Ar reikia kelti vėliavą su juodu kaspinu Sausio 13-ąją?

Ar reikia kelti vėliavą su juodu kaspinu Sausio 13-ąją?

JP / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Ar reikia gedulingos vėliavos Sausio 13-ąją? Toks klausimas iškyla dažnam, nes šią dieną prieš 29-erius metus žuvo 14 laisvės gynėjų. Vėliavas su juodais kaspinais prie namų kelia ne tik gyventojai, bet ir prekybos centrai, valstybinės įstaigos.

Sausio 13-oji Lietuvos istorijoje minima jau 29-ąjį kartą. Tai Laisvės gynėjų diena, kurios, atrodytų, su jokia kita supainioti neįmanoma. Tačiau gyvenime būna visaip, žmonės tarp valstybinių datų ir pasiklysta. Mat dienų, kada reiktų iškelti vėliavą priskaičiuojama 15-a.

BIC

Sausio 13-oji arba Laisvės gynėjų diena laikoma valstybės atmintina data, kai ant pastatų ar gyvenamųjų namų gyventojai iškelia trispalvę.

Tačiau ar prie vėliavos reikalingas juodas kaspinas – klausimas atviras, o žmonių nuomonės nevienareikšmės, nes Panevėžyje, tarkim, vėliavų šiandien buvo galima matyti be gedulo ženklų ir su jais.

Vidaus reikalų ministerija primena, kad sausio tryliktąją minima laisvės gynėjų diena ir jokio gedulo čia nėra. Taip pat, kad sausio 13-ąją vėliavos galima išvis nekelti.

Tai – atmintina diena, o per tokias dienas vėliavą kelti privalo tik valdiškos įstaigos, o ne gyventojai. Gyventojams vėliavą privaloma iškelti per valstybines šventes. Jų yra trys – Vasario 16-oji, Kovo 11-oji ir Liepos 6-oji.

 Lietuvos valstybės vėliavą privaloma iškelti prie  valstybės  ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis:

vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną,

kovo  11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,

liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Lietuvos  valstybės vėliava prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų iškeliama šiomis atmintinomis ir kitomis dienomis:

sausio 1-ąją – Lietuvos vėliavos dieną;

sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną;

vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną;

kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną;

gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną;

gegužės 9-ąją – Europos dieną;

birželio  14-ąją – Gedulo  ir  vilties  dieną  (su  gedulo ženklu);

birželio  15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu);

liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną;

rugpjūčio  23-iąją – Europos  dieną  stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną;

rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną;

rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu);

spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną;

lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną;

lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

Nustatytomis  dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.