Apie moters nužudymą Pumpėnuose prabilo draugai ir kolegos: žudikas jos laukė

Apie moters nužudymą Pumpėnuose prabilo draugai ir kolegos: žudikas jos laukė

Jurgita KASPERAVIČIŪTĖ (TV3.LT) / JP, TV3 nuotr.

Pasvalio rajone Pumpėnuose artimiesiems radus malkinėje nužudytą miestelio bibliotekininkę netrukus išaiškėjo, kad žudikas puikiai pažinojo auką. Mat vos tik radus subadytą moters kūną pareigūnai dar tą pačią naktį sulaikė įtariamąjį.

Tai 20-metis to paties miestelio gyventojas, buvęs moters kaimynas. O po atskleisto nužudymo pumpėniškiai ūžia, kad moterį kieme subadęs vaikinas kūną paslėpė dar tą patį ketvirtadienį, o pats visą savaitgalį lėbavo moters namuose.

Pumpėnų miestelio gimnazijoje po apskriejusios žinios, kad savo namuose malkinėje buvo rasta žiauriai nužudyta miestelio bibliotekininkė – slogios nuotaikos. Mokytojų kambaryje kolegei atminti dega kukli žvakelė, kurią uždegė prislėgti pedagogai. O tuščią moters darbo kabinetą atrakinusi artimiausia bendradarbė vos peržengusi bibliotekos slenkstį nesulaiko ašarų.

BIC

„Aš tvarkydavau patalpas, bendraudavau su ja, aš negaliu kalbėt“, – sako bendradarbė Angelė Dubinienė.

Bendradarbiai pasakoja patyrę dvigubą šoką, kai ryte sužinojo, jog jų kolegės įtariamas žudikas tos pačios gimnazijos buvęs mokinys. Jį policija dar tą pačią naktį sulaikė ir uždarė į areštinę. Paaiškėjo, kad tai 20-metis Pumpėnų miestelio gyventojas.

„Ji 18:50 išėjo iš darbo, tai negi naktį įsileis, man atrodo jis laukė jos, galėjo būti šitaip. Ji buvo linksma tokia, turėjo važiuoti į susirinkimą ir nepasirodė, nei skambučio“, – sako bendradarbė A. Dubinienė.

„Tai buvęs mūsų mokinys baigęs 10 kl. su spec. poreikiais. Turėjome mes problemų. Emociniai sutrikimai tokie būdavo, tada reikėdavo individualiai su juo šnekėti, jį raminti“, – pasakoja Pumpėnų gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius.

Policija atskleidžia, kad Panevėžio mieste sulaikytas 20-metis buvo blaivus. Dėl žiauraus nužudymo jis iškart prisipažino.

„Šiuo metu jis apklausiamas ir, pirminiais duomenimis, taip jis kaltę pripažįsta. Koks motyvas? Kiek turime duomenų, tai motyvas gali būti susijęs su turtu, pinigais“, – sako komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas.

M. Ambraziūnas.

Kraupus nusikaltimas išaiškėjo antradienio vakarą, kai moters pasigedę artimieji ėmė intensyviai jos ieškoti. Iš nugaros subadytą ir paslėptą moters kūną aptiko policija malkinės sandėliuke. Kaimynų teigimu, greičiausiai moteris nužudyta buvo dar tą patį ketvirtadienio vakarą, mat nuo penktadienio nei kolegoms, nei pažįstamiems nebekėlė ragelio.

Kai pirmadienį moteris nepasirodė darbe į policiją kreipėsi sesuo. Įtarimus, kad kažkas nutiko bloga, sustiprino nuo savaitgalio užrakintuose namuose pastebėta deganti šviesa. Šviesos visuose kambariuose per naktį plieskė ir pirmadienio naktį.

„Galbūt tie žmonės. kurie apiplėšė turėjo raktus namų galėjo įeiti ieškoti. Lyg sujaukta buvo, ieškota kažko, ir taip šviesa degė. Kaip giminaičiai sako, lyg krosnis užkurta buvo, tai žodžiu galėjo tie plėšikai ar žudikai dar kelias naktis ir būt tuose namuose“, – sako A. Matuzevičius.

„Laukiama mirties priežasčiai nustatyti teismo ekspertų išvadų. Bet šiuo metu neabejojama, kad mirtis smurtinė“, – sako M. Ambraziūnas.

Pumpėniškių versija, kad šaltakraujis žudikas kuo ramiausiai ne tik lėbavo moters namuose, bet ir vaikštinėjo po miestelį girdamasis naujais daiktais. Tą patvirtina ir artimiausia įtariamojo kaimynė. Pas neįgalią senolę vaikinas buvo užsukęs savaitgalį.

„Atėjęs buvo kada šeštadienį ar sekmadienį pasėdėjo, telefoną pasikrovė. Tėvai, sako, varo iš namų, nėra kur telefono pasikrauti. Jis pinigų turėjo, valgyt prisipirkęs buvo“, – sako įtariamojo kaimynė Kazimiera Gudonytė.

Pasirodo žudiką gerai pažinojo ir auka tapusi miestelio bibliotekininkė.

„Yra sakė jai padėjęs su malkom, dirbo kažkiek pas ją, pasisamdydavo, žinot, kaip vieniša moteris, jie kažkada kaimynystėj gyveno“, – sako A. Dubinienė.

Dabar aiškėja, kad kraupiu nusikaltimu įtariamas pumpėniškis policijai jau buvo žinomas. Pernai jis šaltakraujiškai sudegino vienos miestelio šeimos gyvenamąjį namą. Tačiau tąkart kalėjimo išvengė buvo nuteistas lygtine bausme. Dalis miestelio gyventojų vaikino nemėgo.

„Jeigu aš jį sutikdavau, jis man varydavo baimę, taip nužiūrėdavo, žinokit, toks šaltis dvelkdavo“, – prisimena A. Dubinienė.

Šiandien pareigūnai įtariamąjį ves į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo. Kol kas nerastas dar nusikaltimo įrankis, kaip įtariama peilis.

Už nusikaltimą gresia iki 20 metų nelaisvės.

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.