0.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 3 gruodžio, 2021

Apie naują darbą panevėžietis politikas P. Urbšys linkęs nutylėti

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, LRYTAS.LT. VDU
P. Urbšys.

Buvęs Seimo narys, o dabar Panevėžio miesto Tarybos narys Povilas Urbšys linkęs nutylėti, kad turi naują darbą. Nesėkmingai Seimo rinkimuose dalyvavęs panevėžietis politikas kiek anksčiau yra minėjęs, kad kurs įmonę, kuri konsultuos verslininkus įvairiais klausimais. Tačiau to padaryti nesugebėjo, tad P. Urbšiui nieko kito nebeliko, kaip tik darbo ieškotis valstybės sektoriuje. Jau kuris laikas jis dirba Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institute.

Apie naują darbą ir pareigas, P. Urbšys, kaip jau įprasta, kalbėti nesiteikė. Mat bendrauti su JP žurnalistais Panevėžio miesto tarybos narys neišdrįsta.

Kad buvęs parlamentaras P. Urbšys dirba VDU Švietimo akademijoje, naujienų portalui JP patvirtino VDU Marketingo ir komunikacijos departamento vyresnysis koordinatorius Nerijus Žeronas.

Jau kuris laikas P. Urbšys dirba Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institute.

Patvirtino informaciją

„Šiuo metu Povilas Urbšys dirba VDU Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo institute, kuriame vykdo projektines veiklas susijusias su pilietiškumo ugdymu“, – tokį atsakymą parašė VDU atstovas, kai JP užklausė apie naują P. Urbšio darbą ir pareigas.

Daugiau N. Žeronas kalbėti apie panevėžiečio politiko P. Urbšio darbą nenorėjo, teigęs, kad P. Urbšys nėra viešas asmuo. Tačiau priminus, kad P. Urbšys yra politikas, yra išrinktas į Panevėžio miesto tarybą, VDU atstovas pasiūlė daugiau informacijos klausti VDU Švietimo akademijos kanclerės Linos Kaminskienės.

VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. L. Kaminskienė patvirtino, kad P. Urbšys jos vadovaujamoje akademijoje dirba nuo 2020 metų.

Dirba nuo 2020 metų

VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė laišku taip pat patvirtino, kad P. Urbšys dirba jos vadovaujamoje akademijoje. Pasirodo panevėžietis politikas joje dirba net nuo 2020 metų.

„Nuo 2020 m. rudens Povilas Urbšys dirba VDU Profesinio tobulinimo institute specialisto pareigose. Šioms pareigoms užimti konkursai nėra privalomi, nes universitetai skelbia konkursus į pedagoginių darbuotojų pareigas ar vadovaujančias pozicijas. Profesinio tobulinimo institute Povilas Urbšys vykdo projektines veiklas, skirtas pilietiniam ugdymui. Rengia projektus, organizuoja konferencijas, diskusijas, mokymo programas, skirtas socialinių kompetencijų plėtotei. P. Urbšys dirba Vilniuje, Švietimo akademijoje, bet taip pat sudarytos sąlygos, kaip ir kitiems darbuotojams, dalį veiklų vykdyti nuotoliniu būdu. Į kitus atsakymus negalime atsakyti dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo“, – rašė L. Kaminskienė.

Būdamas Seimo nariu P. Urbšys prikalbėjo netiesos apie verslininką Alvidą Bieliauską. Tą pripažino net du teismai.

Teismas pripažino apšmeižus verslininką

Įdomus faktas, kad P. Urbšys dirba švietimo įstaigoje ir dar yra atsakingas už studentų pilietinį ugdymą, nors jis teismo yra pripažintas viešai apšmeižęs žinomą verslininką.

Priminsime, kad būdamas Seimo nariu P. Urbšys prikalbėjo netiesos apie verslininką Alvidą Bieliauską. Tą pripažino net du teismai.

Teismas tąkart įpareigojo viešai P. Urbšį paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją bei priteisė padengti daugiau nei 13 tūkst. eurų išlaidas, kurias patyrė A. Bieliauskas.

Tuo tarpu į klausimą, ar yra normalu, kai teismo pripažintas apšmeižęs žinomą šalies verslininką ir už tai viešai turėjęs atsiprašyti, P. Urbšys VDU Švietimo akademijoje yra atsakingas už pilietinį ugdymą, šios akademijos kanclerė L. Kaminskienė neatsakė.

JP žurnalistams buvo pasiūlyta dėl visko teirautis paties P. Urbšio.

Jau kuris laikas Panevėžio miesto tarybos narys P. Urbšys neišdrįsta bendrauti su JP žurnalistais.

Bendrauti vis neišdrįsta

Jau kuris laikas Panevėžio miesto tarybos narys P. Urbšys neišdrįsta bendrauti su JP žurnalistais.

Politikas, būdamas viešu asmeniu, spjauna į įstatymus ir net nesiteikia atsakyti į jam pateiktus klausimus, kaip Panevėžio miesto tarybos nariui. Oficialų raštą su klausimais apie politiko naują darbą, JP redakcija išsiuntė Panevėžio miesto Tarybos nariui tiek elektroniniu laišku, tiek registruotu laišku.

Deja, P. Urbšys, net ir žinodamas, kad privalo atsakyti į pateiktus klausimus, nesugebėjo atsiųsti jokio atsakymo. Į telefono skambučius P. Urbšys neatsiliepia. Politikas kartais sugeba atsakyti į klausimą trumpąja žinute. Bet dažniausia atsakymas būna ne į tą temą, kas buvo jo klausta.

Oficialioje VDU Švietimo akademijos svetainėje, kontaktų skiltyje, P. Urbšio pavardės nėra.

Renginiai patvirtino

Beje, kad panevėžietis politikas P. Urbšys dalyvauja VDU Švietimo akademijos veikloje, įrodo informacija, jog jis dalyvavo projekte „Sumanioji edukacija: pasitikėjimu grįsta partnerystė“ bei dar rugsėjo 3 dieną dalyvavo Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“.

Šioje laidoje panevėžietis politikas pristatė esąs VDU Švietimo akademijos darbuotojas. Įdomus ir dar vienas faktas. Oficialioje VDU Švietimo akademijos svetainėje, kontaktų skiltyje, P. Urbšio pavardės nėra.

Kodėl P. Urbšys oficialiai nepristatomas kaip VDU Švietimo akademijos darbuotojas, jos atstovai atsakyti taip pat nesiteikė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VDU minės L. Donskio penktąsias mirties metines

confident-noyce

D. Žalimas nuo rugsėjo vadovauja VDU Teisės fakultetui

confident-noyce

Dar vienas smūgis P. Urbšiui: nebevadovauja savo paties įkurtam politiniam judėjimui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau