Apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Lietuvos krepšinio federacijos bylą

Apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Lietuvos krepšinio federacijos bylą

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

V. Satkevičius.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) bylą. 

Vilniaus apygardos teismas pernai spalio mėnesį visiškai išteisino buvusį federacijos generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kitus kaltinamuosius dėl veiksmų, susijusių su pasirengimu 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatui.

BIC

Prokurorai teismo prašo pakeisti nuosprendį ir nuteisti juos dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo. Išteisintiesiems prokurorai siūlo laisvės atėmimo bausmes nuo pusės iki ketverių metų, jas atidedant nuo vienerių iki trejų metų.

Didžiausia ketverių metų laisvės atėmimo bausmė siūloma M. Balčiūnui ir buvusiam miesto mero padėjėjui Dariui Simėnui, kitus prokuratūra siūlo įkalinti nuo pusės iki dvejų metų, o Lietuvos krepšinio federacijai skirti 50 tūkst. eurų baudą.

Taip pat siūloma M. Balčiūnui ir LKF atstovėms Rasai Liuimienei bei Ramutei Alvyrutei Čižauskaitei priteisti 687 tūkst. eurų, kuriuos jie turėtų sumokėti Panevėžio miesto savivaldybei.

M. Balčiūnas.

Pirmas posėdis buvo numatytas kovo pradžioje, tačiau išteisintosios R. Liuiminienės advokatas Drąsutis Zagreckas į posėdį neatvyko, nes buvo suimtas rezonansinėje teisėjų ir advokatų įtariamos korupcijos byloje. Nedalyvaujant advokatui, teismas nagrinėti bylos negali.

Dabar išteisintajai R. Liuiminienei atstovauja kitas advokatas Aidas Mažeika, dėl kurio darbo kitoje byloje teko posėdžio pradžią atidėti bemaž pusantros valandos.

Pasirodžius šiam advokatui jo prašymu posėdis buvo perkeltas iš vienos salės į kitą – didesnę, motyvuojant dideliu proceso dalyvių skaičiumi.

Kiti šios bylos posėdžiai numatyti gegužės 2, 24 ir birželio 19 dienomis.

Prokurorai sako, kad įstatymo pažeidimai turi būti įvertinti principingai, nepaisant to, kad jie susiję su pasiruošimu krepšinio čempionatui.

Dalis kaltinimų susiję su savivaldybės lėšų skyrimu Panevėžio viešbučio rekonstrukcijai.

Išteisintasis M. Balčiūnas sako, kad išteisinamasis teismo nuosprendis yra teisingas, o „absoliučiai daugumai“ viskas buvo aišku nuo pat pradžių.

Apygardos teismas įvertino, kad kaltinamieji neveikė savanaudiškai, jie stengėsi tinkamai pasiruošti krepšinio čempionatui pagal FIBA reikalavimus.

Vienas bylos išteisintųjų – ilgametis Panevėžio miesto tarybos narys, konservatorius Vitalijus Satkevičius. Kovą vykusiuose savivaldos rinkimuose V. Satkevičius vėl buvo išrinktas į Panevėžio miesto tarybą.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.