9.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 balandžio, 2024

Aktorius iš Panevėžio D. Breivė: „Kinas suteikia daugiau galimybių nei teatras“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoASMENINIS ALBUMAS
D. Breivė.

Panevėžyje augęs ir čia potraukį aktorystei pajutęs Deividas Breivė ryžtingai kyla karjeros laiptais. 27-erių aktorius pasirodo ne tik teatro scenoje, jis vaidina populiariuose filmuose bei serialuose. Naujienų portalui JP Deividas papasakojo ne tik apie tai, kaip atrado vaidybą, bet ir atskleidė šios profesijos subtilybes.

Įkvėpė Džimas Keris

Deividas būdamas penkerių metų peržiūrėjo filmą, kuris paliko įspūdį visam gyvenimui.

„Tai buvo filmas „Kaukė“. Mane labai sužavėjo pats principas to, ką daro Džimas Keris. Iš pradžių net nesuvokiau to, kaip aktorystės – man tai buvo panašu į pasilinksminimą. Tik po to mama paaiškino, kad yra tokia aktoriaus profesija“, – su šypsena vaikystę prisiminė aktorius.

  1. Breivė pasakojo, kad nuo ankstyvos vaikystės lankydavosi cirko pasirodymuose, ten jis atrado dar vieną žavų artisto gyvenimo aspektą.

„Nors ir nelabai žavėjo gyvūnų pasirodymai, vis tik negalėdavau atitraukti akių nuo pačių cirko artistų. Vieną kartą atėjau vienas, atsisėdau pirmoje eilėje. Klounai mane pakvietė prisidėti prie pasirodymo. Tada į atmintį įsirėžė mainų, vykstančių tarp manęs ir žiūrovų, jausmas, ovacijos. Tai, manau, mane paskatino toliau eiti šiuo keliu“, – paaiškino Deividas.

Paauglystėje vaikinas prisijungė prie jaunimo teatro trupės Panevėžio teatre „Menas“.

„Geriausias draugas tiesiog pasiūlė prisijungti. Visada jaučiau norą vaidinti, todėl jokių abejonių nekilo. Įsitraukęs į tokią aktorinę veiklą supratau, kad man tai nėra tik meninis hobis. Nusprendžiau siekti karjeros vaidyboje. Mane palaikė ir teatro komanda – vadovė Dovilė Klementjeva padėjo pasiruošti stojamiesiems egzaminams aktorystės studijoms“, – papasakojo Deividas.

Kinas ir teatras

  1. Breivė neapsiribojo tik teatro scena.

„Ko gero Lietuvoje nelabai ir lengva rasti tik kino ar tik teatro aktorių. Stengiamės pabūti visur, nes norisi save išbandyti, pavaidinti su skirtingais žmonėmis. Ne paslaptis ir tai, kad tiesiog norisi užsidirbti, jog galėtume kuo laisviau gyventi ir susidaryti tinkamas sąlygas kūrybai“, – teigė vaikinas.

D. Breivė.

Visgi aktorių labiausiai žavi kinas.

„Jeigu tektų išskirti labiau patinkančią vaidybos discipliną, rinkčiausi kiną. Filmavimai ir jų procesas man patinka labiau. Teatras irgi turi savo žavesio – teatre nedirbčiau, jeigu nejausčiau tam meilės. Filmavimus mėgstu dėl to, kad tai yra darbas, kurį padarai kartą ir visam laikui. Filmas gyvuos tiek, kiek jam lemta gyvuoti. O teatre spektaklį tenka vaidinti daug kartų“, – pradėjo pasakoti D. Breivė.

„Ir jei teks vaidinti spektaklyje, kuris nėra visai aktualus asmeniškai, nesutaps su asmenine ar režisieriaus vizija, nebus didelio malonumo darbe. O tai apskritai vaidyboje gali nutikti, tiesiog kine tokią rolę, jei jau papuola, tenka išpildyti tik vieną kartą“, – tęsė jaunasis aktorius.

Deividą kine žavi neribotos galimybės.

„Teatre sceninės aplinkybės aktorių kiek apriboja, o kine yra daugiau laisvės perteikti realybę ir tiek žiūrovą, tiek aktorių labiau įtraukti į siužetą. Man ypač patinka tai, kad filme viskas gali pasikeisti per vieną kadrą, nesi priklausomas nuo teatro sąlygiškumo, kai aplinkos pokytį parodo minimalūs dekoracijų pasisukimai ar kitokia aktoriaus reakcija“, – dėstė Deividas.

Filmas „Širdys“

Deividas jau turi nemažą patirtį įvairiuose vaidybos projektuose, spektakliuose, filmuose bei serialuose. Bene didžiausią įspūdį jam kaip kino aktoriui paliko galimybė sukurti vaidmenį režisieriaus Justino Krisiūno filme „Širdys“.

„Man labai įsiminė filmas „Širdys“. Ten pirmą kartą atlikau nemenką vaidmenį – tai iki šiol yra vienas didžiausių mano sukurtų vaidmenų ekrane. Gavau neeilinę progą vaidinti su ypač talentingais aktoriais, taip pat daug pasitikėjimo suteikė ir tai, kad didelė dalis aktorių buvo mano kurso draugai. Šis filmas – tai lyg laiko kapsulė, kurią galiu peržvelgti ir prisiminti tai, kaip puikiai praleidau du mėnesius“, – savo vieną svarbiausių vaidmenų prisiminė aktorius.

Teatro scenoje Deividą taip pat lydi įsimintinos akimirkos.

„Įsimintiniausias vaidmuo man buvo spektaklyje „Jaudulys“. Jį pastatė panevėžietis režisierius Aleksandras Špilevojus. Šis kūrinys man buvo labai artimas, o ir vaidinau su nuostabia aktore Nele Savičenko. Kai mane supa tokie nuostabūs žmonės, galima sakyti, kad pamirštu, jog tai spektaklis, įsilieju į rolę ir tampu veikėju, klausausi ir kone akimirksniu žinau, kaip elgtis ir ką atsakyti“, – teigė D. Breivė.

Įsijautimas į vaidmenį ir asmeniniai projektai

Anot D. Breivės, aktoriaus kelias – nelengvas.

„Joks darbas nėra lengvas, jeigu jį nori daryti gerai. Aktorystė ne išimtis. Taigi, prisiimant veikėjo rolę, svarbiausia yra suprasti, ką personažas kalba, tada nereikia „kalti“ teksto, nes suvokimas padeda žodžiams įsiminti savaime. Tam, kad suvokčiau savo personažą geriau, mėgstu pradėti nuo ryškesnio personažo varianto, tada po truputį nuglūdinu tas savybes, kol personažas tampa žmogiškesnis. Pereidamas tokius etapus, aš giliau suvokiu savo veikėją“, – pasakojo aktorius.

D. Breivė.

„Svarbu pabrėžti, kad kartais tas ryškus personažo variantas yra pravartus kai kuriems vaidybos žanrams, pavyzdžiui komedijoje“, – pridūrė vaikinas.

Būtent ryškaus veikėjo kūrimas, perdėtų savybių vaizdavimas yra šių laikų tendencija. Neretai aktoriai, norėdami atverti daugiau galimybių savo karjeroje, patys kuria įvairios trukmės klipus, filmus ir net serialus, kuriuose dominuoja šaržuoti veikėjai. Šie pačių aktorių sukurti epizodai dažniausiai pasiekia interneto platybes ir padeda išgarsėti. Deividas taip pat yra išbandęs tokią galimybę.

„Visai nemažai teko tuo užsiimti. Mes su aktoriumi Šarūnu Banevičiumi turime „YouTube“ kanalą, tik šiuo metu esame pasinėrę į savo darbus ir ne visada pavyksta rasti laiko tokiems laisvos kūrybos projektams. Vis dėlto, vienas mūsų projektas tikrai sulaukė nemažai teigiamų žiūrovų atsiliepimų – patys sukūrėme komedinį serialą „Tomas myli Domą“ apie dviejų homoseksualų santykius. Serialas subūrė nemenką fanų ratą“, – pasakojo Deividas.

„Šiuo serialu tikrai užčiuopėme gerą temą, puikiai suvokėme veikėjus. Todėl nei aš, nei Šarūnas neatmetame minties sugrįžti su nauju sezonu“, – užsiminė D. Breivė.

Kurti – gyvybiškai svarbu

Anot aktoriaus, kūryba žmogui yra gyvybiškai svarbi, užprogramuota prigimtyje.

„Realizuoju save ne vien tik aktorystėje. Pasineriu ir į vizualinius menus, dažnai imuosi grafinio dizaino projektų, retkarčiais užsiimu tapyba, kad atsipalaiduočiau. Norisi neužsibūti vien tik aktoriaus rogėse“, – su šypsena sakė Deividas.

Aktorius kviečia kurti ir kitus – nesvarbu kokiais būdais.

„Menas atsirado kartu su žmogumi. Todėl mums reikia kurti. Taigi, norėčiau visus paskatinti pasinerti į kūrybą – jeigu manote, kad tai ne jums, nes dirbate mažiau kūrybišką, labiau administracinį ar mechanišką darbą, klystate. Net jei kūryba gyvenime atsiras, kaip paprastas hobis, veikla po mokslų ir darbų – tai jau bus nuostabu. Todėl linkiu kurti, nes tai geriausia atgaiva žmogaus sielai“, – palinkėjo pašnekovas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vadoklietė kostiumų kūrėja A. Vasiliauskaitė: „Įsikūnijimas į personažą man visados išliks magišku potyriu“

confident-noyce

Geriausios solistės vardą pelniusi paįstrietė G. Bannikova: „Muzikantams dažnai gresia perdegimas“

confident-noyce

Panevėžietis K. Labanauskas prodiusuoja dainas žinomiausiems pasaulio muzikos grandams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau