Anapilin iškeliavo buvęs Panevėžio vyskupijos egzorcistas E. Rinkevičius

E. Rinkevičius.
E. Rinkevičius.

Eidamas 69 metus mirė panevėžiečiams puikiai žinomas kunigas, egzorcistas Edmundas Rinkevičius.

Su velioniu bus galima Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Laidotuvės pentkadienį, rugpjūčio 9 dieną, 11 val.

Pasišventęs darbui

Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas naujienų portalui JP geru žodžiu prisiminė amžiną atilsį kunigą E. Rinkevičių.

„Pats jį 2004 metais paskyriau egzorcistu. Kunigas pernelyg buvo atsidavęs savo darbui ir nesaugojo savęs – nesirūpino sveikata. Ėjo tol, kol nukrito. Jis kitaip nemokėjo ir negalėjo. Ramygalos parapija didelė – darbo daug. Be to, pas jį važiuodavo žmonės iš visos Lietuvos – nemokėjo pasakyti „ne“. Juolab kad egzorcistu Lietuvoje yra nedaug. Perdegė jis. Tokiu žmonių, koks buvo kunigas E. Rinkevičius – nedaug. Jis buvo nuoširdus su žmonėmis. Gaila labai“, – atsiduso emeritas J. Kauneckas.

J. Kauneckas.

14 metų Ramygaloje

Kunigas E. Rinkevičius gimė 1950 metais sausio 20 dieną.

Atlikęs privalomąją karinę tarnybą sovietinėje kariuomenėje, 1971–1979 m. E. Rinkevičius studijavo Kauno tarpdiecezinėje kunigų seminarijoje. Į kunigus įšventintas – 1979 metų pavasarį.

2003–2017 metais E. Rinkevičius buvo Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas.

2004 metais paskirtas Panevėžio vyskupijos egzorcistu. E. Rinkevičius buvo Nacionalinės egzorcistų asociacijos viceprezidentas, o nuo 2007-ųjų – Panevėžio vyskupijos katedros kapitulos Garbės kanauninkas.

Į Vabalninko Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija perkeltas 2017 m. liepos 4 d. ir 2017–2019 metais E. Rinkevičius buvo Vabalninko klebonas, kol šių metų liepos mėnesį buvo išleistas gydytis.

Kunigas E. Rinkevičius.

Meniškos sielos žmogus

E. Rinkevičius rašė eilėraščius, spausdino juos regioninėje spaudoje, žurnale „Katalikų pasaulis“, almanachuose ir rinkiniuose, vertė iš lenkų kalbos, publikavo publicistinius tekstus religijos ir moralės temomis. Už eilėraščių rinkinį „Krintanti žvaigždė“ (1995 m.) jis buvo išrinktas geriausiu Utenos 1995 metų literatu.

E. Rinkevičius nuo vaikystės drožė medį. Jo drožiniai – įvairios medinės statulėlės religine tematika: Rūpintojėliai, žyniai, besimeldžiantys žmonės.

Nuo 1997 metų E. Rinkevičius buvo Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Be to, kunigas laisvalaikiu fotografuodavo.

2016 metais kunigui E. Rinkevičiui buvo įteiktos Panevėžio rajono Garbės piliečio regalijos.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mirė profesorius miškininkas, aplinkosaugininkas R. Pakalnis

confident-noyce

Kazlų Rūdoje traukinys mirtinai sužalojo ant bėgių buvusį vyrą

confident-noyce

Panevėžio policija turi naują kapelioną: juo tapo Krekenavos klebonas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau