24.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 17 balandžio, 2025

Antradienį buvusi Sakartvelo prezidentė S. Zurabišvili kreipsis į Seimą

AutoriusAugustė Lyberytė (ELTA)
FotoDELFI
S. Zurabišvili.

Antradienį buvusi Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili viešės Lietuvoje ir, dalyvaudama plenariniame Seimo posėdyje, kreipsis į Lietuvos parlamentarus.

Tokia kalba numatyta Seimo posėdžio darbotvarkėje. Buvusi Sakartvelo lyderė kreipsis į Seimą antradienio vidurdienį

Apie tai, jog sulaukė S. Zurabišvili kreipimosi, trečiadienį Seimo valdybai pranešė parlamento vadovas Saulius Skvernelis.

„Gavau buvusios Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili laišką, kuriame ji prašo galimybės kreiptis plenarinėje sesijoje į mūsų parlamentarus. Kaip žinia, po 2024 m. spalį vykusių rinkimų Sakartvele, kurie buvo vertinami nevienareikšmiškai, yra sustabdyti Sakartvelo integraciniai procesai į Europos Sąjungą (ES). Manau, kad mums tikrai svarbu palaikyti tą Rytų partnerystės kryptį“, – Seimo valdybai sakė jis.

ELTA primena, kad gruodžio pradžioje valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“ atstovaujantis šalies premjeras Iraklis Kobachidzė pranešė, kad Tbilisis iki 2028 metų pabaigos nesiderės dėl narystės ES. Po šio sprendimo Sakartvele kilo protestų banga.

Be to, gruodžio 14 d. Sakartvele įvyko prezidento rinkimai, kuriuose pirmą kartą buvo atsisakyta tiesioginio piliečių balsavimo. Jų metu valstybės vadovu patvirtintas vienintelis valdžios partijos iškeltas kandidatas – buvęs futbolininkas Micheilas Kavelašvilis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

L. Kasčiūnas: konservatoriai nepritars siūlomiems NT ir GPM mokesčių pakeitimams

JP Redakcija

V. Čmilytė-Nielsen po susitikimo su I. Segalovičiene: abejonės dėl kandidatės tinkamumo – neišsisklaidė

JP Redakcija

Seimas pavedė Valstybės kontrolei atlikti LRT auditą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads