AKM plinta kiaulių laikymo vietose

AKM plinta kiaulių laikymo vietose

JP / VMVT nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šią savaitę nustatyti nauji AKM židiniai kiaulių laikymo vietose Kaišiadorių rajone: 2 židiniai užfiksuoti Rumšiškių ir 1 – Palomenės seniūnijų teritorijose. Šiose kiaulių laikymo vietose savo reikmėms buvo laikomos 3, 5 ir 10 paršiukų bei 2 kiaulės.

Laukinėje faunoje šią savaitę AKM nustatytas 3 nugaišusiems ir 1 sumedžiotam šernui. 2 gaišenos rastos Jonavos rajono Žeimių, 1 – Kaišiadorių rajono Rumšiškių seniūnijų apylinkėse. Užsikrėtęs šernas sumedžiotas Kauno rajono Domeikavos seniūnijos miškuose.

„AKM pasireiškia tose kiaulių laikymo vietose, šalia kurių dažnai randama ar sumedžiojama šia liga užsikrėtusių šernų. Galima daryti prielaidą, kad gyventojai nesilaiko reikiamų biologinio saugumo reikalavimų, dėl ko virusas plinta į ūkius. Labai svarbu, kad gyventojai, paskerdę kiaules, informuotų privačius veterinarijos gydytojus arba teritorinių VMVT padalinių specialistus, kurie atvykę paimtų mėginius ištirti laboratorijoje dėl AKM“, – sako VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Paulius Bušauskas.

BIC

VMVT primena, kad ūkininkai, pastebėję, jog kiaulės karščiuoja, neėda ar rodo kitus joms nebūdingus požymius, nedelsiat turi kreiptis į veterinarijos gydytojus. Diagnozavus ligą ir pritaikius operatyvias priemones, galima nedelsiant likviduoti židinį bei užkirsti kelią virusui plisti.

Kiaulių ūkiuose nuo šių metų pradžios nustatyti 9 AKM židiniai Kaišiadorių, 4 – Anykščių ir po 1 – Jonavos ir Elektrėnų rajonuose.

Kaimyninėse valstybėse AKM situacija taip pat įtempta. Lenkijoje šiais metais nustatyta 10 židinių naminių kiaulių laikymo vietose, Latvijoje – 2, Estijoje – 5.

Plinta AKM ir laukinėje faunoje. Estijoje nustatytos 687 AKM vietos, Latvijoje – 539, Lietuvoje –185, Lenkijoje s – 25.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.