutę pavojų elniai ima paniškai bėgti ratu, dėl ko plėšrūnams tampa sudėtinga surasti individualų taikinį.
Vaizdo įraše bandos jaunikliai ir patelės yra šio sūkurio viduryje, o patinai bėga aplink taip kurdami apsauginį „šokį“.
Tokį panišką elnių bėgimą Murmanske, Rusijoje, nufilmavo fotografas prieš pat veterinarijos gydytojui ketinant paskiepyti bandą nuo juodligės.
Toks elgesys anksčiau buvo stebėtas tarp delfinų, bizonų ir net dramblių, tačiau šis iš oro užfiksuotas reginys sukuria tikrai hipnotizuojantį vaizdą.
Fotografas Lev Fedoseyev drono pagalba iš oro elnių sūkurį nufilmavo kovo 24 d. netoli Lovozero kaimo, šiaurės vakarinėje Rusijos Murmansko srityje.
Šiaurės elniai yra vienintelė plačiu mastu prijaukinta elnių rūšis ir vietiniai Murmansko Samių tautos žmonės yra pagarsėję šiaurinių elnių augintojai, naudojantys juos maistui, kailiui ir rogėms tempti.
Drono kamerai atsitraukus, netoliese esančiame aptvare gali būti matomas antrasis toks pat sūkurys.
Toks „šokis“ iš tiesų yra apsauginis manevras: kuomet banda pajunta pavojų, suaugę patinai ima bėgti ratu, taip galėdami dezorientuoti vilkų bandas, lokius ir kitus plėšrūnus.
Kaip papildomai apsaugai, jaunikliai ir patelės yra įspraudžiamos į šio sūkurio centrą.
Šiaurės elniai gali pasiekti maksimalų 80 kilometrų per valandą greitį, kas yra pakankamas greitis, kad atgrasytų plėšrūną.
Vis dėlto, šiuo atveju, gyvūnus išgąsdino ne plėšrūnas, o regioninė veterinarijos tarnyba, atvykusi skiepyti juos nuo juodligės.
Šiaurės elniai gali keliauti nuo kelių iki 10 gyvūnų bandomis ar net šimtų individų grupėmis, tačiau pavasarį jie gali suformuoti ir superbandas, kurias sudaro nuo 50000 iki 500000 gyvūnų.
Didžiausia laukinė banda pasaulyje – Taimyro migruojančių Sibiro tundros šiaurinių elnių banda, išauganti net iki milijono gyvūnų.
Arkties regiono šiauriniai elniai išvystė daugybę gynybinių būdų, skirtų kovai su plėšrūnais. Elniai geba matyti ultravioletinę šviesą, kuri leidžia jiems pastebėti vilkus balto sniego fone.
Jie yra vienintelė elnių rūšis, kurių tiek patelės, tiek patinai augina ragus, tačiau mokslininkų manymu, jie tarnauja skirtingiems tikslams.
Patinai, kurie savo ragus numeta lapkričio ar gruodžio mėnesiais, juos naudoja, kad atremtų plėšrūnų ar kitų patinų atakas, arba kad pademonstruotų savo tinkamumą potencialiems partneriams.
Tuo tarpu patelės savo ragus išlaiko iki pat pavasario, juos naudodamos sniego atstumdymui ir prisikasimui iki maisto.