Aktyvi Dembavos bendruomenė pasiekė savo – rekonstruojamos švietimo įstaigos

Dembavos progimnazijos bendruomenės iniciatyvos dėka, parašius investicinį projektą, Valstybės investicijų programoje Dembavos progimnazijai buvo skirtos lėšos trečiojo aukšto - mansardos statyboms bei mokyklos apšiltinimui.

Aktyvi Panevėžio rajono Dembavos bendruomenė išsikovojo subsidijas ne tik vaikų lopšelio-darželio rekonstrukcijai, bet ir mokyklos trečiojo aukšto – mansardos, iškėlimui. Dembavoje iš Panevėžio rajono savivaldybės lėšų renovuotas vaikų lopšelis-darželis „Smalsutis“, o iš Valstybės investicijų programos skirtų lėšų, šios bendruomenės mokykloje išdygo trečiasis aukštas.

Kaip naujienų portalui JP sakė Seimo narys Domas Petrulis, į jį asmeniškai dar 2014 metais kreipėsi vaikų darželio-lopšelio „Smalsutis“ direktorė su tėvų taryba, prašydami pagalbos, kadangi darželis negebėjo talpinti visų norinčiųjų vaikų. Seimo nario teigimu, darželis netenkino apie 30-40 jį norinčių lankyti dembaviečių prašymų.

Vaikų lopšelio-darželio „Smalsutis“ direktorė Daina Murkauskienė JP patikino, kad šiuo metu laukiančiųjų sąraše yra 45 vaikučiai, pernai tokiu pat metu buvo 60 vaikų. Kaip teigia moteris, Dembava plečiasi, poreikis turėti didesnį darželį taip pat auga.

„Panevėžio rajono savivaldybės vardu paruošėme investicinius ir techninius projektus gauti lėšas iš Valstybės investicijų programos. Visgi iš šios programos lėšų negavome, nes darželis yra savarankiška savivaldybės funkcija. Kadangi jau turėjome paruoštą investicinį projektą, šio darželio renovacijai lėšas skyrė iš rajono savivaldybės biudžeto. Iš viso techniniams projektams paruošti buvo skirta apie 4300 eurų“, – pasakojo D. Petrulis.

Tuo tarpu lopšelio-darželio direktorė D. Murauskienė pasakojo, kad jau spalio mėnesį statybos darbai baigsis ir darželis priims viena vaikų grupe daugiau.

„Mūsų darželis nėra tipinis, jis pritaikytas iš seniau buvusios vaikų stovyklos, tad darželio pastatai yra atskiri, vaikams reikia vaikščioti per kiemą. Tačiau jau spalio mėnesį užsibaigsiančios statybos sujungs abu pastatus. Nebereiks vaikščioti per kiemą tam, kad patektume iš vieno pastato į kitą, taip pat turėsime salę ir patalpas dar vienai vaikų grupei, kurioje bus apie 20 vaikučių“, – pasakojo direktorė.

Untitled
„Pastačius Dembavos progimnazijos trečiąjį aukštą, vaikai ne tik turės kur rengti koncertus ir pasirodymus tėveliams, bet ir turės kūrybines erdves tobulėti, čia įsikurs aktų salė ir kūrybinės dirbtuvės“, – pasakojo Seimo narys, dembavietis D. Petrulis.

Kita švietimo įstaiga šiame rajone taip pat neliko pamiršta. Dembavos progimnazijos bendruomenės iniciatyvos dėka, parašius investicinį projektą, Valstybės investicijų programoje Dembavos progimnazijai buvo skirtos lėšos trečiojo aukšto – mansardos statyboms bei mokyklos apšiltinimui.

„Šiuo metu progimnazijos vaikai mokykloje neturėjo vietos kur vykdyti kultūrinę veiklą. Iki tol šokių pamokos ar koncertai vykdavo koridoriuje. Pastačius trečiąjį aukštą, vaikai ne tik turės kur rengti koncertus ir pasirodymus tėveliams, bet ir turės kūrybines erdves tobulėti, čia įsikurs aktų salė ir kūrybinės dirbtuvės“, – pasakojo Seimo narys, dembavietis D. Petrulis.

„Veiklių žmonių dėka, mokykla turės ne tik aktų salę, kurios vaikams tikrai trūko, tačiau ji bus apšiltinta. Mūsų mokykla iki šiol buvo gana šalta, tad labai džiaugiamės, kai sulauksime šilumos“, – šypsodamasi pasakojo progimnazijos direktorė Aušra Raišienė.

Vykstantys remonto darbai ugdymo procesui netrukdo, mokiniai dėl triukšmo nesiskundžia. O pati darbų pabaiga numatoma iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto ugdymo įstaigų sveikatos kabinetams – ES investicijos

confident-noyce

Prancūzija sieks didinti investicijas Panevėžio regione

confident-noyce

„Panevėžio energija“ investuoja į patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau