-1.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gruodžio, 2021

„Apskritasis stalas“ surengė Panevėžio jaunimui skirtą diskusiją

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoORGANIZATORIŲ
„Apskritasis stalas“ surengė Panevėžio jaunimui skirtą diskusiją.

Šiuo metu ypač dažnai ne tik politikoje, tačiau ir visuomenėje diskutuojama lyčių lygybės, lygių galimybių ir žmogaus teisių temomis. Savaime suprantama, jog balansas tarp skirtingos lyties, orientacijos, amžiaus ar skirtingų galimybių žmonių yra be galo svarbus, tad dar visai neseniai Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, bendradarbiaudama su Panevėžio socialinių paslaugų centru, surengė jaunimui skirtą diskusiją „Skirtingi, bet ar lygūs visuomenėje?“, siekdama su įvairių sričių atstovais aptarti ir diskutuoti lyčių (ne)lygybės fiziologine ir socialine prasme temomis.

Pasitelkta islandų sukurta metodika

Kaip teigia viena iš diskusijos pranešėjų ir moderatorių, Seimo narė Ieva Pakarklytė, renginio metu buvo ne tik kalbamasi su jaunimu, tačiau ir mokomasi kaip taktiškai ir pagrįstai diskutuoti bei atrasti atsakymus, kompromisus ir balansą.

„Esu įsitikinusi, kad norėdami iš tikrųjų pasiekti lyčių lygybę, turime rasti būdų, kaip lyčių nelygybės klausimą priartinti prie kiekvieno visuomenės nario, nepriklausomai nuo jo lyties. Todėl diskusijos metu visi dalyviai turėjo galimybę išbandyti islandų sukurtą „Barbershop Toolbox“ metodiką, kuri suteikia įrankius, kaip taktiškai diskutuoti lyčių lygybės tema“, – dalinasi I. Pakarklytė.

„Naudojantis „Barbershop Toolbox“ metodika vyko diskusijos trimis skirtingais etapais. Pirmojo etapo metu visi dalyviai buvo padalinti į kelias skirtingas grupes lyčių pagrindu. Antrojo etapo metu jauni žmonės diskutavo būdami jau mišriose grupėse. Tuo tarpu per trečiąjį etapą vyko refleksija ir visų išsakytų bei išgrynintų idėjų aptarimas“, – pasakoja Ieva.

„Apskritasis stalas“ surengė Panevėžio jaunimui skirtą diskusiją.

Pokyčiai prasideda nuo savęs

Panevėžio socialinių paslaugų paslaugų centro darbuotojas Kasparas Vaičelis sako, jog kiekvienas iš mūsų, kiekvienas jaunas žmogus, turi galimybę ne tik žodžiais, bet ir darbais keisti aplink jį supantį pasaulį, o šio renginio metu aptartos idėjos ir išsigrynintos problemos dalyviams leis tai daryti ateityje žymiai efektyviau.

„Labai smagu, jog jaunimas renginio metu priėmė net dvi svarbias išvadas, kaip galima mus visus supantį pasaulį keisti. Visų pirma reikia pradėti keistis nuo savęs. Kiekvienas esame atspindys visuomenės, kurioje gyvename. Turime palaikyti šalia esantį žmogų tokį, koks jis nori būti. Jokiu būdu negalime prieštarauti žmogaus siekiui išreikšti save taip, kaip jis mano yra tinkamiausia tai padaryti. Tuo tarpu antroji išvada susijusi su kiekviename mieste bei visoje valstybėje formuojama ir įgyvendinama jaunimo politika. Jaunimo politika – tai puikus įrankis jauniems žmonėms, matant kasdienybėje slypiančas problemas, teikti siūlymus vietos lygmeniu, siekiant teigiamo ir tikslingo pokyčio visuomenėje kūrimo. Tokiu būdu ne tik stengiamasi išgirsti jaunų žmonių interesus, bet ir visiems kartu bendradarbiaujant pasistengti jiems atstovauti“, – esamomis įžvalgomis dalinasi K. Vaičelis.

„Apskritasis stalas“ surengė Panevėžio jaunimui skirtą diskusiją.

PJOS „Apskritasis stalas“ ir Panevėžio socialinių paslaugų centro organizuotoje diskusijoje „Skirtingi, bet ar lygūs visuomenėje?“ dalyvavo ir diskusijas moderavo politikė, Seimo narė, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė bei Laisvės partijos Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas, Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos visuomeninis konsultantas Daniel Ilkevič.

Projektą vykdo – „Go Forward“ ir UN Women Iceland. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Renginys taip pat buvo dalinai finansuotas Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministrė M. Navickienė: jaunimas turi dalyvauti priimant jiems aktualius sprendimus

confident-noyce

Dvigubą negalią turinti panevėžietė nugalėjo baimę ir išmoko plaukti

confident-noyce

Panevėžio jaunimas sėkmingai įvykdė tris projektus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau