-0.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

„American English School“ išlaikytas egzaminas – startas tarptautinei karjerai

Kalbų mokykla „American English School“ vienintelė Panevėžio regione suteikia galimybę moksleiviams išlaikyti tarptautinio lygio anglų kalbos egzaminą, užtikrinantį valstybinę bei tarptautinę karjerą.

Ateitį besirenkantiems bei abitūros egzaminams besirengiantiems Panevėžio apskrities, o drauge ir visos šalies moksleiviams kalbų mokyklos „American English School“ Panevėžio filialas siūlo šioje mokykloje esančiame tarptautiniame egzaminų centre laikyti visame pasaulyje pripažintą PTE anglų kalbos egzaminą. Sėkmingai jį išlaikiusieji gauna tarptautiniu mastu pripažįstamą dokumentą apie savo užsienio kalbos žinių lygį, galiojantį visą gyvenimą.

PTE sertifikatas – puiki alternatyva valstybiniam brandos egzaminui, valstybės tarnybai bei yra tinkamas vykstant į mainų programas, taipogi stojant į užsienio universitetus.

„American English School“ kalbų mokykla taip pat ruošia ir IELTS egzaminui, suteikiančiam galimybę studijuoti Junginėje Karalystėje. Tad apie studijas užsienyje svarstantiems moksleiviams derėtų pasirūpinti pasirengimu tarptautiniams PTE ar IELTS egzaminams bei jų išlaikymu.

Vienintelė regione

„Visoje Panevėžio apskrityje esame vieninteliai, kuriems suteikta teisė organizuoti pasaulyje pripažintą tarptautinį anglų kalbos egzaminą, vadinamą PTE (Pearson test of English)“, – teigė „American English School“ kalbų mokyklos Panevėžio filialo vadovė Laimutė Aužbikavičienė.

Ji pabrėžė, jog „American English School“ kalbų mokykla ne tik organizuoja šį egzaminą, bet taip pat vyresniųjų klasių moksleiviams padeda jam pasirengti.

„Iš tiesų, mūsų mokykloje anglų ir kitų užsienio kalbų mokosi visų vidurinės mokyklos klasių moksleiviai, pradedant pačiais mažiausiais. Tad galima būtų sakyti, kad žinių būsimam tarptautinę karjerą užtikrinsiančiam egzaminui semiamasi jau pradinėse klasėse. Tačiau daugiausia dėmesio ruošiantis PTE egzaminui skiriama dirbant su vyresniųjų klasių moksleiviais“, – sakė L.  Aužbikavičienė.

Tad ji paragino moksleivių tėvus, globėjus, galbūt krikštatėvius ar senelius bei visus, kam rūpi užtikrinta mokyklas bebaigiančiųjų ateitis, pasirūpinti, kad jaunuoliai rengtųsi tarptautiniam egzaminui, o pasirengę jį laikytų.

„American English School“ kalbų mokyklos Panevėžio filialo vadovė teigė, jog dešimties metų tarptautinio anglų kalbos egzamino patirtis parodė, jog naudingiausia jį laikyti 11-tųjų gimnazijos klasių moksleiviams. „Išlaikę tarptautinį PTE anglų kalbos egzaminą, moksleiviai atleidžiami nuo valstybinio brandos egzamino, – sakė L. Aužbikavičienė.

Ji pabrėžė, jog anglų kalbos egzaminą išlaikę 11-oje klasėje, abiturientai turi daugiau galimybių geriau pasirengti kitiems valstybiniams abitūros egzaminams.

„Žinia, norintieji gali laikyti abu – ir tarptautinį, ir valstybinį anglų kalbos egzaminus. Tokiu atveju tarptautinis egzaminas gali būti savotiška valstybinio egzamino repeticija, pabandymas“, – sakė L. Aužbikavičienė.

Atriša rankas, suteikia galimybes

Sustiprintu anglų kalbos dėstymu garsėjančios Panevėžio 5-osios gimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Žiedelienė, kuri yra ir „American English School“ Panevėžio filialo dėstytoja, tarptautinio egzamino vykdytoja rengianti ir jaunuolius, ir suaugusius žmones tarptautiniam anglų kalbos egzaminui, sakė: „Nepaisant to, kad turiu anglų filologijos magistro diplomą bei esu šios kalbos mokytoja metodininkė, jei norėčiau dalyvauti konkurse į valstybės tarnybą, privalėčiau laikyti tarptautinį anglų kalbos PTE egzaminą, kuriam pati padedu pasirengti kitiems“.

Ji teigė, jog, nepaisant to, kad anglų kalbą moka nepriekaištingai, neturėdama sertifikato, liudijančio apie išlaikytą tarptautinį anglų kalbos egzaminą, kaip ir bet kuris kitas tokio sertifikato neturintis žmogus, taip pat nebūtų priimtas į užsienio aukštąją mokyklą. Net ir geriausiais balais išlaikytas valstybinis anglų kalbos egzaminas negarantuoja vietos užsienio universitete.

„Vienu metu mūsų šalyje būta spekuliacijų neva sertifikatas, gautas išlaikius tarptautinį anglų kalbos egzaminą, stojant į mūsų šalies aukštąsias mokyklas galioja vos dvejus metus. Taip pat buvo pasklidusi informacija, esą išlaikiusieji tarptautinį anglų kalbos egzaminą, bet nelaikiusieji valstybinio šios kalbos egzamino nepriimami studijuoti mūsų aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamose vietose“, – sakė K. Žiedelienė. Ji pabrėžė, jog visa tai – gandai ir netiesa.

„Turiu oficialų mūsų šalies Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateiktą dokumentą, kuriame teigiama, kad galiojimo terminas sertifikatui apie išlaikytą tarptautinį anglų kalbos egzaminą nenustatytas, tad šis dokumentas galioja visą gyvenimą. Taip pat gavome paaiškinimą, kad išlaikius tarptautinį anglų kalbos egzaminą jokių kliūčių gauti valstybės finansavimą studijuojant mūsų šalies aukštosiose mokyklose nėra“, – teigė K. Žiedelienė.

Didelių galimybių pradžia

Laikyti tarptautinį anglų kalbos egzaminą, priklausomai nuo pasirinkto žinių vertinimo lygio, trunka nuo pusantros iki pustrečios valandos. Taip pat priklausomai nuo egzamino lygio, jo kaina svyruoja nuo 80 iki 139 eurų. „Matome, kad tarptautinę karjerą galintis užtikrinti egzaminas kainuoja tiek pat, kiek pora batų“, – palygino „American English School“ kalbų mokyklos Panevėžio filialo vadovė L. Aužbikavičienė.

Šios mokyklos anglų kalbos dėstytoja K. Žiedelienė teigė, jog egzamino užduotys susideda iš kalbėjimo ir testo rašymo, o tų užduočių atlikimą vertina Didžiosios Britanijos ekspertų komisija. „Atliktos užduotys siunčiamos į Londoną, o atsakymus apie egzaminų įvertinimą gauname po poros mėnesių“, – sakė K. Žiedelienė.

Ji paragino dar neapsisprendusius ruoštis šiam egzaminui bei jį laikyti moksleivius suskubti tai padaryti. „Išlaikytas šis egzaminas išties – didelių galimybių pradžia“, – teigė mokytoja. Norint vasarą birželio mėnesį laikyti egzaminą ir turėti sertifikatą, jau dabar kviečiame ruoštis šiam egzaminui.

Panevėžietė Kotryna Kairytė, kuri šiuo metu viename Anglijos universitetų studijuoja japonų kalbą, tarptautinę teisę bei žurnalistiką, pabrėžia: „Kad sau ir kitiems įrodyčiau, jog esu lygiavertė pasaulio pilietė, dar būdama mokinė mokymosi prioritetu pasirinkau anglų kalbą. Džiaugiuosi, kad manajam siekiui išmokti šios kalbos pritarė tėvai, padėję surasti puikius mokytojus „American English School“ kalbų mokykloje“.

Kotryna neabejoja, kad šioje mokykloje suteiktos anglų kalbos žinios bei sėkmingai išlaikytas tarptautinis Pearson test of English (PTE) egzaminas įkvėpė jai pasitikėjimo savimi, kurio paprastai stokoja tolokai nuo sostinės Vilniaus gyvenantys jauni žmonės.

K. Kairytė įsitikinusi, jog puikiai išmokta anglų kalba iš pradžių padėjo jai susirasti gerai apmokamą darbą Didžiosios Britanijos Disneileidu vadinamoje „Butlin‘s Resorts“ pramogų verslo kompanijoje, vėliau suteikė galimybę  dalyvauti savanorystės programoje, kurios dalyviai Peru gyventojus mokė anglų kalbos.

Kad šiuo metu yra Didžiosios Britanijos universiteto studentė, K. Kairytė taip pat yra dėkinga „American English School“ kalbų mokyklai, davusiai puikius anglų kalbos pagrindus ir atvėrusiai duris į sėkmingą ateitį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

10 patarimų pradedant mokytis anglų kalbos

confident-noyce

Naujų mokslo metų statistika: gerėja mokymosi rezultatai, bet daugėja praleistų pamokų

confident-noyce

Mokyklose B lygio gali nelikti, tarpiniai vertinimai būtų privalomi

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau