8.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

„Algirdiškiai 2021“: naujos veislės, senųjų augintojų patirtys ir egzotikaparodos programa

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Bendrovė „Panevėžio veislininkystė“ šį savaitgalį kviečia į tradicinę, kasmetinę parodą „Algirdiškiai 2021“.

Veislininkystė Lietuvoje turi gilias tradicijas ir jas turime puoselėti. Parodos – viena iš svarbių veislininkystės grandžių, kur galima parodyti ilgamečio darbo rezultatus, pasidalyti gerąja patirtimi. Bendrovė „Panevėžio veislininkystė“ šį savaitgalį kviečia į tradicinę, kasmetinę parodą „Algirdiškiai 2021“.

Kasmetinė ir tradicinė

Pasak bendrovės vadovo Nerijaus Griciaus, paroda pirmiausiai skirta veislininkystės specialistams, žemdirbių savivaldos organizacijų nariams, tvarkantiems gyvūnų kilmės knygas, ūkininkams, taip pat jaunimui – būsimiesiems gyvulininkystės specialistams, jauniesiems ūkininkams, moksleiviams.

Parodoje pristatomos veislininkystės naujovės padeda ūkininkams rasti sprendimus, kaip išsilaikyti rinkoje esant netgi labai mažoms ūkio produkcijos pardavimo kainoms.

Įmonės direktorius tikino, kad šiųmetė paroda – neypatinga, o tam įtakos turėjo pandemija. „Jau kelinta tai paroda – nebesuskaičiuojame. Gal ir neverta, kadangi veislininkystės paroda – kasmetinė ir tradicinė. Kad šių metų paroda ypatinga – negaliu teigti. Didelę įtaką tam padarė pandemija, nes jau ir pernai buvo abejonių ar paroda įvyks. Parodos formatas – nesikeičia, bet galime pasidžiaugti, kad parodoje eksponuojama vis daugiau gyvūnų“, – sakė jis.

Bendrovė „Panevėžio veislininkystė“ šį savaitgalį kviečia į tradicinę, kasmetinę parodą „Algirdiškiai 2021“.

Reikia egzotikos

Paklaustas, ar dažnai parodoje pasitaiko naujų gyvūnų, direktorius aiškino, kad tokių atveža kasmet.

„Kiekvienais metais būna demonstruojami nauji gyvūnai. Tai asiliukas, tai avelė ar nauja mėsinė gyvūno veislė pristatoma. Tačiau klausimas, ar reikia tų naujovių. Gal tik gražesnio ar įspūdingesnio parodos skambesio, o šiaip esu už pastovumą. Gyvūnų augintojai dirba su išvestomis veislėmis ir jas tobulina, gerina. Augintojams tai labai svarbu, o žiūrovams – savaime suprantama, reikia egzotikos“, – komentavo N. Gricius.

Triušių augintojas iš Ėriškių Eduardas Kubilius parodose dalyvauja jau nuo 1997 m.

Švietėjiška veikla

Triušių augintojas iš Ėriškių Eduardas Kubilius parodose dalyvauja jau nuo 1997 m.

„Mano tikslas parodose – švietėjiškas, kad žmonės pažintų, domėtųsi triušiais. Juk vienas lauke – ne karys. Kadaise, 1996 m., važinėjau Prancūzijoje, Latvijoje, grožėjausi kiek ten visko daug, o pas mus Lietuvoje nieko nebuvo. Tad pradėjau triušininkystės veiklą. 1997 m. dalyvavau pirmoje parodoje ir laimėjau prizą už triušininkystės atgaivinimo verslą. Dabar dirbame kartu su žmona“, – pasakojo verslininkas.

Paklaustas, ar dar gali suskaičiuoti kiek turi triušių, vyras šypteli. „Kiekis – ne esmė. Mes dirbame ties veislininkyste. Kažkada, senais laikais, turėjome 400 motininių triušių, o dabar turim apie 70 darbinių patelių“, – sakė jis.

Net 15 balandžių veislių auginantis Ramūnas Naruševičius, iš Kauno rajono, tikino, jog tai – hobis.

Hobis

Net 15 balandžių veislių auginantis Ramūnas Naruševičius, iš Kauno rajono, tikino, jog tai – hobis.

„Vištas, žąsis auginti atrodo priimtina, nes iš jų yra materiali nauda, o balandžiai daugeliui – nesuprantama. Man tai – visiškas hobis. Nuo seno Lietuvoje buvo tokių balandžių augintojų, o dabar europiniu mastu įteisinome 14 lietuviškų balandžių veislių. Šios veislės dabar – tautinis paveldas. Skatiname juos auginti, kad žmonės pamatytų, jog yra ne tik gatvės balandžiai, bet jų yra labai daug rūšių. Pats turiu 15 skirtingų veislių“, – pasakojo R. Naruševičius.

Bendrovė „Panevėžio veislininkystė“ šį savaitgalį kviečia į tradicinę, kasmetinę parodą „Algirdiškiai 2021“.

Ateina pasigrožėti

Paroda įdomi ir naudinga ne tik gyvūnų augintojams, bet ir lankytojams. „Jau ketvirtus metus iš eilės su vaikais atvykstame į parodą. Jiems ypač patinka pasigrožėti tokiais kaimo gyvūnais, nes patys gyvename Kaune, todėl tokių aplink nėra. Vaikų seneliai gyvena čia, Perekšlių kaime, todėl labai patogu atvykti“, – teigė parodos lankytoja Vaida.

„Pati laikau kelių veislių vištas, todėl įdomu parodoje pamatyti, kokių grožybių laiko kiti. Pasisemiu idėjų, gaunu kitų paukščių augintojų kontaktus, o vėliau galiu įsigyti nematytų veislių vištų“, – atskleidė kita parodos lankytoja Genutė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Bibliotekoje „Žalioji pelėda“ – A. Žiaukės kūrybinių darbų paroda

confident-noyce

Panevėžio rajone kepti grybukai užkariavo vokiečių širdis

confident-noyce

Naujamiestyje jubiliejaus proga padėkota tautodailės tradicijų puoselėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau