Ar bus socialinis taksi Panevėžyje?

Ar bus socialinis taksi Panevėžyje?

Kęstutis ANDRIULEVIČIUS / Organizatorių nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybėje Panevėžio krašto žmonių su negalia iniciatyva buvo pristatyta socialinio taksi idėja. Kas tas socialinis taksi? Juk skamba egzotiškai ir mįslingai. Iš tikrųjų socialinis taksi skirtas judėjimo negalią (žmonių vežimėliuose) pervežimui.

VšĮ Nacionalinės integracijos instituto iniciatyva ši paslauga jau teikiama penkiose Lietuvos miesto savivaldybėse: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Klaipėdos miesto, Zarasų ir Visagino savivaldybėse bei Daugpilyje (Latvija). Prieš metus ji buvo pradėta teikti ir Kaune, bet šiais metais Kauno savivaldybė šiam projektui įgyvendinti neskyrė finansavimo.

Socialinio taksi paslauga buvo siūlyta ir Alytaus savivaldybei, bet politikai kol kas jos nepalaimino. Ji yra pasiūlyta ir Šiaulių bei Panevėžio savivaldybėms.

BIC

Ar socialinis taksi ateis į Panevėžį, kol kas nėra žinoma. Nacionalinės integracijos institutas yra pateikęs paraišką Panevėžio savivaldybei neįgaliųjų projektams finansuoti.

Socialinio taksi paslaugų teikimo metu neįgalusis vežimėlyje specialios įrangos dėka nuleidžiamas ir pakeliamas laiptais, nuvežamas į gydymo įstaigą, bažnyčią, polikliniką, ar kultūrinį renginį, teismą, pas notarą, į sporto renginį ar neįgaliojo nurodytu adresu  ir grąžinamas atgal. (neregistruotiems neįgaliesiems paslauga kainuoja po vieną eurą už vieną aukštą, jei su finansavimą teikiančia savivaldybe nesusitarta kitaip).

Socialinio taksi paslauga galėtų naudotis ir ne tik neįgalieji, bet ir turintieji sveikatos problemų, bet ta paslauga būtų mokama (Vilniuje paslauga kainuoja 1,2 eur už kilometrą).

2015 metais ši paslauga turėjo 1004 registruotus neįgaliuosius vartotojus. Didžiuosiuose miestuose  ja  naudojosi nuo 150 iki 300 neįgaliųjų per mėnesį.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.