Antausis politikams: nepatvirtinus biudžeto, didinamos administracijos valdymo išlaidos

Antausis politikams: nepatvirtinus biudžeto, didinamos administracijos valdymo išlaidos

Šiandien Panevėžio miesto taryba tvirtins 2015 metų savivaldybės biudžetą, tačiau politikai, kaip jau dažnai būna, dar kartą bus pastatyti prieš faktą. Pasirodo, gerokai didinamos savivaldybės administracijos valdymo išlaidos.

JP žiniomis, praėjusią savaitę Panevėžio valdžios rūmuose vyko valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos, kuriai vadovavo Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Nakutytė, posėdis.

Komisija nusprendė iki aukščiausios – 15 kategorijos – įvertinti Švietimo, Civilinės metrikacijos, Ekonomikos ir turto valdymo, Finansų ir biudžeto, Informacinės ir visuomeninės plėtros, Investicijų, Kultūros ir meno, Ryšių su visuomene, Sveikatos, Užsienio ryšių skyrių vedėjų darbą. Taigi, Dainiui Šipeliui, Dianai Zacharienei, Antanui Stokai, Onai Chomentauskienei, Ritai Bytautaitei, Dianai Bajorūnei, Loretai Krasauskienei, Irmai Gritėnienei, Mindaugui Burbai ir Vilmai Kučytei skirti gerokai didesni atlyginimai.

BIC

Komisija aukštesnes kategorijas taip pat nustatė nė metų savivaldybėje neišdirbusioms Personalo skyriaus vyriausioms specialistėms Rasai Ignatavičienei ir Jurgai Silantjevai bei šiek tiek daugiau kaip metus Architektūros ir urbanistikos skyriuje dirbančiai K. Nakutytės bendrapartietei Ernestai Kiselei.

Nors Panevėžyje gyventojų ir mažėja, tačiau akivaizdu, kad didinant valdininkų atlyginimus, miesto valdymo išlaidos dar labiau didės ir tai bus daroma dar net nepatvirtinto biudžeto sąskaita.

Savivaldybės administracijos direktorė K. Nakutytė JP tikinoo, kad pagal Valstybės tarnybos įstatymą, kasmet valstybės tarnautojams turi būti suformuojamos užduotys ir nustatomi atlyginimai, todėl ir buvo atliekamas darbuotojų vertinimas.

Vareikiene Tarybos posedis
Administracijos vadovė K. Nakutytė prisipažino nežinanti, kiek didėja valdymo išlaidos.

„Didžiuojuosi Panevėžiu. Jis pagal reitingą šalyje yra trečias. Pernai Panevėžys buvo Kultūros sostinė ir puikiai išlaikė pasitikėjimą. Vertinu savivaldybės darbuotojus, todėl turi būti įvertintas ir jų darbas. Jei ką, siūlykit keisti valstybės tarnybos įstatymą“, – akcentavo K. Nakutytė.

Administracijos vadovė prisipažino nežinanti, kiek didėja valdymo išlaidos, tačiau patikino, kad jos naujajame biudžete yra numatytos.

Nusistebėjus, kad aukštesnės kvalifikacijos ir didesnio atlyginimo nusipelnė nė metų savivaldybėje neišdirbusios valdininkės, K. Nakutytė atsakė, kad jų darbas gali būti vertinamas jau po pusmečio.

Anot valdininkės, įstatymas numato peržiūrėti atlyginimus darbuotojams ir visoms savivaldybėms pavaldžioms įmonėms.

umbrasiene
G. Umbrasienė nustebo Panevėžio savivaldybės administracijos direktorės dviveidiškumu.

Panevėžio Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderė Gema Umbrasienė ir pradžių K. Nakutytės sprendimą pavadinusi nekorektišku elgesiu, po keliolikos minučių sutiko, kad pagal Valstybės tarnybos įstatymą iki kovo 1 d. turi būti patvirtintas valdininkų atlyginimas.

Tačiau politikė akcentavo, kad joks įstatymas neįpareigoja didinti koeficientų, juolab, kad savivaldybės administracijos veikla nuolat stringa ir dėl jos nekompetentingų sprendimų tenka net bylinėtis teismuose.

„Kai Kultūros komitete paprašėme skirti 2 tūkst. eurų mėgėjiškai kultūrinei veiklai paskatinti, administracijos vadovė patikino, kad tam pinigų nėra. Keista, kad taip vertinama savivaldybės administracija, kuri nuolat buvo kritikuojama, veikla“, – JP sakė G. Umbrasienė.

Politikė sakė esanti nustebusi administracijos direktorės dviveidiškumu ir mananti, kad taip ji bandanti užsitikrinti aukščiausių savivaldybės administracijos valdininkų palankumą sau bei partijai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.