Antrajame merų rinkimų ture iš anksto balsavo daugiau nei 2 tūkst. panevėžiečių

Antrajame merų rinkimų ture iš anksto balsavo daugiau nei 2 tūkst. panevėžiečių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Antrajame merų rinkimų ture per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 3,27 proc. gyventojų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Prieš ketverius metus tuo pačiu metu balsuoti buvo atvykę truputį mažiau – 2,08 proc. – rinkėjų, per pirmojo šių metų rinkimų turo dvi dienas iš anksto balsavo 3,20 proc. asmenų.

Panevėžio mieste antrojo turo išankstiniame balsavime savo valią išreiškė 2 219 panevėžiečių iš 79 937 galinčiųjų balsuoti. Prieš ketverius metus 2015 metų savivaldos rinkimų išankstiniame antrojo turo balsavime balsavo 2 302 panevėžiečiai.

BIC

Panevėžio rajone antrojo turo išankstiniame balsavime balsavo pasyviai. Savo valią išreiškė 554 rajono gyventojai. 2015 metais Panevėžio rajono gyventojams neprireikė antrojo turo – jie rajono merą Povilą Žagunį išrinko pirmajame ture.

Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Zina Stripeikienė pasidžiaugė ramiai vykstančiu rinkimų antruoju turu. „Jokių pažeidimų nebuvo. Jokių skundų ar pareiškimų negavome. Žmonės atėjo pasiruošę ir žinojo, už ką balsuoti. Savo favoritus atėjo į rinkimus jau pasirinkę“, – teigė rinkimų komisijos pirmininkė.

Z. Stripiekienė.

Aktyviausiai balsavo Lazdijų rajono rinkėjai, čia savo valią pareiškė 8,10 proc. rinkimų teisę turinčių asmenų. Aktyvūs buvo ir Varėnos (6,62 proc.), Zarasų (6,19 proc.) gyventojai.

Trečiadienį ir ketvirtadienį šalies savivaldybėse bei specialiuose paštuose vyko išankstinis balsavimas renkant merus antrajame ture.

Antrojo turo renkant merus prireikė 41 savivaldybėje. Jame rungiasi du daugiausiai balsų pirmajame surinkę kandidatai. 19 savivaldybių vadovą išsirinko jau per pirmąjį turą prieš dvi savaites.

Panevėžiečiai balsuoja už Rytį Mykolą Račkauską ir Povilą Urbšį, o rajono žmonės – už P. Žagunį ir Antaną Pocių.

Šiandien prasidėjo ir iki šeštadienio vakaro vyks balsavimas namuose. Šia teise pasinaudoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį, kovo 17 dieną, balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.