23.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 31 liepos, 2021

Aplinkosaugininkai iš Raubonių parko paėmė neteisėtai laikytus gyvūnus

AutoriusJPFotoAAD

Antradienį Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai iš VŠĮ Raubonių parko paėmė rudąjį lokį, pumą ir liūtą. Gyvūnai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, neturint privalomų dokumentų. Už pažeidimus atsakingam asmeniui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija birželį ir liepą atlikdama patikrinimą nustatė, kad VŠĮ Raubonių parkas neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą. Vieni gyvūnai neturi sertifikatų, privalomų vykdant jų prekybą (viešą eksponavimą už atlygį), kiti neturi privalomų įsigijimo dokumentų, kai kurie gyvūnai laikomi neturint tam leidimų.

Ankstesnių patikrinimų metu nustatytus pažeidimus ir taikytas administracines bei juridines atsakomybes Raubonių parkas yra apskundęs teismams. Per pastarąjį patikrinimą nustatyta, kad gyvūnai eksponuojami už atlygį (t. y. jais vykdoma prekyba), gyvūnai laikomi pažeidžiant Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių reikalavimus, Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo, Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių bei kitų teisės aktų reikalavimus.

Tam, kad būtų užtikrinta, kad pažeidimai nebebūtų daromi, gyvūnai, kuriems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos, pasitelkiant reikiamus specialistus, iš Raubonių parko 2021 m. liepos 20 d. buvo paimti.

„Dažnai klausiama, kodėl gyvūnai išvežami į užsienio valstybes. Informuojame, kad gyvūnų laikymui nustatyti aiškūs reikalavimai. Net ir tais atvejais, kai gyvūnai paimami laikinai, jiems privalo būti suteiktos pačios geriausios sąlygos ir užtikrinama gerovė. Neradus tinkamų vietų Lietuvoje, pasitelkiami gyvūnų globėjų centrai užsienyje“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Šiuo atveju, radus tinkamas vietas, rudasis lokys (meška), puma ir liūtas buvo paimti iš Raubonių parko, kad pažeidimai nebebūtų daromi, o gyvūnams būtų suteiktos pačios geriausios sąlygos ir būtina specialistų priežiūra. Gyvūnai perkelti į Vokietijos ir Belgijos gyvūnų centrus.

Be to, šiuo metu intensyviai ieškoma kitiems gyvūnams perkelti tinkamų vietų. Jas suradus, bus perkelti ir kiti gyvūnai, kurie laikomi be privalomų dokumentų ar pažeidžiant gyvūnų laikymo reikalavimus. Tikimės, kad kai kuriuos gyvūnus laikinai laikyti galėsime ir Lietuvos zoologijos sode.

„Pažeidimai, kuriuos ne vienus metus darė laukinių gyvūnų laikytojai, nebus toleruojami. Bus imamasi visų įmanomų teisės aktais reglamentuotų priemonių, kad gyvūnai būtų nedelsiant paimami, pažeidimai nutraukiami, o gyvūnai perkeliami į jiems tinkamas gyventi vietas“, – pabrėžia M. Ramanauskienė.

Nors, priduria Panevėžio GGAI viršininkė, Raubonių parkas neigia vykdantis gyvūnų viešą eksponavimą už atlygį, aplinkosaugininkai mano, kad gyvūnai parke laikomi būtent siekiant gauti atlygį.

„Atrakcionų ir didelių srautų laikytojų keliamas triukšmas, sąlygos, kuriomis gyvūnai gyveno uždaryti, bus pakeistos į laukiniams gyvūnams pagal fiziologinius poreikius pritaikytas sąlygas. Gyvūnai nėra žaisliukai ar pramoga – jų laikymas aiškiai reglamentuotas tam, kad būtų užtikrinta jų gerovė“, – teigia M. Ramanauskienė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Iš veisėjos bus konfiskuoti 38 šunys

confident-noyce

Pavojingi automobilių susidūrimai su gyvūnais: kaip jų išvengti?

confident-noyce

VMVT sudaryta ekspertų grupė gyvūnų gerovės klausimais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau