Apie smurtą ir rankdarbių terapiją

Apie smurtą ir rankdarbių terapiją

0

Karolina MIGANOVIČIENĖ / Panevėžio policijos nuotr.

Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šia dienai paminėti praėjusį sekmadienį Rokiškio rajono savivaldybės salėje vyko renginys ,,Ištarkime – smurtui ne“, kurį organizavo Rokiškio miesto tarybos narė Danguolė Kondratenkienė, Rokiškio LSDP skyrius ir Visuomenės sveikatos biuras.

Rudens dargana neišgąsdino moterų: į Rokiškio rajono savivaldybės salę rinkosi ne tik Rokiškio miesto gyventojos, bet ir kartu su socialinėmis darbuotojomis atvažiavusios moterys iš kaimiškųjų seniūnijų. Pakalbintos teigė, kad į renginį atvyko, nes tikisi daugiau sužinoti apie smurtą, kaip jį atpažinti, kaip su juo kovoti. Į renginį buvo pakviesta Lietuvos Respublikos Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, politologė Jolanta Bielskienė. Aktualiai problemai neliko abejingi ir Seimo narys Vytautas Saulis, Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Tarp kitų garbingų svečių į renginį pakviestos ir Rokiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Enrika Pavilonienė, Auksė Baškytė, Prevencijos poskyrio pareigūnė Agnė Macijauskaitė.

Renginio svečiai ragino moteris netylėti, nekentėti vienumoje, o aktyviai spręsti šią opią problemą. Policijos atstovės pristatė smurto artimoje aplinkoje įstatymą, informavo, kur kreiptis pagalbos patiriantiems smurtą.

BIC

Renginyje buvo ne tik kalbėta apie smurtą, bet ieškota ir šviesesnių spalvų: akcentuota moters savivertė, išsilaisvinimas iš neigiamų emocijų ir minčių. Kaip alternatyva pateikta rankdarbių terapija.

Renginio pabaigoje moterys galėjo išbandyti gebėjimus minimaliomis išlaidomis darydamos įvairius darbelius. Rajono auksarankės, tarp kurių ir policijos pareigūnės, demonstravo savo kūrinius, mokė moteris gaminti kalėdinius žaisliukus iš flico.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad į smurto prieš moteris dienos minėjimą atvyko ir susidomėjusių vyrų, kad jie kartu su policijos pareigūnais išreiškė viltį, jog dėka vietos iniciatyvių žmonių pavyks sumažinti smurto artimoje aplinkoje, kad vis daugiau nukentėjusiųjų netylės ir ieškosis pagalbos.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.