Apdovanoti geriausieji Panevėžio rajono kultūros darbuotojai

Apdovanoti geriausieji Panevėžio rajono kultūros darbuotojai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio rajono kultūros darbuotojai minėjo Pasaulio kultūros dieną. Tradicinio balandžio mėnesio renginio „Širdies pašaukti“ metu buvo įteikta ir geriausio kultūros darbuotojo nominacija, kurią Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu šiais metais skirta Daivai Kiršgalvienei. Prasminga, mat greitu metu Paįstrio kultūros direktorė ir režisierė minės gražų trijų dešimtmečių veiklos kultūros srityje jubiliejų. 

Renginyje ir metų apžvalga

BIC

Geriausio kultūros darbuotojo nominaciją įteikė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuris ne tik pasidžiaugė, kad ketvirtąja tokia nominacija buvo apdovanota tokia aktyvi, ambicinga ir kūrybinga Panevėžio rajono darbuotoja, bet taip pat atskleidė keletą detalių apie kultūrinį rajono gyvenimą.

„Šiais metais kultūros puoselėjimui skirta 8 procentai Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto. Šis skaičius bene didžiausias visoje Lietuvoje“, – atviravo meras. – „Kaip jau ne kartą minėta, esame pavyzdys, kuriuo sekti skatinamos dauguma Lietuvos savivaldybių“.

Kultūrinę statistiką renginio metu apžvelgė ir Panevėžio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai Remigijus Vilys, Ramunė Buterlevičienė ir Lina Daubarienė. Anot jų, šiuo metu Panevėžio rajone šiuo metu veikia 12 kultūros centrų, kuriuose dirba daugiau nei 170 darbuotojų. Per pastaruosius metus kultūros centrai ne iš savivaldybės biudžeto papildomai uždirbo daugiau nei 120 tūkstančių eurų, įskaitant ir už projektinę bei neformaliojo švietimo veiklą gautas lėšas. Šiuo metu renovuojamas Miežiškių kultūros centras, o dėmesys kultūros centrų ir padalinių infrastruktūrai, kultūrinei veiklai yra teikiamas nuolatos, todėl iškylančios problemos sprendžiamos greitai ir optimaliai.

Istorijos iš studijų laikų

Atsiimdama nominaciją Daiva Kiršgalvienė parengė kalbą, kuri šypseną sukėlė ne vienam to vakaro svečiui. Padėkojusi už visus sveikinimus, Geriausia Panevėžio rajono kultūros darbuotoja prisiminė pirmuosius savo žingsnius kultūros srityje, studijų laikus ir nuotykius. Prisiminė, kaip būdama studentė tikėjosi nemokamai patekti į Maskvos didįjį teatrą, o kai nepavyko to padaryti – į salę prasmuko per užkulisius ir, iki visi išsiskirstė, slėpėsi tarp prabangių kėdžių atkalčių.

„Tąkart įgyvendinau svajonę didžiojoje Maskvos teatro scenoje vaidinančius pamilti teatrą mane įkvėpusius žmones. Prisimenu tą jaudulį ir atkaklumą patekti į teatrą, jis iki dabar dar mane džiugina“, – emocijomis dalijosi D. Kiršgalvienė.

D. Kiršgalvienė Paįstrio kultūros centre dirba nuo 1989 metų, kur ne tik vadovauja kultūros centrui, bet ir dirba su dviem teatro kolektyvais. Paįstrio kultūros centro direktorės ir režisierės iniciatyva nuo 2002 m. kasmet gegužės mėnesio pabaigoje rengiamas Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „TILTAI“, kuris vyksta Paįstrio kultūros centre ir visame Panevėžio rajone. Per tris festivalio dienas parodoma apie 15 spektaklių. Paįstrio kultūros centro ir Bernatonių, Daukniūnų, Piniavos padalinių kultūros darbuotojai yra vieni iš geriausiai dirbančių rajone. Paįstrio kultūros centro ir padalinių meno darbuotojai ir meno mėgėjų kolektyvai aktyviai dalyvauja šalies, regioniniuose bei Panevėžio rajono, seniūnijų ir kultūros centro renginiuose. Ryškiausias pasiekimas ir laimėjimas – Paįstrio kultūros centras apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos diplomu „Geriausias 2014 metų Lietuvos kultūros centras“ pirmojoje kategorijoje. Ir šie pasiekimai bei laimėjimai dar nėra visi, už kuriuos 2018 metais geriausio kultūros darbuotojo nominacija skirta Daivai Kiršgalvienei.

Pastebėti ir nominuoti

Panevėžio rajono kultūros darbuotojų šventė „Širdies pašaukti“ turi gražią tradiciją, kurios metu pastebimi ir kitų kolegų laimėjimai, pasiekimai, žymesni įvykiai. Kiekvienas kultūros centras pasirenka jiems pasirodžiusį kaip reikšmingiausią įvykį, ar pasižymėjusį žmogų ir jį nominuoja. Dažniausiai šios nominacijos būna itin nuotaikingos ir kūrybingos.

Ne išimtis ir šie metai: Naujamiesčio kultūros centras nominaciją skyrė Stasei Venslavičienei ir Ramunei Buterlevičienei už netikėtą pagalbą vykusio plenero metu; Krekenavos kultūros centras Nijolei Vidžiūtei įteikė žavų šokėją, kuris Panevėžio rajone sutvirtins retėjančias vyriškos lyties šokėjų gretas; Miežiškiai apdovanojo Jolitą Barolienę, už draugiško šaliko mezgimo idėją, Vilmantą Vapsvą, prisidėjusį prie auksinio paukštyno plėtros Panevėžio rajone, ir Panevėžio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistus, už tai, kad „Reik turėti…“; Liūdynės kultūros centras Panevėžio rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistei Ramunei Buterlevičienei įteikė vitamino B, kad sustiprintų jos nervų sistemos veiklą; Ėriškių kultūros centras aukso grūdais apdovanojo Šilagalio kultūros centrą; Paįstrio kultūros centras nominaciją už tai, kad ne tik Panevėžio rajonas, bet ir visa Lietuva kvepia vaistažolėmis, įteikė Vilijai Šaparnienei. Raguvos kultūros centras apdovanojo gražiausią Miežiškių mėnulio fazę – kolektyvą „Pilnatis“.  Ramygalos kultūros centro darbuotojai Jolitą Barolienę nulipdė iš molio ir pasodinę ant trispalvio šaliko kamuoliuko ją pačią jai ir įteikė. Tiltagaliai ramunę įteikė Ramunei Buterlevičienei, o Šilagalio kultūros centras, po to kai pasveikino iš Oalndijos atvykusį kolegą orkestrų vadovą, scenoje išrikiavo visų Panevėžio rajono kultūros centrų direktores. Vilmantas Vapsava, kaip vienintelis vyras kultūros centrų direktorių kolektyve, rytą pagavo auksinę žuvelę.

„Tos auksinės žuvelės aš paprašiau dar 11 auksinių žuvelių, kurios, tikiuosi, jus nudžiugins“, – įteikdamas gyvas žuveles sakė Šilagalio kultūros centro direktorius.

Vadoklių kultūros centras nominaciją įteikė Linai Kairytei, kuri ir toliau sėkmingai puoselėja kultūrinę veiklą ir Panevėžio rajone ir už jo ribų. Viena netikėčiausių dovanų tą vakarą atiteko Remigijui Viliui, kuriam renginį organizavęs Smilgių kultūros centras įteikė žalią paspirtuką.

Po nuotaikingos nominacijų dalies, renginio svečiai mėgavosi „Electric Laidies“ smuikais atliktu koncertu, kalbėjosi prie šiltos arbatos puodelio ir jau ėmė aptarinėti kitais metais vyksiantį tradicinį renginį. Garbę organizuoti šventę iš Smilgių kultūros centro direktorės Linos Narkevičienės perėmė Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopustienė.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.