Antrajame ture per išankstinį balsavimą rinkėjai mažiau aktyvūs

Antrajame ture per išankstinį balsavimą rinkėjai mažiau aktyvūs

BNS / JP nuotr.

Antrajame ture per išankstinį balsavimą kol kas rinkėjai mažiau aktyvūs nei pirmajame ture, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami pirmosios išankstinio balsavimo dienos duomenys.

Renkant Seimo narį Anykščių-Panevėžio apygardoje bei merus Jonavos ir Šakių rajonuose trečiadienį balsavo 810 rinkėjų (0,85 proc.), o per tą patį laikotarpį pirmajame ture savo valią pareiškė 983 arba 1,04 proc. rinkėjų.

Aktyvumas beveik nesikeitė Jonavoje, trečiadienį čia balsavo 269 rinkėjai, t.y. 0,73 proc. visų apygardos rinkėjų, o pirmajame ture aktyvumas per pirmą išankstinio balsavimo dieną siekė 0,72 procento.

BIC

Šakiuose trečiadienį balsavo 294 arba 1,11 proc. rinkėjų, per pirmąjį turą aktyvumas pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo 1,34 procento. Tuo tarpu Anykščių – Panevėžio apygardoje antrajame ture jau balsavo 247 arba 0,78 proc. rinkėjų, o pirmajame ture tuo pačiu metu aktyvumas siekė 1,15 procento.

Trečiadienį prasidėjęs išankstinis balsavimas tęsiamas ketvirtadienį, balsuoti galima Anykščių, Jonavos, Panevėžio ir Šakių rajonų savivaldybių pastatuose nuo 8 iki 20 val., taip pat visų dešimties apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Teisę balsuoti rinkimuose turi visi Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių ir vienmandatės Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos rinkėjai, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę, skelbia Vyriausioji rinkimų komisija.

Trečiadienį prasidėjo ir tris dienas truksiantis balsavimas specialiuose paštuose – čia savo valią gali pareikšti rinkėjai, esantys ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose. Ketvirtadienį prasidėjo balsavimas namuose, kur balsuoti teisę turi neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų Jonavos, Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimų Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardoje pakartotinis balsavimas vyks sekmadienį, balsuojama bus rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 valandos.

Dėl Seimo nario mandato Anykščių – Panevėžio apygardoje varžosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Baura bei Lietuvos centro partijos atstovas Kristupas Krivickas. Dėl Jonavos rajono mero posto kovoja socialdemokratas Eugenijus Sabutis ir liberalas Remigijus Osauskas, Šakių rajono mero vietos – konservatorius Edgaras Pilypaitis ir centristas Vidas Cikana.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.