Aplinkos ministras kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą

Aplinkos ministras kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir paprašė apginti viešąjį interesą, kad valstybei būtų grąžinti šeši privatizuoti ežerai ar jų dalys. 

Vastelis (Vastalis), Paneikiškis ir Vaitonka Zarasų rajone, Raistežeris ir Iženas Utenos rajone ir Oklis Rokiškio rajone – šie ežerai ar jų dalys buvo privatizuoti, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) sprendimais atkūrus ar perleidus nuosavybės teises į juos, nors, pagal NŽT pateiktą informaciją, iki 1940 m. priklausė valstybei. Vandens įstatymas nurodo, kad paviršiniai vandens telkiniai, iki 1940 m. priklausę valstybei nuosavybės teise, yra išimtinė valstybinė nuosavybė. Todėl jų negalima perleisti kitiems asmenims.

BIC

„Negalime likti abejingi ir nepastebėti, kas vyksta. Kreipėmės į prokuratūrą ir tikimės, kad šiuos ežerus – neįkainojamą valstybės, o kartu ir visų mūsų turtą – pavyks išsaugoti“, – sako ministras Kęstutis Trečiokas.

Panevėžio apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, turėtų kreiptis į teismą, kad būtų panaikinti NŽT sprendimai atkurti ar perleisti nuosavybės teises į šiuos šešis ežerus ar jų dalis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.