Ar jums reikia seniūnijų?

Ar jums reikia seniūnijų?

Panevėžio miesto savivaldybės administracija kviečia panevėžiečius, įmones, įstaigas, organizacijas, asocijuotas struktūras į diskusiją, ar reikėtų mieste kurti seniūnijas.

Kas yra seniūnija? Tai tam tikroje miesto teritorijoje veikiantis savivaldybės administracijos filialas. Jo veikla finansuojama iš savivaldybės biudžeto. Seniūnijų skaičių, ribas nustato savivaldybės taryba. Ji nusprendžia ir tai, ar išvis miestui reikia seniūnijų, ar jų funkcijas įgyvendina kiti savivaldybės administracijos struktūriniai padaliniai.

Paprastai seniūnijos kuriamos nuo miesto centro nutolusiose vietose, taip „priartinant valdžią prie žmogaus“.

BIC

Ką gi seniūnija veikia? Organizuoja ir kontroliuoja savivaldybės sprendimų įgyvendinimą arba pati juos įgyvendina; įvertina atskirų šeimų (asmenų) gyvenimo sąlygas, poreikius ir teikia siūlymus dėl socialinės paramos būdų; pagal kompetenciją organizuoja vaikų teisių apsaugos prevenciją ir darbą su probleminėmis šeimomis; renka ir teikia duomenis, reikalingus mokyklinio amžiaus vaikų apskaitai; renka ir teikia duomenis apie šaukiamojo amžiaus jaunuolius; dalyvauja organizuojant civilinę saugą, gyventojų užimtumo programas, rengiant gyventojų apklausas, atliekant visuotinius surašymus; padeda organizuoti Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybės tarybos rinkimus ir referendumus; dalyvauja kuriant ir įgyvendinant informacinės visuomenės plėtros programas; organizuojant gyventojų poilsį, viešuosius ir visuomenei naudingus darbus, bendrojo naudojimo teritorijų, želdinių, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą, apšvietimą, viešųjų tualetų paslaugų teikimą; gali organizuoti socialinės paramos teikimą ir pašalpų mokėjimą; tvarko priskirtus registrus ir teikia duomenis; tvarko gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų ir gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą; gali laikinai teikti viešąsias paslaugas. T. y. daro tai, ką dabar mieste atlieka Savivaldybės administracija.

Seniūnijoje dirbtų mažiausiai 3 žmonės.

„Panevėžyje galėtų atsirasti 4 seniūnijos. Preliminariais apskaičiavimais, vien darbuotojams išlaikyti kasmet turėtume papildomai skirti 107,5-118,8 tūkst. EUR (371,2-410,2 tūkst. Lt). Be abejo, prie šių skaičių reikėtų pridėti patalpų įsigijimo (nes toliau nuo centro mes jų tiesiog neturime), įrengimo, išlaikymo, įrangos ir technikos įsigijimo ir išlaikymo kaštus. Taigi iki šiol Savivaldybės administracija laikosi pozicijos, kad miestas yra kompaktiškas, susisiekimas su centru puikus, taigi Savivaldybę patogu ir greita pasiekti įvairiomis transporto priemonėmis. Todėl papildomos didelės valdymo išlaidos tikrai netikslingos ir nereikalingos. Ar tikrai seniūnijos bus arčiau gyventojų? Gali būti. Tačiau kur? Nuo miesto centro nutolusiuose soduose? Kokioje nors Taikos alėjoje? Bet ar šias vietas bus patogiau pasiekti? Kita vertus, nuolat kalbame apie elektroninę demokratiją. Šalis eina kryptimi, kai vis daugiau reikalų išsprendžiame internetu. Ir tokių paslaugų tik daugės. Tad ar dar turės reikšmės pastato artumas? Metų pabaigoje bibliotekose surengtuose susitikimuose su visuomene panevėžiečiai išsakė vieną poziciją – seniūnijų nereikia. Vis dėlto, kad nebūtų spekuliuojama šia tema, norėtume didesnės diskusijos“, – sako Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Nakutytė.

Kaip yra didžiuosiuose šalies miestuose? Vilnius turi per 20 seniūnijų, Kaunas – 11, Klaipėda neturi, Šiauliai – 2 (buvusiuose soduose).

Ar Panevėžiui reikia seniūnijų ir papildomų valdymo išlaidų, klausiame VISŲ JŪSŲ. Savo nuomonę iki kovo 10 d. išsakykite interneto svetainėje www.panevezys.lt vykdomoje apklausoje, diskutuokite www.panevezys.lt – Forumas, Savivaldybės profilyje FACEBOOK socialiniame tinkle, rašykite el. paštu spauda@panevezys.lt, skambinkite tel. 504 461. Raštu išsakytos nuomonės laukiame Savivaldybės priimamojo 6-ojoje darbo vietoje.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.