23.9 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

Aplinkos ministerijai – priekaištai dėl miškuose sustabdytų darbų

AutoriuseltaFotodelfi

Dėl Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų kaltės yra sustoję medžiapjūtės darbai trečdalyje šalies miškų, teigia Lietuvos miškų ūkio rūmų prezidentas Remigijus Bakys.

Anot jo, iškilo reali grėsmė nepateikti medienos žaliavos pramonei, o tai atsilieps darbo vietoms įmonėse ir valstybės iždui. Miškų ūkio rūmų atstovaujamos asociacijos pirmadienį šių klausimų susitinka aptarti su aplinkos ministru Simonu Gentvilu.

Kaip pranešime teigė Miškų ūkio rūmų prezidentas R. Bakys, dar sausio 22 dieną susitikime su S. Gentvilu miškų sektoriaus asociacijos sulaukė pažado, kad per savaitę bus priimti sprendimai, leisiantys atnaujinti darbus miškuose.

Šie darbai, anot jo, sustabdyti nuo praėjusių metų gruodžio, dėl Aplinkos ministerijai pavaldžių Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Valstybinės miškų tarnybos ir veiksmų ir reikalavimų, susijusių su miško darbais „Natura 2000“ teritorijose ir greta jų, siejant šiuo draudimus su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo priimtu sprendimu.

„Institucijos ėmėsi naikinti po praėjusių metų gruodžio 6 d. teisėtai išduotus leidimus kirsti mišką. Neišduodama naujų, stabdomi teisėtai pradėti medžiapjūtės darbai. Nėra tvirtinami net daug anksčiau parengti miškotvarkos projektai. Neišduodami leidimai netgi sanitariniams kirtimams“, – sakė R. Bakys.

Pasak jo, dėl tokių institucijų veiksmų, palankiausiu – žiemos – metu, sustojo suplanuoti darbai maždaug trečdalyje šalies miškų, valstybinių ir privačių.

„Preliminariais vertinimais, sutrikdyta galimybė paruošti ir pateikti rinkai 2–2,5 mln. kietmetrių žaliavinės medienos. Jau trečią mėnesį trunkančios prastovos gresia ženkliu darbo vietų sumažėjimu, įmonių uždarymu ir pajamų į valstybės biudžetą kritimu. Pagal galiojančius teisės aktus, iki kovo 15 d. medienos ruošos darbai turės būti baigti, todėl laiko beveik nebeliko“, – sakė R. Bakys.

Jo nuomone, Aplinkos ministerijos šiuo metu kuriama miškų ūkinės veiklos poveikio „Natura 2000“ teritorijoms reikšmingumo vertinimo sistema turi korupcinio pobūdžio veiklos bruožų: sprendimai tenkinti ar atmesti prašymą ūkinei veiklai priimami remiantis ne patvirtintais kriterijais (kurių nėra), taisyklėmis, teisės aktais, o asmenine ir subjektyvia atskirų tarnautojų nuomone.

Miškų ūkio rūmų atstovaujami miškininkai ir pramonės atstovai, miškų savininkai, aplinkos ministerijos reikalauja atnaujinti sustabdytus darbus miškuose. Taip pat – numatyti lėšų nuostoliams, kurie atsirado dėl ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų kaltės, atlyginti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miškų tarnyba: iki gruodžio išduoti leidimai kirsti mišką nebus naikinami

confident-noyce

Ministerija: miškų savininkai sulauks pagalbos dėl „Natura 2000“ reikalavimų

confident-noyce

Ruošiantis kirsti miškus bus privaloma įvertinti jų poveikį „Natura 2000“ teritorijoms

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau