Aplinkosaugininkai rugpjūtį nustatė 40 žvejybos taisyklių pažeidimų

Aplinkosaugininkai rugpjūtį nustatė 40 žvejybos taisyklių pažeidimų

BNS / BNS nuotr.

Aplinkosaugininkai rugpjūčio 3–31 dienomis nustatė 40 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimų, dauguma jų Klaipėdos regione, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas. 

Iš 40 pažeidimų – septyni šiurkštus. Taip pat nustatyti du verslinės žvejybos pažeidimai ir per 50 saugomų teritorijų reikalavimų pažeidimų.

Daugiausiai jų fiksuota Klaipėdos regione. Taip pat pažeidimų nustatyta Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus regionuose.

BIC

Rugpjūtį aplinkos apsaugos pareigūnai organizavo 108 reidus ir patikrino 1232 asmenis bei 35 verslinės žvejybos įmones. Taip prasidėjo pirmasis kasmet organizuojamos akcijos „Lašiša 2019“ etapas „Migracija“.

Pasak Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininko Kęstučio Motiekaičio, Klaipėdos regionas išsiskiria pažeidimų kiekiu dėl žvejų mėgėjų pamėgto Nemuno deltos regioninio parko.

„Asmenys bausti ar įspėti už važinėjimą per žolinę dangą, mašinos statymą prie vandens telkinių stovyklaviečių ir laužaviečių kūrimą, kitus pažeidimus. Fiksuoti ir mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, pavyzdžiui, žvejyba be leidimų“, – pranešime cituojamas K. Motiekaitis.

Visiems pažeidėjams už neleistinu metu sugautą lašišą gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų bei pažeidimo įrankių konfiskavimas.

Šiuo metu iš pažeidėjų jau konfiskuota 15 žvejybos įrankių. Taip pat už kiekvieną sugautą lašišą skaičiuojama 580 eurų žala žuvų ištekliams.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad migruojančių neršti ir neršiančių lašišų bei šlakių apsaugai skirta akcija prasidėjo anksčiau nei įprastai, atsižvelgiant į tai, jog pernai liepos pabaigoje jau fiksuota prasidėjusi šių žuvų migracija.

Taip pat nuo šių metų „Lašiša 2019“ vykdoma dviem etapais. Pirmasis etapas „Migracija“ vyksta nuo rugpjūčio 3 iki rugsėjo 31 dienos, o antrasis etapas „Nerštas“ prasidės nuo spalio 1 ir tęsis iki gruodžio 1 dienos.

Per šią akciją aplinkosaugininkai bendradarbiauja su policijos, Valstybės sienos apsaugos ir kitais pareigūnais.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.