12.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 28 spalio, 2021

Apdovanoti du Panevėžio rajono VVG projektai

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoPANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

Alantos dvare, Molėtų rajone, vyko Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos vykdytos projektų atrankos „Lietuvos kaime gera gyventi – 2021“ apdovanojimai. Ceremonijos metu apdovanoti du Panevėžio rajono vietos veiklos grupės (VVG) projektai, susiję su viešųjų paslaugų teikimu. Tai – Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ bendruomeninio verslo projektas „Mobilus SPA“ bei socialinio verslo kūrimo ir plėtros projektas VšĮ „Miežiškių bendruomeniniai vaikų globos namai“.

Tai – didelis įvertinimas

Panevėžio rajono VVG pirmininkė ir projektų vadovė Vilma Juodagalvytė-Baranovskaja atskleidė, kad šie du projektai laimėjo visos Lietuvos mastu, todėl tai – labai didelis įvertinimas. „Pagrindiniai kriterijai norintiems dalyvauti projekte buvo šie – projektai jau turėjo būti įgyvendinti, ir jie – susiję su viešųjų paslaugų teikimu. Iš viso Lietuvoje buvo atrinkta 17 projektų, o iš Panevėžio rajono laimėjo du“, – sakė ji.

Teigiama įtaka sveikatai

Panevėžio rajono kaimo bendruomenė „Pažagieniai“ yra aktyvi bendruomeninė organizacija. Bendruomenė 2019–2020 metais pagal VPS priemonę „Bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra“ įgyvendino projektą ir sukūrė bendruomeninį verslą „Mobilus SPA“. Projekto įgyvendinimo metu buvo įsigyti septyni termomasažiniai įrenginiai (lovos). Jie skirti žmogaus fizinės sveikatos gerinimo paslaugoms teikti.

Įgyvendinus projektą buvo įkurta viena darbo vieta Panevėžio rajono gyventojui, bendruomenės nariui. Bendruomenės teikiamos „Mobilaus SPA“ termomasažo paslaugos ne tik turi teigiamos įtakos žmonių fizinės bei emocinės sveikatos būklės gerėjimui, bet ir skatina kaimo žmones bendrauti, bendradarbiauti, prisideda prie vienišų žmonių atskirties mažinimo, skatina gerosios patirties sklaidą, susijusią su sveiku gyvenimo būdu.

„Projektą motyvavome tuo, kad mūsų organizacija nori tapti iš prašančios į uždirbančią, nes labai gėda kiekvieną kartą eiti ir prašyti pinigų, paremti“, – patikino „Pažagienių“ kaimo bendruomenės valdybos pirmininkė Elena Stanienė.

Tikslas pasiteisino su kaupu. Masažinės lovos laisvos nebūna: žmonės į SPA važiuoja ir iš gretimų kaimų, ir iš atokesnių rajonų. Klientai po atliktų masažų džiaugiasi ne tik pagerėjusia savijauta, bet ir galimybe pabendrauti, susipažinti.

Bendruomenės moterys masažines lovas dar ir nuomoja. Tokiu būdu uždirba pinigų įkurtai darbo vietai bei patalpų remontui.

Geresnės sąlygos vaikams

VšĮ „Miežiškių bendruomeniniai vaikų globos namai“ kartu su partneriu Panevėžio rajono savivaldybės administracija pagal priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-1 įgyvendino vietos projektą „Miežiškių bendruomeniniai vaikų globos namai“. Jo metu buvo sukurta infrastruktūra socialinės globos paslaugoms vaikams, likusiems be tėvų globos, teikti. Vaikų globos namuose, taikant šeimos modelį, apgyvendinti septyni vaikai. Įstaigoje taip pat įkurtas krizių centras, kuriame teikiama laikina globa vaikams, paimtiems iš nesaugios aplinkos.

Vykdant institucinės globos pertvarką, vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du, artimesniam bendravimui gali susirinkti į svetainę, kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai, stalas.

Miežiškių bendruomeninių vaikų globos namų direktorė Žana Vaitovič labai džiaugėsi tokiu įvertinimu. „Išties esame labai nustebinti. Savijauta – puiki. Gauti tokį įvertinimą mums reiškia labai daug. Juk ne kiekvienam tokia laimė nusišypso“, – emocijomis dalijosi Ž. Vaitovič.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Rinkodaros kampanija „Panevėžys iš naujo“ kvietė į miestą atvykti šeimas iš visos Lietuvos

confident-noyce

„Rail Baltica“ projektui skiriama 20 mln. eurų dotacija

confident-noyce

Tiltagaliuose – Lietuvos mažųjų kultūros sostinių sambūris

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau