Dvi paras vėjo suraizgyta trispalvė – vėl plevėsuoja ant teatro stogo atnaujinta

Dvi paras vėjo suraizgyta trispalvė – vėl plevėsuoja ant teatro stogo atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Ant Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro stogo pernai lapkričio 27 dieną iškeltą įspūdingo dydžio – 4×6,8 metrų dydžio ir net 4 kilogramų svorio vėliavą – Lietuvos trispalvę baigia nudraskyti antrą dieną Panevėžyje siautėjantis vėjas.

Nors beveik 25 tūkst. eurų buvo skirta iš miesto biudžeto vėliavos rekordininkės tvirtam įrengimui ant teatro stogo, trispalvė ant aukšto stiebo vos vos laikosi ir, jei vėjas nenurims, vėliavą vėjo gūsiai gali ir nutraukti.

BIC

Nieko negali padaryti

J. Miltinio dramos teatro vadovas Leonas Blėdis naujienų portalui JP sakė, kad jau vakar matė, kokia bėda ištiko ant teatro stogo iškeltai vėliavai.

„Žinome, kad vėliava vos laikosi ant stiebo ir apie tai informavome Panevėžio miesto savivaldybę. Jie yra atsakingi už vėliavą. Žadėjo sutvarkyti. Teatro žmonės to padaryti negali – neturime tokios technikos, kad galėtume pasiekti ant aukšto stiebo iškeltą vėliavą ir ją nuimti. Be to, ant stogo vėjo gūsiai dar stipresni. Sudėtinga bus sutvarkyti“, – sakė teatro vadovas.

Negali nuleisti žemyn

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas Arvydas Narkevičius naujienų portalui JP teigė, kad situaciją puikiai žino.

„Jau nuo ryto buvome užlipę ant teatro stogo. Kartu su mumis buvo ir bendrovės „Bėruva“ atstovai, kurie sudėtingomis konstrukcijomis ant J. Miltinio teatro stogo pritvirtino vėliavą. Didžiulė vėliava iškelta aukštai – ant teatro stogo. Ten vėjai siaučia ne tokie kaip žemai, todėl sutvarkyti bus labai sudėtinga. Be to, problema sudėtinga dar ir todėl, kad dalis vėliavos raiščių nutrūko, o pati vėliava įstrigo – negalime jos nuleisti žemyn. Bandėme ją nuimti, bet nepavyko. Paties 12 metrų aukščio stiebo paversti ir nėra kaip – stiprus vėjas gali išplėšti su visų stogu“, – aiškino A. Narkevičius.

Laukia nurimstant vėjui

A. Narkevičius teigia, jog būtina įvertinti visas apkrovas, kurios veikia vėliavą.

„Eiliniam žmogui atrodo labai paprasta. Juk visos vėliavos laikymo konstrukcijos nesimato, o ji sudėtinga. Vėliavos statytojai turėjo garantuoti, kad vėliavos konstrukcija stovės tvirtai ir kilus vėjui nenukels teatro stogo bei nenuplėš vėliavos. Tačiau įvyko tai kas įvyko – vėjas padarė savo darbą. Dabar belieka laukti, kol jis aprims ir bus galima saugiai atlikti vėliavos gelbėjimo operaciją“, – išgyveno dėl susidariusios situacijos miesto dizaineris A. Narkevičius.

ATNAUJINTA – 17.50 val.

Ketvirtadienio vakarą specialistams vis dėlto pavyko sutvarkyti dvi paras vėjo nutrauktą ir suraizgytą trispalvę.

Šiandien apie 17 val. ji vėl suplevėsavo.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.