Aplinkos ministerijos reikalavimai panevėžiečiams gali pabranginti vandenį atnaujinta

Aplinkos ministerijos reikalavimai panevėžiečiams gali pabranginti vandenį atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Vandentvarkininkai sulaukė nemalonios žinios iš Aplinkos ministerijos. Esą teks  grąžinti dalį Europos Sąjungos paramos, o todėl gali gyventojams brangti vanduo, nes grąžintinos sumos milijoninės.

Ministro įsakymu

Aplinkos ministro Kęsučio Navicko pasirašyti įsakymai grąžinti milijonus eurų Europos Sąjungos (ES) paramos, vandens tiekimo įmonėms plaukė jau per vasarą. Esą ta ES parama panaudota netinkamai. Tokius pranešimus iš 60 Lietuvoje veikiančių vandens tiekimo įmonių gavo 24. Tarp jų ir Panevėžio regiono bendrovė „Aukštaitijos vandenys“.

BIC

Neįvykdė reikalavimų

Lietuvos vandens tiekimo įmonių asociacijos vadovas Bronius Miežutavičius sako, kad išviso jau nurodyta grąžinti apie 16 mln. eurų gautos ES paramos. Didžiausias sumas turės atiduoti „Vilniaus vandenys“ (4,02 mln. eurų), „Kauno vandenys“ (2,32 mln. eurų), „Aukštaitijos vandenys“ (1,156 mln. eurų).

Aplinkos ministro įsakyme nurodom, kad šias lėšas investavusios savivaldybių įmonės neįvykdė iškeltų reikalavimų ir nepriviliojo reikiamo skaičiaus žmonių prisijungti prie centralizuotos sistemos.

ES neprašo

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ generalinis direktorius Saulius Venckus teigė, jei ministerija vers grąžinti daugiau nei milijoną eurų, tai dėl jų bendrovė kovos teismuose.

Bendrovės „Aukštaitijos vandenys“ generalinis direktorius S. Venckus teigė, jei ministerija vers grąžinti daugiau nei milijoną eurų, tai dėl jų bendrovė kovos teismuose.

„Už ES lėšas įgyvendinome vandens tinklų plėtros programą pagal sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra. Įgyvendinę projektą sudarėme sąlygas prie vandentvarkos sistemos prisijungti 2700 gyventojų. Šiems gyventojams sudarėme galimybę jungtis prie sistemos, bet ne visi prisijungė. O tai ne mūsų kaltė. Aplinkos ministerija turėjo daryti įstatymų pataisas, bet to nepadarė. Dar kitas dalykas, neteko girdėti, kad ES reikalautų grąžinti milijonus. Apie tokį pinigų grąžinimą kalba tik ministerija ir reikalauja juos grąžinti per 90 dienų“, – aiškino bendrovės generalinis direktorius ir sakė, kad prievarta gyventojų jungtis prie centralizuotos sistemos neturi teisės.

Neturi svertų

Pasak jo, įgyvendinus vandens tinklų plėtros programą prie centralizuotos sistemos prisijungė beveik 2 tūkst. gyventojų. „Dar liko neprisijungę per 300 gyvenamųjų namų. Mes neturime svertų juos jungti per prievartą. Nesuprantu tokio ministerijos reikalavimo grąžinti milijonus, kai to nereikalauja ES“, – stebėjosi ministerijos sprendimais „Aukštaitijos vandenų“ vadovas S. Venckus ir kol kas apie vandens pabrangimą nekalbėjo.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.