0.2 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Apleistą vandens bokštą nusipirkęs panevėžietis nenori viešumos

Panevėžyje parduotas neįprastas pastatas – buvęs miesto vandens bokštas, esantis Aldonos gatvėje. Centrinėje miesto dalyje akį traukiantis pastatas jau turi naują savininką. Tačiau statinį nusipirkęs asmuo kol kas nenori prisistatyti ir atskleisti, ką darys su vandens bokštu.  

Pardavinėjo ilgai

Nekilnojamojo turto agentūros (NTA) „Remax Solutions“ brokerė Kristina Pranckėtytė naujienų portalui JP pasakojo, kad vandens bokštas pardavinėjamas apie keturis metus.

„Man su vandens bokšto pardavimu teko dirbti apie dvejus su puse metų. Kaina, dar litais, buvo 200 tūkst. arba beveik 59 tūkst. eurų“, – pasakojo brokerė vandens bokšto pardavimo istoriją.

Planų neatskleidžia

Pasiteiravus, už kiek objektą pavyko parduoti, agentūros „Remax Solutions“ brokerė K. Pranckėtytė kainos dydžio neišdavė:

„Bokštą nusipirkęs žmogus nenori, kad būtų atskleista kaina. Tačiau, galima sakyti, kad kaina yra kur kas mažesnė nei buvo anksčiau. Statinį nusipirko panevėžietis, bet jis nenori, kad jo pavardė būtų paminėta. Taip pat pirkėjas kol kas nenori pasakoti, ką darys su nusipirktu statiniu. Prieš tai buvęs bokšto savininkas Virginijus Dromantas turėjo net ir projektą, kaip panaudotų statinį. Tai turėjo būti pramogų kompleksas. Būtų įrengęs ir liftą. Tačiau planai pasikeitė ir jį pradėjo pardavinėti.“

Parduoti sudėtinga

Ilgą laiką nenaudojamas bokštas buvo įmonės „Aukštaitijos vandenys“ nuosavybė ir tik maždaug 2003-iaisiais perėjo į privačias rankas.

Pastato aukštis beveik 45 m. Šis buvęs vandens bokštas panevėžiečiams pažįstamas, menantis miesto istoriją nuo 1960 metų.

Lietuvoje vandens bokštai nėra geidžiama prekė. Kol kas mūsų šalyje rekonstruotas ir naudojamas ne pagal paskirtį vandens bokštas yra Rietave. Čia veikia alaus darykla.

Turi istorinę vertę

Lietuvos kultūros vertybių registre yra vos 8 vandentiekio bokštai ir vienas vandentiekio siurblinės statinys Vilniuje. Tai reiškia, kad juos įsigijusiems tektų paisyti tam tikrų paveldo reikalavimų.

Kiti vandentiekio bokštai (jų dauguma) statyti sovietmečiu. Jie yra dviejų tipų: betoniniai ir metaliniai. Vandentiekio bokštai turi nedidelę apžvalgos aikštelę, kuri yra pasiekiama sraigtiniais laiptais. Jo pamatai betoniniai, sienos plytų ir gelžbetonio blokų, grindys betono.

Daugelyje užsienio šalių tokie vandens bokštai rekonstruojami į butus jau gana seniai. Tokie statiniai tampa gana netradiciniais ir ekstravagantiškais butais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nelegali prekyba internete klesti – nuo „Amazon“ iki lietuviškų skelbimų portalų

confident-noyce

Seimo komitetas pritarė siūlymui mugėse leisti prekiauti iki 15 laipsnių alkoholiu

confident-noyce

Leidus prekiauti pasibaigusio galiojimo maisto produktais, jų prekybininkai nesiūlo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau