Apleistu ir pavojų keliančiu pastatu Panevėžyje domėsis statybų inspektoriai

Apleistu ir pavojų keliančiu pastatu Panevėžyje domėsis statybų inspektoriai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, "Facebook" nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti ant nebaigto statyti namo Kniaudiškių gatvės gale vaikščiojantys paaugliai.

Nebaigtas statyti ir neprižiūrimas daugiaaukštis – grėsmė šėlioti mėgstantiems paaugliams. Neprižiūrimi daugiabučiai vaiduokliai paaugliams kone rojus. Jie laisvai keliauja tokių namų stogais, šmirinėja po nebaigtas statybas, negalvodami, kad iki nelaimės – vienas žingsnis.

BIC

Pasirodžius straipsniui apie nebaigtą statyti ir apleistą daugiabutį Kniaudiškių g. 115 naujienų portalo JP redakciją pasiekė laiškas iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI).

Laukia pakartotinis patikrinimas

Inspekcijos Strategijos ir analizės skyriaus specialistė Ligita Luščiauskaitė nurodė, kad dar pernai metų gegužės mėnesio pradžioje nebaigto pastato savininkui buvo surašytas privalomasis nurodymas pašalinti pažeidimus.

„Atliekant patikrinimą nustatyta, kad žemės sklypas nėra aptvertas, statybos darbai nevykdomi, pastato pirmo aukšto angos per kurias galima patekti į statinį yra užkaltos medinėmis konstrukcijomis, sklype esantys du šuliniai yra uždengti. Pastatas yra trijų aukštų, statybos metu buvo pradėtas statyti ketvirtas aukštas, tačiau nebaigtas, pritvirtintos kelios ketvirto aukšto sienų plokštės“, – rašoma atsakyme ir pridedama, kad pastato savininkui nurodyta per du mėnesius sutvarkyti statybvietę taip, jog į ją negalėtų patekti pašaliniai asmenys.

Redakciją pasiekusiame laiške rašoma, kad pastato vaiduoklio savininkas informavo VTPSI, jog iki nurodyto termino pažeidimai pašalinti.

Esą pernai metų liepos 17 dieną inspekcijos specialistai atliko patikrinimą ir nustatė, kad apleistoje statybvietėje nustatyti pažeidimai pašalinti.

Be to, VTPSI Strategijos ir analizės skyriaus specialistė L. Luščiauskaitė informuoja, kad Šiaulių departamento specialistai įpareigoti atlikti pakartotinį statybvietės Kniaudiškių g. 115 patikrinimą šiomis dienomis.

Socialiniame tinkle „Facebook“ išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti ant nebaigto statyti namo Kniaudiškių gatvės gale vaikščiojantys paaugliai.

Užrašai vandalų nestabdo

Kniaudiškių g. 115 pastato savininkas V. K. naujienų portalui JP aiškino, kad nebaigtą statinį prižiūri.

„Sklypas aptvertas spygliuota tvora, sukabinti perspėjantys skelbimai, kad į privačią teritoriją įeiti draudžiama, kad tai pavojinga gyvybei. Tačiau vandalų užrašai nestabdo – tai akivaizdu. Turiu sukaupęs įvairios medžiagos įrodančios, kad rūpinuosi nebaigtų statyti pastatų“, – aiškino vyras ir teigė, kad jau seniai bando pastatą parduoti.

Padeda kariškiai

Pasak jo, bendradarbiauja su kariškiai, kuriems nebaigtas statyti daugiabutis tarnauja pratyboms.

„Pasibaigus pratyboms kariškiai klausė, kuo gali padėti. Padėjo užsandarinti pastatą, aptvėrė jį tvora. Vėl teks ieškoti kariškių pagalbos. Gal ir šiais metais norės pratybas surengti ir, jei sutarsime, vėl prašysiu, kad pasibaigus pratyboms pastatą užsandarintų“, – sakė pastato savininkas ir pridūrė, kad aplinkinių namų gyventojai perspėti, jog jų atžalos nesilankytų privačioje teritorijoje.

Apleistas pastatas Kniaudiškių g.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.