Ar valdžia ryšis paremti miestą garsinančią „Lietkabelio“ komandą?

Ar valdžia ryšis paremti miestą garsinančią „Lietkabelio“ komandą?

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO, JP, DELFI, Karolio KAVOLĖLIO (KK "Lietkabelis") nuotr.

14409434_1175898689099291_8491350854874709797_o
Iki šiol krepšinio klubo „Lietkabelis“ pagrindiniai rėmėjai buvo Panevėžio miesto ir rajono verslininkai, tačiau šiuo metu komanda viltingai tikisi gauti ir ženklią paramą iš miesto bei rajono savivaldybių.

Ketvirtadienį tiek Panevėžio miesto tarybos posėdyje, tiek Panevėžio rajono tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl Panevėžio kraštą garsinančio krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmimo.

„Lietkabelis“ jau spėjo tapti regiono pasididžiavimu. Puikūs krepšinio klubo rezultatai ir sirgaliams džiaugsmą suteikiančios pergalės verčia pabusti iš sąstingio ne tik miesto sportą, bet ir politikus, kurie neslepia, jog didžiuojasi Panevėžio savo komanda.

BIC

Iki šiol krepšinio klubo „Lietkabelis“ pagrindiniai rėmėjai buvo Panevėžio miesto ir rajono verslininkai, tačiau šiuo metu komanda viltingai tikisi gauti ir ženklią paramą iš miesto bei rajono savivaldybių.

Miesto valdžia pripažįsta, kad krepšinio komanda ne tik garsina Panevėžį, bet ir vienija panevėžiečius. Rungtynėse, kurios vyksta „Cido“ arenoje, kone kaskart gerinami lankomumo rekordai.

Verslininkai remdami komandą mato ir naudą

Miesto verslininkai remiantys „Lietkabelį“ prisipažįsta, kad šios krepšinio komandos rėmimas ne tik leidžia prisiliesti prie miesto atgimimo, bet ir teikia finansinės naudos.

„Mes su krepšinio klubu bendradarbiaujame: tiek mums iš jų yra naudos, tiek jiems iš mūsų. Tačiau turiu prisipažinti, kad šis „Lietkabelio“ sezonas tiesiog nerealus, patarčiau kiekvienam, kuris nebuvo rungtynėse, ateiti į „Cido“ areną, tiesiog nuostabu, kokias tūkstantines minias surenka krepšininkai“, – savo įspūdžiais dalinosi viešbučio „Romantic“ vadovė Dalia Kuklierienė.

Sinius-Kuklieriene
D. Kuklierienė įsitikinusi, jog būtų nesąžininga, jeigu savivaldybės nesutiktų skirti didesnio finansavimo „Lietkabeliui“.

Verslininkė naujienų portalui JP teigė, kad būtų nesąžininga, jeigu savivaldybės nesutiktų skirti didesnio finansavimo miesto garsenybei – „Lietkabeliui“.

„Sunku išlaikyti visą komandą, tai reikalauja milžiniškų lėšų. Savivaldybės privalo prisidėti prie miesto geriausios komandos išlaikymo. Juk net pats miesto meras nepraleidžia nė vienų rungtynių, kurios vyksta „Cido“ arenoje“, – pasakojo viešbučio, kuriame gyvena „Lietkabelio“ krepšininkai, broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai, savininkė D. Kuklierienė.

Remti – pasididžiavimas

Vieni iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmėjų yra ir pokylių namai „Vasaris“. Jų vadovė Miglė Gruzdenė neslėpė, kad remti šią komandą yra ne tik pareiga, bet ir pasididžiavimas.

„Lietkabelio komandą remiame jau antrą sezoną ir nežadame sustoti. Tai mūsų miesto komandą, o miestas turi būti tvirtas kaip kumštis“, – įsitikinusi M. Gruzdenė.

Tikisi miesto ir rajono valdžios teigiamo sprendimo

Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių tarybų paramos krepšinio klubui tikisi ir Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

sigitas-gailiunas-68600130
Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių tarybų paramos krepšinio klubui tikisi ir Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas S. Gailiūnas.

„Komanda kuria mūsų miesto ir regiono įvaizdį. Beje, turiu prisipažinti, kuria gerą įvaizdį. Turbūt nepameluosiu sakydamas, kad tokių aukštumų Panevėžio krepšinio komanda dar niekada nėra pasiekusi. Tad būtų liūdna, jeigu to neįvertintu miesto ir rajono valdžia“, – teigė Panevėžio PPAR prezidentas

Parama – bus

Tuo tarpu Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas naujienų portalą JP patikino, kad prestižinę krepšinio komandą žadama remti ir toliau, o jeigu ir pavyks, finansavimą ir didinti.

15682021_1263347353688709_668170249_o
Panevėžio miesto meras R. Račkauskas patikino, kad prestižinę krepšinio komandą žadama remti ir toliau, o jeigu ir pavyks, finansavimą ir didinti.

„Praėjusiais metais iš miesto biudžeto buvo skirta apie 150 tūkst. eurų parama. Šiais metais, kai „Lietkabelis“ taip rungtyniauja ir taip laimi, kuria puikų miesto įvaizdį, norėtume finansavimą padidinti“, – pasakojo miesto meras.

Mero pavaduotojas nėra susipažinęs su situacija

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto merą atostogų metu pavadavęs vicemeras Petras Luomanas kalbintas apie „Lietkabelio“ rėmimą tikino nieko nežinąs ir nemanantis, kad klubui gali būti skirtos lėšos iš miesto biudžeto.

„Ar remti krepšinio klubą spręs miesto Taryba. Tačiau galiu patikinti, kad vasario 23 dieną bus patvirtintas Panevėžio miesto biudžetas, kuris yra gana neblogai suplanuotas. Nemanau, kad iš suplanuoto biudžeto rėmimas „Lietkabeliui“ bus skiriamas. Tačiau, jeigu atsirastų viršplaninių gautų pajamų, jos būtų atitinkamai paskirstytos, tokių atveju, gal ir krepšinio klubui“, – tąkart kalbėjo mero pavaduotojas.

file21265363_3655149d21b03dc6ea
Nors Panevėžio miesto meras teigia, kad finansavimas „Lietkabeliui“ tikrai nebus mažesnis nei praėjusiais metais, jo pavaduotojas P. Luomanas dėsto visai kitokią nuomonę.

Tad nors Panevėžio miesto meras R. Račkauskas teigia, kad finansavimas „Lietkabeliui“ tikrai nebus mažesnis nei praėjusiais metais, jo pavaduotojas P. Luomanas dėsto visai kitokią nuomonę.

P. Luomanas mano, kad krepšinio klubo „Lietkabelis“ prašymas miesto valdžią užklupo gana netikėtai, mat biudžetas jau sudarytas.

Tuo tarpu meras R. Račkauskas įsitikinęs, kad vicemeras P. Luomanas turbūt nėra susipažinęs su situacija.

Apie rėmimą kalbėti dar anksti

Taip pat ketvirtadienį, kaip ir Panevėžio miesto politikai, rėmimo „Lietkabeliui“ klausimą svarstys ir Panevėžio rajono politikai.

Tačiau kiek lėšų „Lietkabeliui“ skirs Panevėžio rajono taryba, nėra aišku. Panevėžio rajono meras neslepia, jog džiaugiasi krepšinio klubo pasiekimais šį sezoną, tačiau apie finansavimo dydį kalba nenoriai.

povilas-zagunis-66121752
Panevėžio rajono meras P. Žagunis neslepia, jog džiaugiasi krepšinio klubo pasiekimais šį sezoną, tačiau apie finansavimo dydį kalba nenoriai.

„Žinoma, džiaugiamės „Lietkabelio“ pergalėmis, tačiau koks bus Tarybos sprendimas, šnekėti dar anksti. Tai būtų tik spėlionės“, – naujienų portalui JP teigė P. Žagunis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.