23 C
Panevėžys
Penktadienis, 14 rugpjūčio, 2020

Aktyviausiai Seimo rinkimuose iš anksto balsavo Nevėžio rinkimų apygardos rinkėjai

dsc_0001Seimo rinkimuose šią savaitę jau balsavo per 137 tūkst. žmonių – 26 tūkst. daugiau nei per praėjusius rinkimus tuo pačiu laikotarpiu. Panevėžyje aktyviausiai balsavo Nevėžio rinkimų apygardoje įrašyti rinkėjai. Šioje apygardoje išankstiniame balsavime dalyvavo 5,34 proc. rinkėjų. Vakarinėje apygardoje balsuodami iš anksto savo nuomonę pareiškė 4,48 proc., Aukštaitijos rinkimų apygardoje – 5,13 proc. balso teisę turinčiu panevėžiečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, nuo trečiadienio iki penktadienio savo valią išankstiniame balsavime savivaldybėse, specialiuose paštuose bei namuose pareiškė 137 tūkst. 842 arba 5,53 proc. visų rinkėjų. Iš jų per 75 tūkst. balsavo iš anksto savivaldybėse, daugiau kaip 13 tūkst. – specialiuose paštuose ir dar beveik 50 tūkst. rinkėjų namuose.

Aktyviausi buvo Nalšios (9,41 proc.), Varėnos-Trakų (9,25 proc.), Šalčininkų-Vilniaus (9,18 proc.), Lazdijų-Druskininkų (9,13 proc.), Biržų-Kupiškio (8,99 proc.) apygardų rinkėjai.

Kol kas mažiausiai rinkėjų balsavo Naujosios Vilnios (1,92 proc.), Marių (2,17 proc.), Panerių (2,21 proc.), Baltijos (2,47 proc.), Šeškinės (2,51 proc.), Šilainių (2,57 proc.) apygardose.

Nevėžio rinkimų apygardoje iš anksto Seimo rinkimuose balsavo 5,34 proc. rinkėjų. Akytviausi buvo J. Balčikonio (9 proc.), Danutės (8,98 proc.), Laisvės (7,09 proc.) rinkimų apylinkių balsavimo teisę turintys panevėžiečiai.

Mažiausiai išankstiniame balsavime Nevėžio rinkimų apygardoje savo nuomonę pareiškė V. Žemkalnio (3,21 proc.) ir Vienybės (3,79 proc.) rinkėjų.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje iš anksto balsavo 5,13 proc. rinkėjų. Aktyviausiai piliečiai balsuoti ėjo iš Sujėtų (11,96 proc.), Gustonių (11,91 proc.) ir Naujarodžių (9,77 proc.) rinkimų apylinkių.

Pasyviausi išankstiniame balsavime Aukštaitijos rinkimų apygardoje buvo Žibartonių (1,47 proc.) ir Upytės (2 proc.) rinkėjai.

Tuo tarpu Vakarinėje rinkimų apygardoje savo balsą Seimo rinkimuose iš anksto atidavė 4,48 proc. panevėžiečių. Aktyviausi buvo Pilėnų (6,45 proc,), Nemuno (5,30 proc.) ir Žvaigždžių (5,07 proc.) rinkimų apylinkėse registruoti rinkėjai.

Pasyviausiai iš anksto balsavo Statybininkų (3,10 proc.) ir Parko (3,25 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai.

Šiemet Seimo rinkimuose registruota 2,49 mln. rinkimų teisę turinčių piliečių.

Per praėjusius Seimo rinkimus tuo pačiu laikotarpiu savo valią buvo pareiškę per 111 tūkst. arba 4,34 proc. visų rinkėjų: apie 50 tūkst. išankstiniame balsavime savivaldybėse, apie 14 tūkst. tūkst. specialiuose paštuose ir per 47 tūkst. namuose.

Balsavimas iš anksto bei specialiuose paštuose jau baigėsi, o balsavimas namuose šeštadienį dar tęsiamas. Namuose balsuoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Iš anksto savivaldybėse trečiadienį ir ketvirtadienį galimybę balsuoti turėjo piliečiai, sekmadienį negalintys atvykti į rinkimų apylinkę, o specialiuose paštuose balsavo esantieji sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atliekantieji karo tarnybą, taip pat esantieji sulaikymo ir įkalinimo įstaigose.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą. Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas. Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo nariai surinko parašus: šaukiama neeilinė sesija dėl situacijos Baltarusijoje

confident-noyce

Politologas A. Krupavičius Seimo nario mandato sieks su partija „Lietuva – visų“

confident-noyce

Politologas: S. Tichanovskaja išvyko bijodama dėl saugumo, Vilnius – logiška vieta

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau